Wiemy kiedy nastąpi debiut TenderHut na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
14 kwi 2021, 17:55

Wiemy kiedy nastąpi debiut TenderHut na NewConnect. Technologiczna grupa kapitałowa wejdzie na giełdę w przyszłym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych wyznaczyła pierwszy dzień notowań Grupy TenderHut. Spółka zadebiutuje na rynku NewConnect w przyszłym tygodniu i od razu rozpocznie przygotowania do przeniesienia na rynek główny GPW.

Pierwsze notowania akcji TenderHut odbędą się we wtorek 20 kwietnia 2021 r. Jest to pierwszy krok przed planowanym przejściem na główny rynek GPW wraz z emisją akcji.

Trzy filary TenderHut

TenderHut rozwija się w oparciu o trzy linie biznesowe. Pierwszą jest outsorcing IT, która jest rozwijana przez spółkę córkę SoftwareHut. oraz przez oferowane usług przez spółek ExtraHut (UI/UX/design) oraz ProtectHut (cyberbezpieczeństwo).

Drugim filarem działalności jest wdrażanie systemów laboratoryjnych. Sektor ten reprezentują spółki należące do grupy: Holo4Labs oraz Solution4Labs. Spółka Holo4Labs pozyskała dofinansowanie na rozwój w kampanii crowdfundingowej na platformie Smartfunds i rozważa także debiut na giełdzie jako jedną z opcji realizacji inwestycji.

Trzecią linią biznesową jest venture building. TenderHut działa w tym zakresie przez spółki VenturesHut i Nordic Tech House.

„Venture building to temat sam w sobie i wiele możliwości zarówno rozwoju naszych obecnych spółek, projektów w fazie inkubacji, jak i otwarcie się na pomysły płynące z zewnątrz. Wsparciem rozwoju naszych startupów i corpupów może też być przejęty w zeszłym roku szwedzki akcelerator Nordic Tech House. Myślimy też o pozyskaniu środków z programów takich jak PFR Starter czy Biznest. Tutaj prace nad strategią jeszcze trwają, mamy też pomysły na połączenia z innymi podmiotami w tym obszarze, które kompetencyjnie powinny wzmocnić nasze możliwości szybkiej akceleracji spółek produktowych oraz budowy strategii rozwoju międzynarodowego” - mówi Robert Strzelecki, prezes TenderHut.

Zobacz także: Crowdfunding Grow Uperion z grupy TenderHut: co warto wiedzieć o spółce? 

Debiut we wtorek 20 kwietnia

Decyzją GPW, TenderHut zadebiutuje na NewConnect w przyszłym tygodniu. Jednak spółka planuje szybkie przenosiny na rynek główny GPW jeszcze w tym roku.

„Rok 2021 dla TenderHut będzie stał pod znakiem giełdy. Najpierw wejście na NewConnect, a potem główny parkiet warszawskiej GPW wraz z oferta publiczną” - mówi Robert Strzelecki.

Przejściu ma towarzyszyć emisja akcji.

„Środki chcemy przeznaczyć na kolejne połączenia i przejęcia zarówno w Polsce, jak i poza nią. Jako grupa, z pewnością chcemy wzmocnić swoją pozycję w krajach, gdzie jesteśmy już obecni oraz rozwijać się na rynkach azjatyckich, takich jak Japonia czy Chiny” - dodaje.

Spółka będzie zamierzała pozyskać od 20 do 50 mln zł z przeznaczeniem na rozwój grupy.

„Pozyskany kapitał chcielibyśmy wykorzystać na intensywny rozwój poprzez zwiększenie sprzedaży na globalnych rynkach oraz akwizycje. Zespół odpowiedzialny za inwestycje w swoim pipeline ma kilkadziesiąt spółek polskich i kilka zagranicznych (Europa Zachodnia, Ameryka Północna, Ameryka Południowa)” - podsumowuje prezes.

TenderHut zadebiutuje na NewConnect we wtorek 20 kwietnia 2021 r.

Zobacz także: 63 spółki, które planują debiut na NewConnect w 2021 r. 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.