GPW zatwierdziła dokument Noobz From Poland. Debiut spółki na NewConnect wkrótce
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
28 cze 2021, 17:27

Debiut Noobz from Poland na NewConnect lada dzień. Producent gier pracuje nad nowymi tytułami

Noobz from Poland, polski producent gier, który działa w branży od 2016 roku, jest już na ostatniej prostej na NewConnect. Jak poinformowała spółka, GPW zatwierdziła właśnie jej Dokument Informacyjny

Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań, w alternatywnym systemie obrotu. Noobz from Poland chce wprowadzić do obrotu 100 proc. kapitału zakładowego czyli 1 377 439 akcji spółki.

- W nawiązaniu do otrzymanej decyzji Giełdy Papierów Wartościowych, czekamy na wyznaczenie pierwszego dnia notowań akcji naszej spółki w alternatywnym systemie obrotu. Obecność na rynku publicznym stwarza nowe możliwości inwestycyjne pozwalające na efektywną realizację ustalonej strategii rozwoju spółki. Koncentrujemy się w szczególności na grach z gatunku grand strategy, w szczególności na PC, nie rezygnując jednocześnie z multiplatformowych produkcji dedykowanych na komputery stacjonarne i konsole. Realizacją tych projektów zajmie się Rookiez from Warsaw – mówi Jarosław Kotowski, prezes zarządu Noobz From Poland.

Zobacz także: Virtual Reality Day, czyli konferencja poświęcona wirtualnej rzeczywistości na rynku gier i nie tylko

Gry od Noobz form Poland

Total Tank Simmulator to pierwszy projekt spółki, który w połowie 2020 roku wyszedł w wersji na komputery stacjonarne, wydawcą był 505 Games, spółka które w zeszłym roku nabyła 5 proc. akcji Noobz form Poland. Gra otrzymała wiele pozytywnych komentarzy oraz opinii, społeczność graczy w TTS wynosi już ponad 38 000 osób.

noobzformpoland gry

W tej chwili Noobz pracuje nad dwoma kolejnymi tytułami – pierwszy to kolejny tytuł z uniwersum TTS, czyli Total Tank Generals oraz świeży projekt osadzony w realiach II wojny światowej o tytule Sgnum Temporis. Premiery obu projektów przewidziane są na 2022 rok.

W połowie 2020 roku Noobz podpisała umowę z 505 Games na wydanie Total Tank Generals, opiewającą na kwotę 350 tys. euro. Dlatego zaskoczeniem nie jest wybór 505 Games na wydawcę kolejnego tytułu jakim jest Signum Temporis, tym razem wartość kontraktu to 1,6 mln euro.

Zobacz także: Crowdfunding Play of Battle - spółkę współtworzy ekspert od geopolityki dr Jacek Bartosiak. W planach debiut na giełdzie

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.