1,2 mln pobrań i 700 tys. USD gry Wiedźmin: Pogromca Potworów od Spokko w lipcu
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
02 sie 2021, 15:30

Wiedźmin: Pogromca Potworów z 1,2 mln pobrań i 700 tys USD przychodu w 10 dni od premiery według Sensor Tower

Przychody z gry Wiedźmin: Pogromca Potworów, studia Spokko z Grupy CD Projekt, w kilka dni od dnia wydania gry wyniosły ponad 700 tys. dolarów – wynika z najnowszych danych portalu SensorTower.

Według danych portalu Sensor Tower, gra Wiedźmin: Pogromca Potworów została od wydania 21 lipca br. pobrana łącznie 1 200 000 razy, w tym 1 mln razy na telefony z systemem Android, a ponad 200 tys. razy na telefony z systemem iOS. Gra studia Spokko na w najlepszym momencie zajmowała 260 pozycję wśród Top Free iPhone Games, teraz spadła do pozycji 1447. Inaczej wygląda sytuacja na Google Play, według serwisu SensorTower gra plasowała się przez 4 dni na pierwszym miejscu wśród Top Free-Games, teraz spadła na 16 miejsce. 

Witcher pobrania i przychody (1)

Role Playing dla fanów Wiedźmina

Gra Wiedźmin: Pogromca Potworów to gra mobilna z kategorii role playing, łódzkiego studia Spokko z grupy CD Projekt. Wykorzystano do niej technologię AR (rozszerzona rzeczywistość), która przenosi gracza do wiedźmińskiego świata. Produkcja stworzona przez studio Spokko, opiera się o wydarzenia sprzed serii gier stworzonych przez CD Projekt.

Mimo wielkich oczekiwań, gra w dniu premiery spotkała się z problemami technicznymi. Od rana nie można było uruchomić polskiego tytułu. Problemy zostały naprawione o godz. 16, choć nie zakończyło to utrudnień z grą. Niektórzy gracze chwalili się, że po uruchomieniu produkcji ich postać była od razu na… 40 poziomie.

Wiedźmin: Pogromca Potworów jest wielokrotnie porównywany do innej gry mobilnej wykorzystującej rozszerzoną rzeczywistość. Mowa o Pokemon GO, które zostało wydane w lipcu 2016 roku. Tytuł, w którym zadaniem gracza jest łapanie pokemonów do swoich pokebali zaledwie w kilkanaście dni od premiery została pobrana 75 milionów razy. Jak na razie gra w niecałe dwa tygodnie została pobrana 1 200 000 razy, na system Android 1 mln razy, natomiast na iOS 200 tys. razy. Najnowsze dane zostały opublikowane na portalu SensorTower.

Zobacz także: Premiera gry mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów już dzisiaj. Czy polska produkcja powtórzy sukces PokemonGO?

Zaufanie do CD PROJEKT powoli wraca

Zdaniem analityka VTB Capital Research, gra mobilna nie wpłynie bardzo na wyniki finansowe spółki CD Projekt, ale wciąż może być sukcesem. W wywiadzie dla Strefy Inwestorów, Vladimir Bespalov zdradza, że znaczący wpływ na przychody ze sprzedaży gry mobilnej Wiedźmin: Pogromca Potworów, oraz Wiedźmina 3, może mieć drugi sezon serialu Netflixa opowiadający historię Geralta z Rivii. Jego premiera jest zaplanowana na połowę grudnia br.

„The Witcher: Monster Slayer może być sukcesem, ale to jest raczej eksperyment i nie będzie miał wielkiego wpływu na poprawę wyników finansowych CD PROJEKT. Pierwszy sezon serialu Netflixa przyczynił się do zwiększenia sprzedaży Wiedźmina 3, więc rzeczywiście sezon drugi może mieć pozytywny wpływ na sprzedaż zarówno Wiedźmina 3, jak i wersji mobilnej.” - mówi Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research.

wykres CDR

Zobacz także: Notowania CD PROJEKT zależą od sprzedaży Cyberpunka po powrocie do PlayStation Store – mówi Vladimir Bespalov, analityk VTB Capital Research

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.