11 bit studios ogłosiło datę premiery Frostpunka 2
Obrazek użytkownika Gabriel Uryniuk
07 mar 2024, 10:32

11 bit studios ogłosiło datę premiery Frostpunka 2. Ten rok będzie dla studia intensywniejszy niż zakładano

Oprócz podania daty premiery flagowego tytułu spółki i rozpoczęcia jego przedsprzedaży, dowiedzieliśmy się więcej na temat The Alters oraz kolejnego projektu z działu wydawniczego.

Frostpunk 2 trafi do graczy 25 lipca. Tym samym data premiery jest nieco późniejsza niż zapowiadane wcześniej I półrocze, jednak w tym okresie okienko wydawnicze może być bardziej sprzyjające. Z kolei następna autorska gra 11 bit studios, czyli The Alters, pojawić ma się już po debiucie kolejnej odsłony Frostpunka. Niespodzianką okazała się informacja na temat wydania w tym roku produkcji Creatures of Ava.

Zobacz także: Premiera wyczekiwanego tytułu 11 bit studios już w I półroczu 2024 r. Współpraca studia z Microsoftem budzi emocje

Wyczekiwany debiut nastąpi latem

Podczas środowego wydarzenia Xbox Partner Preview poznaliśmy szereg ważnych informacji na temat przyszłych premier jednego z największych studiów w Polsce. Najważniejszą informacją z pewnością jest ogłoszenie daty premiery Frostpunka 2. Strategiczna gra osadzona w postapokaliptycznym świecie trafi na rynek 25 lipca.

„Wiemy, że fani bardzo czekają na premierę Frostpunka 2, czego potwierdzeniem jest choćby bardzo duża wishlista gry na Steam. Chcemy jak najlepiej przygotować się do tej premiery i dostarczyć graczom produkt, która przebije ich oczekiwania – komentuje Przemysław Marszał, prezes 11 bit studios.

Cena podstawowej wersji opiewać ma na 45 dolarów, a edycji deluxe (zawierającej dodatkową zawartość – red.) na 75 dolarów. Wspomniana rozszerzona wersja umożliwi m.in. kilkudniowy dostęp do trybu sandbox już w kwietniu. Co więcej, posiadacze tej edycji otrzymają trzy płatne dodatki oraz będą mogli rozpocząć rozgrywkę 72 godziny wcześniej od pozostałych.

Od środowego wieczora można zamawiać grę w przedsprzedaży. Aktualnie produkcja znajduje się na piątym miejscu wśród gier najchętniej dodawanych do listy życzeń na platformie Steam. Według serwisu Gamalytic, sprzedaż w ciągu miesiąca po premierze sięgnie prawie 650 tys. sztuk. Warto przypomnieć, że w momencie premiery tytuł będzie dostępny także w usłudze Microsoft PC GamePass. W przyszłości gra ma doczekać się także wersji na konsole.
 


Zobacz także: 11 bit studios pokazało gameplay trailer Frostpunka 2. Od pierwszego dnia premiery gra dostępna w PC Game Pass

Intensywne II półrocze

Poza wyczekiwaną informacją na temat premiery Frostpunka 2, pojawiły się również nowe informacje dotyczące innych gier. The Alters, czyli kolejna własna produkcja giełdowej spółki, pojawić ma się na rynku niedługo po premierze flagowego tytułu.

We wspomnianej produkcji gracz wciela się w postać Jana Dolskiego, którego zadaniem jest przeżycie na planecie o bardzo niesprzyjających warunkach. Aby przeżyć, jego organizm tworzy alternatywne wersje samego siebie.

W tym momencie tytuł jest na 87 miejscu globalnej wishlisty platformy Steam. Co ciekawe, gra w momencie premiery będzie dostępna od razu na PC, konsole PlayStation 5 oraz Xbox X/S oraz w ramach Microsoft PC GamePass. Prognozowana przez serwis Gamalytic sprzedaż w ciągu pierwszego miesiąca opiewa na 110 tys. sztuk.
 


