Premiery gier polskich producentów z GPW w drugiej połowie 2020
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
03 sie 2020, 07:12

Szykuje się gorąca jesień i zima w polskim gamingu. 8 spółek z GPW, które przygotowują premiery mocnych tytułów

Okres jesienno-zimowy może być „gorący” dla polskich spółek gamingowych. Sprawdzamy jakich premier gier doczekamy się od spółek z GPW i NewConnect.

Początek roku raczej nie obfitował w premiery polskich gier. Jednak już niebawem możemy spodziewać się fali nowych produkcji od spółek gamingowych. Najważniejszym wydarzeniem będzie oczywiście premiera Cyberpunka, w którego mieliśmy już okazję zagrać.

Warto podkreślić, że daty premier polskich gier mogą jeszcze ulec zmianie ze względu na wciąż panującą epidemię koronawirusa. Większość firm nadal pracuje zdalnie. Mimo to przedstawiamy aktualne zestawienie premier, które powinny dojść do skutku jeszcze w tym roku. W zestawieniu zostały uwzględnione jedynie spółki notowane na Głównym Rynku GPW. W kolejnym tygodniu opublikujemy podobne zestawienie spółek z rynku NewConnect.

Zobacz także: Premiery gier polskich producentów z NewConnect i GPW na drugą połowę 2020. Co szykuje CD PROJEKT, PlayWay czy Bloober Team?

Długo wyczekiwana premiera Cyberpunka

Gracze oraz inwestorzy już przebierają nogami w oczekiwaniu na premierę Cyberpunka. Na ten moment największy tytuł CD PROJEKT powinien ukazać się już 19 listopada. Czy dojdzie do kolejnego przełożenia? Możemy jedynie stwierdzić, że gra wciąż wymaga dopracowania, ponieważ mieliśmy okazję przez kilka godzin zagrać w Cyberpunka.
 

Cyberpunk 2077 Night City


Podczas specjalnego eventu dla dziennikarzy dowiedzieliśmy się, że team CD PROJEKT wciąż nie powrócił do pracy w biurze. I nie wiadomo kiedy tryb pracy zdalnej zostanie zmieniony. Jak na razie zarówno inwestorzy jak i fani gry mogą liczyć na kontynuację prezentacji gry podczas eventu Night City Wire. Jeszcze pod koniec czerwca odbył się 1. odcinek, podczas którego mieliśmy okazję zobaczyć nowy trailer oraz gameplay.

Zobacz także: Odwiedziliśmy Night City i graliśmy w Cyberpunk 2077. Pierwsze wrażenia i informacje prosto z siedziby CD PROJEKT

Kolejna część Snipera jeszcze w tym roku

W tym roku fani gier z serii Sniper Ghost Warrior mogą liczyć na premierę kolejnej części. CI Games już zapowiedziało, że jeszcze w IV kwartale ukaże się Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Będzie to kontynuacja tytułu, który miał premierę pod koniec listopada 2019 roku. Jeszcze na początku lipca spółka poinformowała, że od dnia premiery sprzedano już ponad 700 tys. egzemplarzy.

CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję SGWC 2 w większości europejskich krajów. Spółka zamierza rozwijać markę Snipera. Jak na razie nie znamy dokładnej daty premiery SGWC 2, jednak możemy się jej spodziewać pod koniec 2020 roku. Marek Tymiński, prezes CI Games zapowiedział, że budżet tej części będzie niższy niż w przypadku pierwszej. Kampania marketingowa gry rozpocznie się w sierpniu.

Dzięki wydłużeniu finansowania kredytowego na kwotę 15 mln zł, spółka może realizować również inne projekty. W oficjalnym komunikacie podano, że zaplanowano 3 projekty. Jednym z nich jest właśnie SGWC 2, kolejnym będzie kontynuacja gry Lords of the Fallen, natomiast ostatni jest również związany z rozwojem serii Snipera.

Zobacz także: Linia kredytowa zapewni CI Games możliwość pracy nad 3 produkcjami równolegle

Premiery symulatorów od spółki PlayWay

Grupa PlayWay na pewno dostarczy wiele rozrywki graczom, zarówno w tym roku jak i następnym. Na aktualnej liście premier znajduje się aż 140 pozycji! Niestety większość z nich nie ma określonej daty dziennej debiutu. W połowie lipca spółka poinformowała o łącznej liczbie graczy oczekujących na gry – wynosi ona 8,16 mln użytkowników.

