DRAGO entertainment z grupy Movie Games zadebiutowało na NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
28 kwi 2021, 17:04

DRAGO entertainment z grupy Movie Games zadebiutowało na NewConnect

W środę 28 kwietnia na NewConnect zadebiutowała spółka z branży gier indie premium, DRAGO entertainment. Notowania na początku pierwszej sesji były na poziomie ceny odniesienia. Dzień giełdowy spółka kończy na poziomie niższym o -11%.

W pierwszych minutach notowań akcje DRAGO entertainment kosztowały na rynku w okolicach ceny odniesienia, czyli 28,60 zł za akcję. Przed otwarciem notowań, teoretyczny kurs otwarcia Utrzymywał się na poziomie powyżej 30 zł. Niestety DRAGO kończy pierwszy dzień na NewConnect o 11% niżej.

Także dziś spółka upubliczni prolog autorskiej gry Gas Station Simulator. Zarząd DRAGO entertainment poinformował ponadto o podpisaniu umów ograniczających zbywalność akcji przez akcjonariuszy spółki (umowa typu lock-up). Umowy będą obowiązywać przez 12 miesięcy od debiutu.

"Debiut DRAGO entertainment na NewConnect to nie tylko historyczny moment z punktu widzenia naszej spółki, ale także podsumowanie ponad 20 lat istnienia naszej firmy. Z roku na rok stawiamy przed sobą coraz to ambitniejsze cele. Lata funkcjonowania naszej firmy na polskim rynku gier pozwoliły nam na zdobycie ogromnego doświadczenia i profesjonalnego podejścia naszego teamu. W tym szczególnym dniu, chciałabym podziękować całemu zespołowi DRAGO entertainment za ogrom codziennej pracy oraz moim wspólnikom za dotychczasowy wkład w rozwój spółki. Mamy nadzieję, że debiut na NewConnect jeszcze bardziej wzmocni wizerunek DRAGO entertainment w oczach inwestorów, jak i partnerów biznesowych. Nie zwalniamy tempa i kierujemy nasze działania tak, aby konsekwentnie spełniać oczekiwania graczy i rynku, poprzeć jakościowe produkty" – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Zobacz także: Debiut DRAGO entertainment, producenta symulatorów i gier indie premium, wkrótce na NewConnect 

Symulatory i gry survival

Obecnie studio DRAGO kończy prace nad oczekiwaną produkcją, grą Gas Station Simulator. Także dziś, 28 kwietnia zostanie udostępniony prolog gry. Premiera pełnej wersji zapowiedziana jest na czerwiec tego roku. Studio opracowuje też dwie inne gry z gatunku symulatorów: Food Truck Simulator oraz Airport Contraband. 

Timeline DRAGO

„Warto przypomnieć, że w październiku podczas Zimowej Edycji festiwalu Steam zaprezentowane przez nas demo GSS spotkało się z rewelacyjnym odbiorem uczestników eventu, a także mediów, youtuberów, czy streamerów. Wishlista projektu buduje się w dynamicznym tempie, co pokazuje zainteresowanie rynku naszą grą” - mówi Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

Red Frost

Ponadto spółka pracuje nad projektami, które można określić jako gry survivalowe. Są to Winter Survival Simulator, którego produkcja wspierana jest przez znanego podróżnika Marka Kamińskiego. A także nad znacznie większym, flagowym projektem z gatunku fps/survival, grą RED FROST.

Wydawcą większości autorskich gier spółki jest Movie Games - jeden z głównych akcjonariuszy DRAGO.

Studio poinformowało też o zawarciu ramowej umowy ze studiem Bored Games na realizację wybranej gry z portfolio DRAGO w wersji planszowej.

"Bierzemy po uwagę nasze dwa autorskie projekty – Red Frost i Gas Station Simulator. Jednak decyzja w zakresie wyboru tytułów jeszcze nie zapadła" – komentuje Joanna Tynor.

Zobacz także: Gas Station Simulator Early Days – prolog autorskiej gry od DRAGO entertainment zostanie udostępniony na Steam już 28 kwietnia

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.