Car Mechanic Simulator napędza wyniki PlayWay. Czas na nową wersję mobilną gry
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
18 lip 2019, 08:58

Car Mechanic Simulator napędza wyniki PlayWaya. Czas na nową wersję mobilną gry

Gra „Car Mechanic Simulator” to wielki sukces. Ostanie dane od PlayWaya pokazują, że ten tytuł wciąż napędza wyniki sprzedażowe spółki Krzysztofa Kostowskiego. Obecnie trwają prace nad nową wersją mobilną tej produkcji w formule GaaS. Poprzednia edycja była najlepiej zarabiającą grą mobilną w portfolio Kostowskiego.

Ostatnio PlayWay opublikował raport sprzedażowy kilka dni po premierze „Car Mechanic Simulator” (CMS) w wersji na konsole. Gra wciąż cieszy się dużą popularnością i zyskała nowe życie: w samym czerwcu została pobrana ponad 43 tys. razy na konsole. Dane nie obejmują sprzedaży pudełkowej na PS4, ale przychód brutto wyniósł 1,3 mln USD. Po ogłoszeniu tych wyników cena akcji PlayWay wzrosła do nawet 190 zł. Kapitalizacja spółki PlayWay wynosi 1,2 mld zł, a wyżej jest tylko CD Projekt.

- W czerwcu CMS zadebiutował na konsolach X1/PS4 i mimo 2 lat stażu rynkowego, gra miała udaną premierę na konsolach – podkreśla zespół PlayWaya.

Notowania PlayWay

PlayWay Wykres

Zobacz także: Kurs akcji PlayWay rośnie o 12%. Spółka zaskoczyła inwestorów dobrymi wynikami, a najważniejsze premiery gier dopiero przed nią

„Car Mechanic Simulator” wciąż podbija rynek gamingowy

Pierwsza wersja symulatora mechanika samochodowego pojawiła się 5 lat temu. Jest regularnie odświeżana i cieszy się dużą popularnością. ECC Games, spółka zależna PlayWaya, przygotowuje właśnie mobilną wersję tej produkcji w formule GaaS, która ma pozwolić na pozyskiwanie graczy za pomocą user aquisition.

- Do tej pory nie prowadziliśmy user aquisition, a mimo to mamy najlepszą ściągalność gry wśród polskich producentów. Od samej premiery CMS do teraz mamy ponad 17 mln pobrań. W ubiegłych latach specjalizowaliśmy się w grach typu paid na platformy mobilne. Wersja 18 Car Mechanica była dla nas polem testowym free-to-play. Tutaj warto zwrócić uwagę na dwa aspekty tych działań: zebraliśmy dane od 17 mln użytkowników oraz wzięliśmy udział w programie Google for Startups. Dzięki niemu byliśmy w stanie właściwie przeanalizować te dane i wyciągnąć trafne wnioski. Rozpoczynamy właśnie kampanie marketingowe oraz user aquisition dla Car Mechanic 18. Obecnie zespół mobilny pracuje również nad nową częścią CMS 19 mobile – powiedział prezes ECC Games, Piotr Wątrucki w rozmowie z Pawłem Biedrzyckim.

Zobacz także: Sprzedaż gry Drift19 może wystartować krótko po ogłoszeniu oficjalnej daty premiery – Piotr Wątrucki, prezes ECC Games

Co ważniejsze, koszty przygotowania CMS na konsole nie przekroczyły kwoty 500 tys. zł, dzięki czemu zwróciły się jeszcze przed premierą gry na PlayStation oraz xBox. Na Steamie oprócz samej gry można również kupować dodatkowe wyposażenie swojego symulatora np. nowe samochody.

- CMS cały czas sukcesywnie się sprzedaje, a przychody z płatnych DLC mogą być nawet większe niż z "podstawy". Obecnie wyczekujemy premiery CMS mobile w najnowszej edycji, ponieważ poprzednia "18" była dla nas najlepiej zarabiającą grą mobilna w historii PlayWay – komentuje zespół PlayWaya.

Jeszcze na początku czerwca miała premierę najbardziej wyczekiwana gra od PlayWaya, czyli Cooking Simulator. Spółka pochwaliła się liczbą pobrań tej produkcji, która wyniosła w ciągu miesiąca ponad 150 tys. Gra na Steamie jest oceniania bardzo pozytywnie.

Zobacz także: Jutro premiera Cooking Simulator od PlayWay. To najbardziej oczekiwana gra spółki 2019 roku

W ostatniej rekomendacji dla PlayWaya, Vestor DM podniósł cenę docelową do 205 zł, przy kursie odniesienia 178 zł. Wynika to z dobrych wyników za I kwartał oraz sukcesów „Car Mechanic Simulator”. W tym roku fanów gier czeka jeszcze wiele premier od spółki. W zapowiedziach pojawiły się również produkcje na VR, które zostaną wydane jeszcze w tym roku.

premiery

Źródło: PlayWay

Zobacz także: Vestor sypnął rekomendacjami dla producentów gier. Potencjał wzrostu akcji CD PROJEKT to prawie 30%

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.