PlayWay wyróżnił TOP5 gier, które mają największą wishlistę i oczekują jeszcze na premierę. Na 1. miejscu znalazł się tytuł Builders of Egypt (172 887 użytkowników), jednak jego premiera zaplanowana jest na I kwartał 2021 roku. Wyróżnione zostały jeszcze m.in. symulator bezdomnego oraz właściciela złomowiska.

Już niebawem premierę będzie mieć Bum Simulator w wersji wczesnego dostępu. W tym roku zadebiutuje jeszcze Junkyard Simulator, Contraband Police, Prison Simulator oraz I am Your President. Cała lista premier dostępna jest TUTAJ.
 

Bum Simulator oraz Junkyard Simulator

symulatory PlayWaya

Premiery od Gaming Factory

Gaming Factory to świeży debiutant Rynku Głównego GPW. W ramach oferty publicznej przeprowadzonej przed debiutem spółka pozyskała ponad 17 mln zł na rozwój portfolio gier. Jeszcze w tym roku zaplanowano kilka premier. Wśród nich znajdują się takie tytuły jak Knight Simulator, Castle Flipper, Zoo Keeper czy Farming Life. Pełna lista nadchodzących premier dostępna jest TUTAJ.

„Druga połowa roku będzie dla nas kluczowym momentem, do sprzedaży trafi ok. 10 gier naszego autorstwa. Produkcje, na które warto zwrócić uwagę to na pewno Bakery Simulator, Farming Life czy Castle Flipper. Będą one sprzedawane przy współpracy z Ultimate Games, który jest wydawcą wielu naszych tytułów, w szczególności z gatunku symulatorów” – zapowiadał jeszcze przed debiutem Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory.

Spółka do 2021 roku zamierza sfinansować oraz wydać aż 30 produkcji.

Zobacz także: Debiut Gaming Factory: Analiza IPO. Co warto wiedzieć o spółce?

Portfolio wydawnicze Games Operators

Games Operators to również tegoroczny debiutant warszawskiej giełdy. W kwietniu odbyła się najważniejsze premiera spółki w tym roku, czyli 112 Operator. Na kolejne miesiące w portfolio wydawniczym Games Operators znajduje się kilka mniejszych propozycji.

Najwcześniej, bo jeszcze w te wakacje powinna się ukazać gra Transport INC od studia DIGIFOX. Na wrzesień zaplanowano premierę tytułu Artificer: Science of Magic. W późniejszym czasie powinny jeszcze zadebiutować dwie gry – CountryBalls Heroes oraz Reptiles: In Hunt.

Transport INC

Transport INC

170 premier od Ultimate Games

Lista premier od Ultimate Games jest jeszcze większa niż w przypadku Grupy PlayWay. Na ten rok zaplanowano wydanie aż 164 tytułów, z czego blisko 60 już zadebiutowało na rynku gier. Aktualnie na 2021 rok Ultimate Games ma zaplanowane 7 premier.

Na liście premier Ultimate Games znajdują się produkcje, które już miały premierę w wersji na PC, a teraz zostaną wydane wersje konsolowe m.in. na Xboxa czy Nintendo Switch. Wśród najważniejszych gier wyróżnionych przez spółką znajdują się takie tytuły jak Priest Simulator, Ironsmith Medieval Simulator, Electrician Simulator czy City Eye. Całe zestawienia dostępne jest TUTAJ.

Ghostrunner i nie tylko w portfolio wydawniczym All in! Games

All in! Games, po przejęciu Setanty, również została spółką notowaną na Głównym Rynku GPW. Model biznesowy opiera się o wydawanie tytułów, a w tym roku szykuje się największa premiera All in! Games. Mowa o Ghostrunner od One More Level. W wywiadzie z prezesem Piotrem Żygadło dowiedzieliśmy się, że premiera tytułu planowana jest jeszcze przed debiutem Cyberpunka.
 


Jednak to nie jedyna propozycja na ten rok. „Mamy oprócz Ghostrunnera jeszcze co najmniej 2 tytuły w przygotowaniu na ten rok – Metamorphosis od Ovid Works i Paradise Lost od PolyAmorous. To bardzo interesujące produkty, które mają pozytywny odbiór i podobnie jak w przypadku Ghostrunnera tutaj również liczymy na wysoką sprzedaż tych produkcji” - zapowiadał prezes All in! Games.

W przypadku tytułu Metamorphosis, premiera została zaplanowana już na 12 sierpnia.

Zobacz także: „Przyjęło się mówić, że COVID-19 nie uderzył w rynek gier, a moim zdaniem kryzys nadejdzie za rok lub 2 lata” - Piotr Żygadło, All in! Games

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.