14 polskich gier w pierwszej 100 Global Top Wishlist platformy Steam. Większość tytułów należy do Grupy PlayWay
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
04 sie 2021, 08:30

14 polskich gier w pierwszej 100 Global Top Wishlist platformy Steam. Większość tytułów należy do Grupy PlayWay

Regularnie sprawdzamy na jakie polskie produkcje najbardziej czekają gracze. Tym razem na Global Top Wishlist Steam mamy 14 tytułów w pierwszej 100. Aż 9 z nich jest z portfolio PlayWaya.

Kilka większych premier jak Outriders czy Sniper Ghost Warrior Contracts 2 już za nami, jednak druga połowa roku również stoi pod znakiem polskiego gamingu. Wishlista dla producentów gier, ale też inwestorów, jest jednym z wskaźników zainteresowania danym tytułem przed premierą. Dlatego co kilka miesięcy sprawdzamy które polskie produkcje znajdują się w pierwszej 100 Global Top Wishlist platformy Steam.

Aktualnie na liście mamy 14 tytułów, a ponad 60% z nich to produkcje z grupy PlayWay. Niezmiennie na 1 miejscu od premiery Cyberpunka znajduje się Dying Light 2, który zostanie wydany przez Techland 7 grudnia br.

Miejsce na wishliścieTytułData premieryProducentWydawca
1.Dying Light 27.12.2021TechlandTechland
21.Manor LordsTBASlavic MagicSlavic Magic
25.The RiftbreakerJesień 2021Exor StudiosExor Studios
29.Shadow Warrior 32021Flying Wild HogDevolver Digital
43.Builders of EgyptQ3 2021StrategyLabsPlayWay/CFG
44.Succubus8.09.2021MadMind StudioMadMind Studio
50.Viking City BuilderTBARoslagenRoslagen
52.CMS2111.08.2021RedDot GamesPlayWay
61.Occupy Mars: The Game2021Pyramid GamesPyramid Games
83.Builder Simulator Live Motion GamesPlayWay
86.Bum SimulatorQ3 2021Ragged GamesPlayWay
87.Contraband PoliceQ4 2021Crazy RocksPlayWay
91.Junkyard Simulator2021Rebelia GamesPlayWay
92.House Flipper DLC Frozen WayFrozen District/PlayWay

Zobacz także: Car Mechanic Simulator 2021 już w przyszłym tygodniu. PlayWay przygotowuje się do dużych premier w drugiej połowie roku

1 miejsce cały czas bez zmian…

Od premiery Cyberpunka 10 grudnia 2020 roku, na 1 miejsce zestawienia Steam pod względem wielkości wishlisty trafiła inna polska produkcja. Oczywiście mowa o drugiej części Dying Light 2, o której wiemy już coraz więcej. Premiera jednego z największych tytułów na polskim rynku została zaplanowana na 7 grudnia br. Pamiętajmy, że już raz premiera tej produkcji została przełożona i na jakiś czas słuch o grze zaginął.

Teraz wrocławski Techland stawia na aktywną komunikację z graczami, prezentując najnowsze materiały z gry. Również trwa już przedsprzedaż tytułu, zarówno w wersji na PC oraz konsole. Gracze mają do wyboru 3 edycje drugiej części Dying Light. Pierwsza została wydana w 2015 roku i do dzisiaj świetnie się sprzedaje, szczególnie na wyprzedażach sezonowych platformy Steam.

Zobacz także: Techland prezentuje gameplay Dying Light 2 i rozpoczyna sprzedaż pre-orderów - premiera w grudniu 2021

Grupa PlayWay w natarciu

Jeszcze w poniedziałek pisaliśmy o premierze Car Mechanic Simulator 2021, czyli jednego z najważniejszych tytułów PlayWaya, która została zaplanowana na 11 sierpnia. W drugiej połowie szykuje się również wiele premier w grupie, a pierwsza 100 Global Top Wishlist platformy Steam pokazuje, że gracze czekają na produkcje PlayWaya. Ponad połowa, bo 9 z 14 wszystkich tytułów w zestawieniu należy właśnie do spółki Krzysztofa Kostowskiego.

Najbardziej wyczekiwaną grą jest Builders of Egypt, która wstępnie powinna zadebiutować jeszcze w III kwartale br. (według danych na Steamie). Aktualnie tytuł znajduje się na 43 miejscu i zaliczył spadek o kilka pozycji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Zaraz za nim, bo na 44 miejscu, jest gra Succubus od MadMind Studio. W tym przypadku data premiery jest już znana – 8 września 2021 roku. Tytuł ma być następcy Agony, czyli produkcji wydanej w 2017 roku, która początkowo nie spotkała się z pozytywnym odbiorem graczy. Succubus również będzie kontrowersyjną grą, a jak zapowiadał prezes MadMind Studio, Tomasz Dutkiewicz, tytuł ma już zdecydowanie większe na osiągnięcie sukcesu w porównaniu do Agony.

Na 52 miejscu znalazł się już wyżej wymieniony CMS21. Tytuł od udostępnienia dema pod koniec kwietnia br. został pobrany ponad 3 mln razy. Gra w dniu premiery zostanie udostępniona zarówno w wersji na PC jak i konsole, a więcej na temat produkcji mówił Krzysztof Kostowski w najnowszym wideo. Nieco niżej, na 61 miejscu jest gra Occupy Mars: The Game od studia Pyramid Games. Prolog tytułu, wydany w sierpniu 2020 roku, otrzymał do tej pory 78% pozytywnych recenzji.

Na kolejnych miejscach mamy kilka symulatorów – 83 należy do Builder Simulator, 86 do Bum Simulator, 87 do Contraband Police, a 91 do Junkyard Simulator. Zestawienie zamyka DLC do tytułu z 2018 roku, jakim jest House Flipper. Dodatek, w którym gracz będzie zajmować się zwierzętami, znalazł się na 92 miejscu.

Kilka propozycji od spółek spoza giełdy

Pomimo silnej pozycji PlayWaya, wyżej w zestawieniu Steama jest kilka produkcji od firm spoza warszawskiego parkietu. Wysoko, bo na 21 miejscu utrzymuje się gra tworzona przez jednoosobowy zespół Slavic Magic. Ten tytuł to Manor Lords. Kilka oczek niżej możemy zobaczyć inną polską produkcję, The Riftbreaker od EXOR Studios. Będzie to gra akcji z elementami tower defense oraz RPG. Na ten moment premiera tytułu jest zaplanowana na jesień br. W pierwszej 30 zestawienia zmieścił się jeszcze jeden polski tytuł – Shadow Warrior 3. Możliwe, że jeszcze w tym miesiącu poznamy dokładną datę premiery od Flying Wild Hog.

Ostatnim tytułem spoza Grupy PlayWay jest Viking City Builder od Roslagen, również jednoosobowego studia. Tytuł nawiązujący do nordyckiej mitologii znajduje się aktualnie na 50 miejscu Global Top Wishlist Steam. Warto zaznaczyć, że na polskiej giełdzie notowanych jest około 60 spółek z branży gier, a tylko tytuły Grupy PlayWay są najbardziej wyczekiwanymi produkcjami na Steamie.

Dane pochodzą ze strony Gaming Analitycs.

Zobacz także: Chernobylite wychodzi z early access, a Medieval Dynasty ogłasza kiedy nastąpi premiera pełnej wersji. Polskie spółki wchodzą w gry survivalowe

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.