Wyniki GameStop rozczarowały analityków. Spółka ma ambicje wejść w NFT
Obrazek użytkownika Szymon Machalica
09 wrz 2021, 17:51

Wyniki GameStop rozczarowały analityków. Spółka ma ambicje wejść w NFT

GameStop po środowej sesji opublikowała wyniki za lipiec 2020. Ostatecznie strata okazała się większa, niż oczekiwano.

Sprzedawca gier i akcesoriów GameStop zanotował stratę w wysokości 76 centów na akcję, a sprzedaż wyniosła 1,18 mld USD. Konsensus - opisywaliśmy tutaj - analityków FactSet wynosił 67 centów straty na akcję i sprzedaż na poziomie 1,12 mld USD. Akcje spółki spadły o 8%

Zobacz także: Deweloper China Evergrande ma coraz większe problemy, a George Soros ostrzega przed inwestowaniem w Chinach

Słaba komunikacja GameStop z rynkiem

Spadek akcji pogłębiła rozmowa o zyskach spółki, która trwała tylko 8 minut i odbyła się bez części pytań od analityków. Nowy dyrektor, Matt Furlong przedstawił się, podziękował pracownikom, pochwalił nowy zarząd i zespół. Potem odczytał dane z raporty spółki i odmówił formalnych prognoz.

„Nasze kierownictwo w pełni koncentruje się na dwóch długoterminowych celach: zadowoleniu klientów i dostarczaniu wartości dla akcjonariuszy. Poza skupieniem się na długoterminowych możliwościach, w ostatnim kwartale podjęliśmy szereg działań mających na celu wzmocnienie infrastruktury i technologii firmy. Koncentrujemy się na pozycjonowaniu GameStop, aby osiągnąć skalowalność, jednocześnie mając obsesję na punkcie konkurencyjnych cen, szerokiego wyboru i szybkiej wysyłki”. - powiedział Furlong.

Zyski firmy pochodzą głównie ze sprzedaży sprzętu i akcesoriów, bo to, aż 609,6 mln USD. Następnie 396 mln USD pochodzi ze sprzedaży nowych i używanych gier wideo. Kolejne 177,2 mln USD pochodzi ze sprzedaży produktów kolekcjonerskich.

Firma zakończyła kwartał z 1,78 mld USD gotówki. Zainwestowała w długoterminowe inicjatywy rozwojowe, takie jak zatrudnianie pracowników, poszerzanie katalogu produktów oraz zwiększanie możliwości i technologii sieci realizacji zamówień. Firma poinformowała również, że rozpoczęła rozbudowę swojej amerykańskiej obsługi klienta, która obejmuje centrum w Pembroke Pines na Florydzie.

Zobacz także: Wallstreetbets i meme stock - o Gamestop, AMC, Blackberry czyli nowej klasie aktywów - Podcast 21% rocznie jak inwestować

GameStop z ambicją w zakresie NFT

W komunikacie nie pojawiły się prognozy na cały rok, ani cele transformacji, o które wielokrotnie pytali analitycy szukający uzasadnienia dla rosnącej wyceny akcji - poza gotówką pozyskaną z emisji akcji.

Nie wspomniano też nic o ambicjach GameStop w świecie tokenów NFT. John Patrick Lee, menadżer ds. funduszy giełdowych w VanEck zauważa, że firma uruchomiła stronę internetową  NFT w maju, co wywołało wiele dyskusji i spekulacji. „Jeśli Gamestop jest w stanie wyodrębnić swoją rolę w szybko rozwijającej się przestrzeni NFT, może to potencjalnie oznaczać początek nowej linii biznesowej, która może zapewnić długoterminowe wsparcie dla firmy poza jej tradycyjną działalnością detaliczną w cegle i zaprawie" - mówi Lee.
 

GME-AKCJE

Zobacz także: Ukraina zezwala na działanie giełd kryptowalutowych. Kuba, Panama i Paragwaj myślą o uznaniu bitcoina za legalny środek płatniczy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.