WallStreetBets w odwrocie. Akcje meme stock zaliczają coraz większe spadki
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
17 lip 2021, 09:27

WallStreetBets notuje coraz większe straty. Akcje meme stock zaliczają mocne spadki

Akcje tzw. meme stock po spektakularnych wzrostach dzięki euforii w social mediach nadal są na wysokich poziomach w stosunku do fundamentów, ale daleko też od swoich ostatnich maksimów. Inwestorzy, którzy kupili akcje w trakcie ostatniego miesiąca, notują solidne straty. Użytkownicy forum r/WallStreetBets ubolewali nad ostatnią przeceną ich ulubionych akcji, dzieląc się zrzutami ekranu swoich rachunków maklerskich na których pokazują duże straty na akcjach i opcjach meme stock.

Zobacz także: Wallstreetbets i meme stock - o Gamestop, AMC, Blackberry czyli nowej klasie aktywów - Podcast 21% rocznie jak inwestować

GameStop może się wykrwawić przez spekulacje o wejściu Netflixa w gaming

Akcje AMC skoczyły w czwartek o 7,7% do 36 USD przerywając passę spadków. Akcje od początku roku wciąż są w zysku 1600%, ale 40% niżej od szczytów z początku czerwca. Akcje GameStop zyskały 786% w 2021 roku, mimo że w ciągu ostatnich pięciu tygodni zostały przecenione niemal o połowę.
 

amc-akcje


Dane z Options Clearing Corp, analizowane przez Christophera Jacobsona z Susquehanna Financial Group pokazują coraz mniejsze wolumeny handlu opcjami. Ten wskaźnik pokazuje jak spada zaangażowanie inwestorów detalicznych. Akcje innych spółek z meme stock jak GameStop, Bed Bath & Beyond, Clover Health, ContextLogic i BlackBerry zachowywały się podobnie do akcji AMC. Moda na spekulację tymi papierami mija i wraz tym zainteresowanie ich zakupem.

Zobacz także: Michael Burry przewiduje krach na akcjach AMC i GameStop

Spada zainteresowanie akcjami meme stock wśród inwestorów indywidualnych

GameStop odreagował wcześniejszą stratę by w czwartek zamknąć się na poziomie 166,82 USD, a to bardzo daleko od rekordowych maksimów. Żaden z analityków Wall Street nie rekomenduje akcji GameStop na „Kupuj”.

Zobacz także: Wall Street spekuluje, że Netflix wchodzi w gry, bo spółka zatrudniła weterana branży

Nadchodzi wiadomość, że Netflix wchodzi w gry pod wodzą doświadczonego weterana Electronic Arts i Facebooka. Istotną kwestią jest czy ta jakość gier będzie lepsza niż u konkurencji jak Xbox czy Playstation. Alternatywnie Netflix może atakować rynek gier mobilnych, który jest niesamowicie zatłoczony. Analitycy przewidują scenariusz, że Netflix będzie chciał zalać rynek gamingowy podobnie jak teraz to robi z filmami i serialami. A taką rolę w świecie gier chce pełnić również GameStop pod kierownictwem Ryana Cohena oraz kadry z Amazona. Wracając do rzeczywistości, Netflix jeszcze nie ma żadnych gier i nawet jeszcze nie ma żadnego zarysu jak to będzie wyglądać, więc GameStop ma jeszcze trochę czasu.
 

gamestop-akcje


Następny ruch dla meme stock jest w sferze domysłów, ale zmienność prawdopodobnie utrzyma się jeszcze przez jakiś czas.
 

blackberry-akcje

Zobacz także: Premiera „Szybcy i wściekli 9” ważnym testem dla akcji AMC. Analitycy uważają, że to pierwsze ważne sprawdzam dla branży kinowej i filmowej po pandemii

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.