Cyberpunk 2077 dał znak życia na Twitterze. Wraca nadzieja, że premiera superprodukcji CD PROJEKT jest blisko | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
11 sty 2018, 01:58

Cyberpunk 2077 dał znak życia na Twitterze. Wraca nadzieja, że premiera superprodukcji CD PROJEKT jest blisko

Na oficjalnym profilu Twitterowym gry Cyberunk2077, superprodukcji realizowanej przez CD PROJEKT, pojawił się pierwszy od 4 lat tweet i to dokładnie na 5 lecie pierwszego trailera. Twórcy gry w swoim stylu dali znak, że są i pracują. Tweet w szybkim tempie zaczął zyskiwać popularność. W pewnym momencie był w gronie 10 najpopularniejszych tweetów na świecie. Jak na nieaktywne od czterech lat konto liczba interakcji robi wrażenie: 31 tys. polubień, 12 tys. udostępnień i 2,6 tys. komentarzy.

Pierwszy Tweet gry Cyberpunk 2077 od 4 lat

Ciekawostką jest to, że na pozostałych profilach w social media gry, czyli na Facebooku i YouTube, nie pojawiło się nic więcej.
 


Być może to nic nie znaczący Tweet, a być może jest to próba przypomnienia się i podgrzania atmosfery. Na pewno to nie jest przypadek. Fakty są takie, że od zapowiedzi gry minęło dokładnie 5 lat. Pierwszy trailer gry Cyberpunk 2077 pojawił się 10 stycznia 2013 roku. To dość dużo czasu aby projekt już dojrzał. Tym bardziej, że zarząd spółki wielokrotnie powtarzał, że wielkość budżetu i zespołu nad nim pracująca jest największa w historii CD PROJEKT. Mimo tych zapewnień, po zamieszaniu wywołanym oskarżeniami YouTubera YongYea, większość analityków oceniła, że realna data premiery gry jest możliwa dopiero w 2020 roku. To właśnie z tego względu kurs akcji spółki według nich spadł ze 125 zł na 90 zł, czyli o około 30%. 

Zobacz także: Premiera Cyberpunk 2077 realna dopiero w 2020 roku. Analitycy obserwujący CD PROJEKT tłumaczą dlaczego kurs akcji spada 
 

Kurs akcji CD PROJEKT
Kurs akcji CD PROJEKT
 

Sam CD PROJEKT jednak oficjalnej daty gry nigdy nie podał, a do oskarżeń YouTubera się nie ustosunkował. Są jednak oficjalne dokumenty, które stoją w sprzeczności z tym, że na premierę gry Cyberpunk 2077 zarówno gracze jak i inwestorzy musieliby czekać do 2020 roku.

Strategia CD PROJEKT na lata 2016 - 2021

Chodzi oczywiście o przyjętą na początku 2016 roku przez CD PROJEKT strategię spółki. Zakłada ona wydanie do 2021 roku dwóch gier RPG typu AAA. To oznacza jeszcze jeden projekt. Znając styl pracy Redów kolejna gra również nie będzie mała. Jak łatwo się domyślić, jeżeli premiera Cyberpunka 2077 miałaby mieć miejsce dopiero w 2020 roku to CD PROJEKT, aby zrealizować strategię, musiałby wydać dwie superprodukcje rok po roku. Obydwie gry wydać musi, bo od tego uzależniony jest program motywacyjny dla kluczowych pracowników. Mi osobiście to się wydaje mało prawdopodobne, dlatego zakładam scenariusz bardziej optymistyczny i wcześniejszy termin premiery gry Cyberpunk 2077.

Opublikowany przez CD PROJEKT tweet interpretuję jako sygnał, że dali znak życia i prace nad grą nie idą tak źle, jak się powszechnie uważa. Tym bardziej, że w wywiadzie udzielonym Strefie Inwestorów prezes CD PROJEKT Adam Kiciński stwierdził, że prace nad grą przebiegają zgodnie z planem.

Zobacz także: Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT: O tym jak przebiega praca nad grami Cyberpunk 2077, GWINT i dalszych planach odnośnie gry Wiedźmin

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.