Cena akcji Vercom z grupy R22 ustalona. Popyt w IPO był bardzo duży
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
22 kwi 2021, 07:49

Vercom z grupy R22 ustalił cenę ostateczną. Popyt w ofercie był bardzo duży

Vercom z grupy R22 zakończył budowę księgi popytu oraz wyznaczył cenę ostateczną i liczbę oferowanych akcji. Popyt w ofercie był bardzo duży.

Vercom ustalił cenę ostateczną w wysokości 45 zł za akcję, czyli na poziomie wcześniej wyznaczonej ceny maksymalnej. Spółka zaoferuje w ofercie publicznej 4 mln akcji nowej emisji. Dodatkowo, zaoferowane zostało do 1 mln akcji istniejących zbywanych przez założycieli (6,91% kapitału spółki). Wyznaczenie ceny na maksymalnym poziomie oraz znalezienie nabywców na cały pakiet oferowanych akcji, świadczy o dużym popycie zarówno wśród inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

„Nasza oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Podsumować IPO będziemy mogli po przydziale akcji, jednak już teraz mogę powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni z przebiegu roadshow i feedbacku ze strony inwestorów instytucjonalnych. Cieszy nas również bardzo duże zainteresowanie ze strony inwestorów indywidualnych. Chciałbym podziękować wszystkim za poświęcony czas, zaangażowanie oraz docenienie naszego biznesu. Ostatnie dni były dla nas niezwykle pracowite. Spotkaliśmy się z wieloma inwestorami, którzy są pod wrażeniem naszej działalności, dynamiki, strategii rozwoju i co najważniejsze widzą wciąż wysoki potencjał do wzrostu i skalowania” – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Dla inwestorów indywidualnych przeznaczono 600 tys. akcji, czyli 12% oferty. 

Zobacz także: Debiut Vercom z grupy R22: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce 

Środki na skokowy wzrost działalności przez akwizycje

Wartość emisji Vercom wyniesie więc 180 mln zł (168 mln zł netto), które to środki w całości trafią do spółki. Z pozyskanego kapitału Vercom planuje dokonać serii przejęć podmiotów działających w obszarze CPaaS z Europy Środkowowschodniej. Dzięki temu rozwinie skokowo działalność i zwiększy rozpoznawalność.

„Kwota ta zostanie całkowicie przeznaczona na akwizycje, które wzmocnią naszą pozycję wiodącego dostawcy usług CPaaS w regionie CEE. Naszym celem są podmioty jednokanałowe, które wyróżniają się znaczną bazą klientów. Mamy globalne ambicje, dlatego zależy nam na międzynarodowym portfelu klientów. Każda akwizycja wiąże się z synergiami, dlatego wybieramy, tylko takie podmioty, które posiadają technologię rozszerzającą nasze kompetencje w obszarze CPaaS” – mówi Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Akwizycje zostaną wsparte także środkami pochodzącymi z innych źródeł finansowania. Na ten cel Vercom zamierza przeznaczyć łącznie do 250 mln zł. Zarząd zakłada, że pierwsze akwizycje zostaną sfinalizowane do końca tego roku.

Debiut na GPW

Vercom zamierza zadebiutować na głównym rynku GPW. Kolejnym etapem w trwającym IPO będzie przeprowadzenie zapisów w transzy inwestorów instytucjonalnych. Potrwają one do 26 kwietnia.

Następnie wszyscy inwestorzy otrzymają przydział akcji na rachunku maklerskie. Według harmonogramu spółki, ma to mieć miejsce 27 kwietnia.

Ostatnim etapem IPO będzie przyjęcie przez GPW uchwał o dopuszczeniu do obrotu akcji Vercom oraz wyznaczenie pierwszego dnia notowań. Spółka spodziewa się debiutu na GPW około 2 tygodnie od przydziału akcji. Zwykle ten okres jest krótszy, dlatego debiut Vercom może mieć miejsce tuż po majówce.

Zobacz także: 7 lat temu podczas IPO LiveChat inwestorzy na GPW poznali SaaS, teraz czas aby poznali CPaaS 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.