Nowości od 11 bit studios, Bloober Team czy CI Games z konferencji gamingowych
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
17 cze 2020, 06:30

Nowości od 11 bit studios, Bloober Team czy CI Games. Co podczas eventów gamingowych pokazały polskie spółki?

W minionym tygodniu odbyło się kilka eventów gamingowych online, podczas których zobaczyliśmy zapowiedzi polskich produkcji.

Podczas eventu IGN Summer of Gaming, Bloober Team przedstawił pierwszy gameplay gry Observer: System Redux. Na Guerrilla Collective swoją prezentację miało 11 bit studios. Natomiast Draw Distance, podczas sobotniego Future Games Show, zapowiedziało kontynuację tytułu Serial Cleaner.

Tak jak zapowiadaliśmy, czerwiec będzie pod znakiem gamingu. Za nami już kilka eventów, podczas których zaprezentowano trailery polskich tytułów. W tym tygodniu trwa Steam Game Festival: Summer Edition, a przed nami najważniejsze wydarzenie miesiąca, czyli prezentacja Cyberpunka.

Zobacz także: Czerwiec pod znakiem gamingu. Pomimo odwołanych targów E3, czeka nas wiele eventów online

Kilka nowości od 11 bit studios

Podczas Guerrilla Collective poznaliśmy kilka nowości od 11 bit studios, jednak wciąż nie usłyszeliśmy szczegółów dotyczących Projektu 8. Kilkuminutowa prezentacja warszawskiej spółki dotyczyła m.in. aktualizacji gry Children of Morta, która została wydana w zeszłym roku. 11 bit studios planuje dalej rozwijać ten tytuł.

Również zapowiedziano DLC do gry Moonlighter, który będzie dostępny na wszystkie konsole. Sam tytuł zostanie wydany również w wersji mobilnej. Podczas eventu nie zabrakło informacji na temat Frostpunka. Już latem będzie dostępny nowy DLC, natomiast jesienią wystartuje kampania na Kickstarterze dla wersji planszowej tytułu.

Przypomnijmy, że swojej wersji planszowej doczekała się już gra This War of Mine, która powstała we współpracy z wrocławskim studiem Awaken Realms. Teraz czas na Frostpunk.

Nowa wersja Observera od Bloobera

Po majowej prezentacji The Medium, czyli najważniejszej gry Bloobera, przyszedł czas na najnowszy gameplay Observer: System Redux. Jest to druga gra krakowskiej spółki, która zostanie wydana na konsole nowej generacji. Premiera odbędzie się pod koniec 2020 roku. Prezentacja rozgrywki miała miejsce podczas IGN Summer of Gaming.

Observer: System Redux będzie odświeżoną wersją kultowej produkcji Bloober Team. Podczas 10-minutowego gameplaya gracze mogą zobaczyć możliwości, które będą dostępne na konsolach nowej generacji.

Zobacz także: Bloober Team najwyżej od 2017 roku. Xbox potwierdza premierę konsoli X w 2020 roku i zapowiada, że wkrótce przedstawi dostępne gry

Pierwsza premiera od United Label

Na Guerrilla Collective swoje 5 minut miała również wydawnicza spółka CI Games, czyli United Label. Zaprezentowano najnowszy trailer gry Röki, której premiera odbędzie się już 23 lipca. Producentem gry jest Polygon Treehouse, czyli brytyjskie studio założone przez dwóch byłych dyrektorów artystycznych Guerrilla Games.

Tytuł został uznany przez Nintendo jako jedna z kluczowych produkcji indie na konsolę Nintendo Switch w 2020 roku.

„Röki spotkał się do tej pory z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem. Gra zyskała liczne wyróżnienia branżowe, a do swojej wishlisty dodało ją już ponad 50 tys. graczy. To potwierdzenie, ze idziemy w dobrą stronę. Zainteresowanie grą rośnie, a już dziś pokazujemy przedpremierowy zwiastun w trakcie eventu Guerilla Collective” – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Sequel Serial Cleaner od Draw Distance

Draw Distance, podczas eventu Future Games Show, zapowiedziało sequel tytułu Serial Cleaner. Spółka rozpoczęła kampanię marketingową swojej nowej produkcji, której premiera w wersji na PC oraz konsole odbędzie się w przyszłym roku. Pierwsza część Serial Cleaner zadebiutowała w 2017 roku i cieszyła się dużą popularnością wśród graczy.

„Podczas tworzenia Serial Cleaners znacznie podnieśliśmy jakość produkcji, ale równie mocno zależało nam na zachowaniu klimatu epoki. Tym razem zdecydowaliśmy się na przedstawienie akcji w perspektywie izometrycznej, a całość zostanie wykonana w grafice 3D. Przewidujemy, że w najbliższym czasie czeka nas boom na powrót do lat 90. XX wieku i chcemy być jednymi z pierwszych, którzy zdefiniują styl gier osadzonych w tamtej dekadzie” – mówi prezes zarządu Draw Distance, Michał Mielcarek.

Zobacz także: Draw Distance zapowiedziało sequel swojego najpopularniejszego tytułu

Cyberpunkowy Ghostrunner

Również podczas Future Games Show zaprezentowano nowy, 16-minutowy gameplay gry Ghostrunner osadzonej w cyberpunkowym świecie. Producentem tytułu jest spółka One More Level, natomiast wydawcą All in! Games. Wsparcia wydawniczego udzieli międzynarodowa firma 505 Games. Premiera gry odbędzie się jeszcze w tym roku w wersji zarówno na PC jak i konsole.

Uragun od Kool2Play

Na Guerrilla Collective nie brakowało również przyszłych debiutantów warszawskiej giełdy. Kool2Play, spółka która planuje wejść na NewConnect, pokazała nowe rozgrywki swojego flagowego tytułu – Uragun. Gra top-down shooter zostanie wydana w wersji na PC jeszcze w tym roku, ale już w przyszłym gracze mogą liczyć na wydanie konsolowe.

„To kolejna duża impreza dla niezależnych twórców, na której nie zabrakło naszej produkcji. Postanowiliśmy wykorzystać ten moment, by pokazać nową rozgrywkę, a także zdradzić nieco więcej na temat konsol. Priorytetem jest oddanie graczom dopracowanej wersji PC, a następnie równie dopracowanych wersji na konsole” – powiedział prezes Kool2Play, Marcin Marzecki.

Zobacz także: Uragun od Kool2Play otrzyma wersje konsolowe w 2021 roku

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.