Bill Gates wychwala Elona Muska za to, że Tesla walczy ze zmianami klimatu
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
23 lut 2021, 06:45

Bill Gates wychwala Elona Muska za to, że Tesla walczy ze zmianami klimatu

Elon Musk powinien być dumny z tego co robi – powiedział Bill Gates w wywiadzie dla CNBC.

Bill Gates jest bardzo aktywny, jeśli chodzi o walkę ze zmianami klimatu. Ostatnio wydał nawet książkę „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, jakie już mamy, zmiany, których potrzebujemy”. W wywiadzie dla CNBC współzałożyciel Microsoftu wypowiadał się na temat zmian klimatycznych. Wskazał, że świat potrzebuje takich ludzi jak Elon Musk, którzy chcą walczyć z negatywnym wpływem na nasz klimat.

Tesla jest częścią rozwiązania problemu zmian klimatycznych

„Myślę, że to, co Elon zrobił z Teslą, jest fantastyczne. To chyba największy pojedynczy wkład w pokazanie nam, że samochody elektryczne są częścią naszego rozwiązania problemu zmian klimatycznych” - powiedział Bill Gates dla CNBC.

Bill Gates w wywiadzie wychwalał Elona Muska za jego pomysły, które mają pozytywny wpływ na klimat. W końcu jego firma, Tesla, zajmuje się produkcją samochodów elektrycznych, a sam Musk był niedawno najbogatszym człowiekiem na świecie, zgodnie z zestawieniem przygotowywanym przez Bloomberga. Tylko w ciągu roku notowania Tesli wzrosły o około 350%.
 

Notowania Tesli – 1 rok

Notowania Tesla

Brakuje nam przedsiębiorców na miarę Elona Muska

Tak właśnie uważa Bill Gates, o czym mówił otwarcie w wywiadzie dla CNBC. W jego ocenie Tesla znacznie przyczyniła się do poprawy klimatu, dzięki produkcji samochodów elektrycznych. Ponadto, Elon Musk w ubiegłym miesiącu ogłosił na Twitterze, że zamierza walczyć z emisją dwutlenku węgla. W swoim tweecie oznajmił, że przekaże 100 mln USD nagrody dla osoby, która wymyśli najefektywniejszą technologię przechwytywania dwutlenku węgla.
 


Bill Gates jest znany ze swojej walki ze zmianą klimatu. Już kilka lat temu ostrzegał, że świat nie jest gotowy na ewentualną epidemię, która rozpoczęła się w ubiegłym roku. Teraz skupia się na negatywnych skutkach globalnego ocieplenia. Współzałożyciel Microsoftu jest wdzięczny Elonowi Muskowi, który jako jednostka reaguje na negatywne zmiany klimatyczne. Tesla, firma Muska, jest producentem aut elektrycznych. Tylko w ubiegłym roku dostarczono blisko 500 tys. samochodów elektrycznych klientom.

Jednak te słowa wcale nie oznaczają, że Bill Gates zawsze zgadza się z Elonem Muskiem. Ostatnio pomysł założyciela Tesli a propos zasiedlenia Marsa uznał za niezbyt odpowiedni. Według oceny Gatesa, już na Ziemi jest wystarczająco wiele rzeczy do zrobienia, dlatego nie podziela opinii Muska o konieczności zakładania miasta na Marsie.

Artykuł powstał na podstawie materiału „Bill Gates says we need more Elon Musks to tackle climate change” opublikowanego na łamach CNBC.

Zobacz także: Bill Gates inwestuje w ziemię rolną i stał się największym obszarnikiem w USA

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.