Niespodziewanie podczas wydarzenia organizowanego przez Xbox zapowiedziano, że w tym roku premierę będzie miała kolejna gra z pionu wydawniczego 11 bit studios, mianowicie tytuł Creatures of Ava. Gracz wcieli się w postać Vic, a jego zadaniem będzie ocalenie planety od tajemniczej infekcji. Za produkcję odpowiada hiszpańskie studio Inverge.
 


Zobacz także: Premiery gier spółek z polskiej giełdy marzec 2024. Inwestorów czeka intensywny początek miesiąca

Pierwszy sprawdzian zaliczony

4 marca pojawiło się na rynku The Thaumaturge, pierwsza z tegorocznych premier wydawnictwa 11 bit studios. Choć po pierwszym dniu peak graczy nie zachwycał, to produkcja przypadła graczom do gustu, o czym świadczy 83 proc. pozytywnych recenzji. Za tytuł zapłacić trzeba 35 dolarów, a w tym tygodniu peak graczy sięga niespełna 3 tys.

Wydaje się, że rynek spodziewał się takiego obrotu spraw. W czwartek przed południem notowania oscylują wokół punktu odniesienia.

Notowania 11 bit studios w ciągu ostatnich 12 miesięcy

Notowania 11 bit

Zobacz także: 11 bit studios wstrzymuje inwestycje w nowe zespoły i skupi się na "dowiezieniu" nadchodzących premier

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Pełna treść dostępna jest tylko dla płatnych abonentów StrefaInwestorow.pl.

Zamów abonament Zaloguj się

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów

Rejestracja w serwisie Strefa Inwestorów odbywa się w ramach naborów. Ostatni nabór odbył się w styczniu 2024 r. W tej chwili dołączenie do społeczności inwestorów nie jest możliwe.
Jeżeli zależy Ci na dostępie do praktycznej wiedzy o inwestowaniu, zapisz się na listę adresową czytelników darmowego e-booka "Jak analizować wykresy giełdowe". Zostawiając swój adres e-mail umożliwisz mi poinformowanie Cię o możliwości rejestracji, kiedy odbędzie się kolejny nabór do serwisu.

Jak analizować wykresy giełdowe

W razie pytań lub wątpliwości możesz pisać na adres: Pawel@StrefaInwestorow.pl (link sends e-mail).

Oto, co zyskujesz dołączając teraz do Strefy Inwestorów:
 • Blog inwestorski - najlepsza wiedza i doświadczenia z moich 19 lat nieprzerwanego inwestowania na GPW (analiza rynku i przede wszystkim akcji spółek notowanych na GPW), a w tym:
  • Komentarze giełdowe - omówienie sesji giełdowej - indeksy i wybrane spółki
  • Podsumowanie tygodnia - komentarz weekendowy - zobacz przykładowy wpis
 • Edukacyjny portfel inwestycyjny Strefy Inwestorów – praktyczne przykłady inwestowania w akcje, głównie z GPW w oparciu o analizę wykresów.
 • Edukacyjny portfel "Petard" – praktyczne przykłady inwestowania w akcje spółek z GPW w oparciu o analizę fundamentalną.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Ewy Walkowiak "W poszukiwaniu sygnałów" - techniki DiNapoli'ego na GPW.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Tomasza Krynickiego "Impuls i korekta" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Wpisy w blogu inwestorskim Rafała Irzyńskiego "Fundamenty i Spekulacja" - w poszukiwaniu okazji inwestycyjnych.
 • Podcast "21% Rocznie EXTRA | Jak inwestować" - cotygodniowe omówienie sytuacji wybranych spółek z polskiej giełdy w przystępnej formie audio.
 • Pakiet Środy z Siłą Relatywną (SzSR), a w nim:
 • Artykuły edukacyjne - praktyczna wiedza w przystępnej formie, gotowa do zastosowania.
 • Dostęp do bieżących dyskusji w gronie innych inwestorów giełdowych.
Bonusy:
 • BONUS SPECJALNY ①: Miesięczny abonament w Sindicator.net - całkowicie bezpłatny dostęp do skanera rynku giełdowego na 1 miesiąc (dostępny od 30 czerwca 2024 r.).
 • BONUS SPECJALNY ②: WIDEO: Inwestowanie w wartość i inwestowanie we wzrost