Szczepionka na COVID-19 jeszcze w tym roku? Tak uważa Donald Trump

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
06 maj 2020, 07:10

Szczepionka na COVID-19 jeszcze w tym roku? Tak uważa Donald Trump

Prezydent USA, Donald Trump stwierdził, że szczepionka na COVID-19 powinna pojawić się do końca roku. Inne prognozy zakładają, że będziemy musieli poczekać 12-18 miesięcy.

Podczas niedzielnego wystąpienia prezydent USA Donald Trump stwierdził, że wynalezienie szczepionki powinno się udać jeszcze do końca roku. Obecnie prognozy zakładają, że zastosowanie pierwszej szczepionki będzie możliwe dopiero za 12-18 miesięcy.

„Uważamy, że do końca tego roku będziemy mieć szczepionkę i bardzo mocno naciskać” - powiedział Donald Trump.

Rozprzestrzenianie się koronawirusa w USA już dawno wymknęło się spod kontroli, chociaż jeszcze w styczniu Donald Trump zapewniał, że panuje nad sytuacją. Obecnie odnotowano ponad 1,8 mln przypadków zarażenia, w tym blisko 70 tys. zgonów. Te liczby odpowiadają zarówno za największą liczbę osób chorych oraz śmiertelność na świecie.

Zobacz także: Bill Gates przestrzega, że odmrażanie amerykańskiej gospodarki po koronawirusie nie powinno postępować szybko

Donald Trump i naukowcy z Oxfordu są optymistami

Już w listopadzie odbędą się wybory prezydenckie w USA, podczas których Donald Trump ubiega się o reelekcję. Jeszcze do niedawna zapewniał, że ma koronawirusa pod kontrolą, jednak liczby mówią same za siebie. Obecnie to w USA jest najwięcej przypadków zarażenia, a sam Trump podkreśla, że liczba zgonów może wzrosnąć nawet do 80 lub 90 tys.

Prawdopodobnie powrót do normalności i bezpieczeństwo społeczeństwa zapewni szczepionka na koronawirusa. Na tym etapie kilkadziesiąt firm pracuje nad znalezieniem złotego środka na epidemię, ale nie powinniśmy się go spodziewać wcześniej, niż w 2021 roku. Jednak prezydent USA podkreśla, że szczepionka będzie jeszcze w tym roku i dokłada wszelkich starań, aby się tak stało.

„Naciskamy na linie zaopatrzenia. Nie mamy nawet ostatecznej szczepionki (…) Myślę, że wiele firm jest blisko” - podkreślał Trump.

Naukowcy z Oxford University pracujący nad rozwojem szczepionki powiedzieli, że jeśli okaże się ona skuteczna, to może zostać szeroko rozpowszechniona do września tego roku.

Johnson&Johnson: szczepionka będzie najwcześniej na początku 2021 roku

Jednak nie wszystkie prognozy są tak optymistyczne. Firma Johnson&Johnson, która współpracuje z Departamentem Zdrowia i Opieki Społecznej USA, zapowiedziała, że ma nadzieję uzyskać zatwierdzenie szczepionki na początku 2021 roku.

Pomimo dramatycznych liczb - nie tylko dotyczących koronawirusa, ale również osób bezrobotnych w USA - Donald Trump dodaje otuchy swoim obywatelom za pośrednictwem Twittera. Wierzy, że dzięki pomocy rządu, uda się szybko zwalczyć epidemię.

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.