Gra Cyberpunk 2077 trafiła do osób spoza CD PROJEKT
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 mar 2020, 17:21

Cyberpunk 2077 trafił do osób spoza CD PROJEKT. Koronawirus nie zagrozi premierze gry, a po niej można spodziewać się aktualizacji strategii

Gra Cyberpunk 2077 jest prawie gotowa i została wysłana do pierwszych agencji ratingowych, które określą klasyfikacje wiekowe. Koronawirus nie powinien opóźnić premiery, a tuż po niej spółka zapowiada aktualizację strategii.

Dosłownie kilka dni temu po raz pierwszy CD PROJEKT rozesłał grę Cyberpunk 2077 do osób z zewnątrz. Obecnie spółka oczekuje na otrzymanie ratingów wiekowych dla swojego największego tytułu. Zarząd zakłada, że produkcja otrzyma takie same klasyfikacje jak w przypadku Wiedźmina III.

„Wysłaliśmy grę do agencji ratingowych. Stało się to parę dni temu, także po raz pierwszy wiele osób z zewnątrz firmy gra w Cyberpunka. Nie jest to jeszcze finalna wersja, ponieważ jest ona cały czas w produkcji, natomiast jest na tyle kompletna, że nadaje się do przejścia - powiedział Adam Kiciński, prezes CD PROJEKT - Na podstawie tych doświadczeń agencji ratingowych, otrzymamy odpowiednie ratingi wiekowe (...). Powinniśmy mieć oceny do miesiąca” - dodał.

Na kilka miesięcy przed premierą Cyberpunka, prezes CD PROJEKT odpowiedział na pytania dziennikarzy dotyczące najważniejszej produkcji polskiego studia. Co jeszcze wiemy na temat Cyberpunka?

Zobacz także: Premiera "Cyberpunk 2077" przesunięta na wrzesień! CD PROJEKT daje sobie czas na doszlifowanie flagowego produktu

Jak przebiegają prace nad grą Cyberpunk 2077?

Pierwotnie premiera Cyberpunka miała odbyć się w kwietniu, jednak została ona przesunięta na 17 września. Zarząd spółki zapewnia, że gra jest ogromna. Obecnie trwają prace nad nią, ale już na poziomie dopracowywania szczegółów. Jak podkreślił prezes podczas konferencji, przesunięcie premiery pod względem czasowym było duże, ale pozwoli to na swobodne dopracowanie tytułu.

Na razie zarząd nie widzi ryzyka kolejnego przesunięcia premiery. Nawet ewentualne odwołanie targów E3 czy Gamescom nie powinno stanąć na drodze. Zarząd CD PROJEKT uważa, że na wszystkich najważniejszych imprezach z grą Cyberpunk 2077 już odwiedził i czuje się na siłach przeprowadzić premierę bez udziału w kolejnych wydarzeniach. 

Prezes Adam Kiciński podkreśla, że sytuacja jest dynamiczna i na bieżąco analizowana przez spółkę. Jeżeli kolejne targi gamingowe będą odwoływane, w tym E3 w Los Angeles, to CD PROJEKT w inny sposób będzie prowadzić kampanię marketingową Cyberpunka.

„Będziemy brali udział w targach, jeżeli będą się one odbywać. Jeżeli targi nie będą się odbywać, to te rzeczy, które chcielibyśmy na nich pokazać, będziemy prezentować w inny sposób” - podkreślił Adam Kiciński podczas konferencji.

Ponadto, prezes uspokaja, że peek kampanii będzie miał miejsce dopiero na kilka tygodni przed premierą. Cyberpunk 2077 będzie podobnie rozwijany po premierze, jak Wiedźmin III - w planach jest gra planszowa, komiksy, tworzenie figurek czy koszulek.
 

Cyberpunk 2077 screen

Zobacz także: Keanu Reeves w Cyberpunk 2077! CD PROJEKT rozpoczyna przedsprzedaż gry, ujawnia datę premiery oraz nowy trailer

Nowa strategia CD PROJEKT po premierze Cyberpunk 2077

Ostatnia strategia została przedstawiona przez CD PROJEKT w 2016 roku i obejmuje ona rozwój grupy kapitałowej do 2021 roku. Po premierze gry Cyberpunk 2077, spółka planuje zaktualizować swoją strategię.

„Chcemy robić trochę więcej gier na początek. Udowodnimy, że potrafimy robić dwie, może trzy produkcje, co nam zajmie kilka lat” - powiedział Adam Kiciński.

CD Projekt prowadzi już prace koncepcyjne nad kolejną produkcją typu AAA. Co ciekawe, nawet nad nie jedną. Również studio będzie pracować nad dodatkami do Cyberpunka.

Jednak największy zespół skupi się nad wydaniu wersji multiplayer dla Cyberpunka.

„Myślimy o kolejnej grze singlowej, a zaraz po zakończeniu prac nad Cyberpunkiem, prace nad kolejną produkcją od razu ruszą” - zapowiada prezes CD PROJEKT.

Zobacz także: Drugi tytuł AAA nad którym pracuje CD PROJEKT to multiplayer do Cyberpunk 2077

Wielu graczy oczekuje na wydanie kolejnej części Wiedźmina. A co na to CD PROJEKT? Prezes spółki podkreśla, że historia Geralta z Rivii przedstawiona w dotychczasowej trylogii została zakończona i nie będzie kontynuowana. Jednak nie wyklucza stworzenia produkcji osadzonej w uniwersum wiedźmińskim.

Wersja cyfrowa i pudełkowa Cyberpunka

Przedsprzedaż gry trwa już blisko rok, a Cyberpunk 2077 będzie dostępny zarówno w wersji cyfrowej jak i pudełkowej. Spółka jest zadowolona ze sprzedaży preorderów, bardziej niż przy w przypadku sprzedaży Wiedźmina III.

W przypadku pierwszej części Wiedźmina, wersja pudełkowa sprzedała się w o wiele większej ilości niż ta cyfrowa, jednak obecnie te proporcje się odwracają.

Mimo to, CD PROJEKT stawia zarówno na wydawanie wersji pudełkowych i cyfrowych, aby trafić do każdego gracza. Sprzedaż fizycznych egzemplarzy wciąż generuje przychody, w szczególności w dniu premiery.
 

Cyberpunk preorder

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.