Ruszyła oferta publiczna Render Cube. To jedna z największych ofert na rynku NewConnect
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
08 cze 2021, 12:19

Ruszyła oferta publiczna Render Cube. To będzie jedna z największych ofert na rynku NewConnect

Render Cube, producent Medieval Dynasty, rozpoczyna ofertę publiczną akcji, której wartość może sięgnąć nawet 27 mln zł. Zapisy potrwają do 23 czerwca. Spółka planuje debiut na NewConnect w drugiej połowie 2021 r.

Jeden z największych komercyjnych sukcesów polskiego game-dev w 2020 r.

O studio Render Cube zrobiło się głośno po premierze gry Medieval Dynasty, która okazała się w 2020 r. jednym z największych komercyjnych sukcesów w polskiej branży gier minionego roku. Projekt ukazał się w formule early-access we wrześniu 2020 r.

W pół roku sprzedano 500 tys. gry. Medieval Dynasty, a produkcja posiada 92% pozytywnych komentarzy i przez pierwszy tydzień sprzedaży wciąż znajdowała się w TOP10 na Steam. Maksymalny peak graczy wyniósł 18,7 tys. osób. Oprócz Steam, gra jest dostępna na 10 innych platformach sprzedażowych.

Tak dobry odbiór projektu przełożył się na osiągnięcie przez Render Cube 7,5 mln przychodu i ok. 6 mln zł zysku w 2020 r.
 

Medieval_Dynasty


Oczywiście priorytetem studia jest doprowadzenie do premiery pełnej wersji gry Medieval Dynasty. Studio udostępniło plan prac obejmujący działania do III kw. 2021 r. W planach jest dodanie nowych mechanik, nowych surowców, narzędzi i budynków. W następnych etapach studio planuje przełożyć grę na konsole i zwiększyć liczbę dostępnych wersji językowych.

„Praca nad każdą z aktualizacji dostarcza nam ogromnej dozy satysfakcji. Kiedy widzimy z jak pozytywnym odbiorem spotykają się udostępnione przez nas nowości, wiemy, że decyzja o premierze w formule wczesnego dostępu była słuszną decyzją. Razem z naszymi graczami rozwijamy produkt w ten sposób aby odpowiedzieć na ich potrzeby, dzięki temu pełna wersja Medieval Dynasty będzie rozbudowaną i dopracowaną grą w której z powodzeniem można spędzić kilkadziesiąt, a nawet setki godzin. Premiera odbędzie się jeszcze w tym roku” – mówi Damian Szymański, prezes zarządu Render Cube.

Obecnie Render Cube zatrudnia 16 osób.

Zobacz także: „Zamierzamy rozwijać Medieval Dynasty po premierze pełnej wersji podobnie jak Green Hell” – Damian Szymański, Render Cube

Duża oferta akcji przed debiutem na NewConnect

W pierwszej ofercie publicznej akcji Render Cube zostanie zaoferowanych 98 tys. akcji należących do obecnych akcjonariuszy oraz 38,9 tys. akcji nowych.

„Środki, które planujemy pozyskać w ramach oferty zostaną przeznaczone na rozwój technologiczny i kompetencyjny naszego studia, który pozwoli na zwiększenie skali działania i możliwości produkcyjnych. Część środków posłuży także na transfer płatności związany z pozyskaniem przez nas pełnych praw do IP Medieval Dynasty od naszego wydawcy” – mówi Damian Szymański.

Oferta prowadzona jest w formie subskrypcji skierowanej do inwestorów. Minimalny zapis wynosi 100 tys. EUR. Proces wspierany jest przez Dom Maklerski INC.

Cena akcji zostanie ustalona po zakończeniu procesu budowy księgi popytu, po 23 czerwca. Wyniesie pomiędzy 150 a 200 zł za akcję. Przekłada się to na wartość oferty, przy założeniu uplasowania wszystkich oferowanych akcji, między 20,5 mln zł a 27,4 mln zł. Będzie więc to jedna z największych ofert spółek planujących wejść na NewConnect.

„Współpraca z Render Cube przekłada się na jedną z największych ofert w naszej historii na NewConnect. Jest to studio, które w 2020 roku osiągnęło ogromny sukces ze swoją grą Medieval Dynasty wydaną w formule wczesnego dostępu, a plany dalszej komercjalizacji tego produktu i rozwoju firmy są bardzo ambitne. Nieustannie rozwijamy nasz dział sprzedaży i widzimy duże zainteresowanie spółką ze strony instytucji finansowych. Wierzymy, że Render Cube spotka się pośród inwestorów z podobnie entuzjastycznym odbiorem jak tytuł Medieval Dynasty pośród graczy” – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes zarządu Dom Maklerski INC.

Grupa Kapitałowa INC będzie też wspierać spółkę w późniejszym procesie wejścia na NewConnect. Render Cube zakłada pierwsze notowania akcji już w drugiej połowie 2021 r.

Zobacz także: Gra Medieval Dynasty zajęła trzecie miejsce na podium w tegorocznej edycji Indie Celebration 2021

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.