Udany debiut Noobz From Poland. Kurs na otwarciu w górę
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
13 lip 2021, 11:03

Udany debiut Noobz From Poland. Kurs na otwarciu w górę o +25,7%

We wtorek, 13 lipca zadebiutował producent gier strategicznych Noobz From Poland. Spółka jest 16. podmiotem, który wszedł na rynek NewConnect w tym roku.

Na otwarciu sesji, o godzinie 11:00, kurs akcji Noobz From Poland wystartował z poziomu 24,9950 zł, czyli o +25,7% w porównaniu do ceny odniesienia 19,88 zł.

„Debiut na rynku NewConnect roztacza przez nami nowe możliwości rozwoju. Chcemy dostarczać wyróżniające się wysoką jakością gry dla milionów odbiorców, fanów produkcji strategicznych i tym samym zaoferować alternatywę do istniejących tytułów grand strategy. Nasze propozycje adresujemy do wymagającego i dojrzałego gracza, który jest w stanie zapłacić więcej za satysfakcjonującą i angażującą rozgrywkę. Dotychczasowe działania Noobz from Poland zostały dostrzeżone przez Digital Bros S.p.A., które w ubiegłym roku nabyło 5 proc. akcji naszego studia. Efektywna współpraca stała się także przyczynkiem do podpisania umów wydawniczych ze spółką córką Digital Bros - 505 GAMES – który wyda dwa kolejne tytuły, nad którymi obecnie pracujemy - Total Tank Generals oraz Signum Temporis” – powiedział Jarosław Kotowski, prezes Noobz From Poland.

Zobacz także: Debiut Noobz from Poland na NewConnect lada dzień. Producent gier pracuje nad nowymi tytułami

Spółka wydała w 2020 r. popularną grę Total Tank Simulator we współpracy ze studiem 505 Games. Pracuje też nad dodatkiem do gry, czyli Total Tank Generals oraz nad projektem Signum Temporis – grą osadzoną w realiach II wojny światowej.

produkcje Noobz From Poland

Gamingowa grupa kapitałowa

Noobz From Poland stanowi grupę kapitałową, która składa się ze spółek zależnych: Noobz PL sp. z. o.o. (100% udziałów) działająca na rynku gier komputerowych na PC; Rookiez from Warsaw sp. z o.o. (65% udziałów), która zajmuje się produkcją gier niskobudżetowych na Nintendo Switch. 

Noobz From Poland posiada też 40% akcji w Play Of Battle, która prowadzi emisję akcji w formie crowdfundingu. Środki posłużą stworzeniu dużej i ambitnej gry z gatunku grand strategy z fabułą toczącą się we współczesnym świecie polityki i konfliktów międzynarodowych. Spółka powstała z inicjatywy trzech osób: dr George'a Friedman'a, dr Jacka Bartosiaka i Zbigniewa Pisarskiego.

Zobacz także: Crowdfunding Play of Battle - spółkę współtworzy ekspert od geopolityki dr Jacek Bartosiak. W planach debiut na giełdzie

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.