W co i jak warto inwestować? Paweł Biedrzycki zdradził na jakie sektory stawia na giełdzie
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
02 kwi 2021, 09:11

W co i jak inwestować? Paweł Biedrzycki na antenie Comparic TV zdradził na jakie sektory stawia w długim terminie

Redaktor naczelny StrefaInwestorow.pl Paweł Biedrzycki zdradził na antenie Comparic TV na jakie giełdowe sektory stawia w długim terminie. Skomentował też nową strategię CD PROJEKT oraz zdradził w jakich obszarach polski gamedev może w najbliższym czasie pozytywnie zaskakiwać.

Paweł Biedrzycki trafił na antenę Comparic TV ze względu na swoją nominację w kategorii Influencer Rynku 2020 roku. Redaktor Naczelny StrefaInwestorow.pl, obok Macieja Samcika, Marcina Iwucia, Tomasza Jaroszka, Alberta Rokickiego, Tradera 21, Przemysława Gerschmanna i Wapniaka, jest nominowany w tej kategorii. Biedrzycki stwierdził, że nie czuje się influencerem, ale jeżeli to sprawi, że więcej osób zamiast wydawać pieniądze będzie je inwestować na polskiej giełdzie to może być nazywany influencerem.

W 30 minutowej rozmowie z Marcinem Wenusem, Paweł Biedrzycki odniósł się do nowej strategii CD PROJEKT. Biedrzycki stwierdził, że interpretuje ją jako zaadresowanie wszystkich błędów jakie popełniła spółka przy okazji premiery Cyberpunk 2077 oraz obietnicę ich poprawy. Inwestorzy mają jednak prawo czuć niedosyt, bo zawiera ona zbyt mało konkretów. Jednocześnie Biedrzycki jasno stwierdził, że jest spokojny o CD PROJEKT w długim terminie. Przypomniał bowiem, że Wiedźmin 1 też miał duże problemy podobnie jak Cyberpunk 2077, a mimo to spółka konsekwentnie realizowała plan wydając ostatecznie trzecią część Wiedźmina. Tego też się spodziewa w przypadku kolejnych wersji projektów w uniwersum Cyberpunk 2077.

W temacie branży gamingowej redaktor naczelny StrefaInwestorow.pl zwrócił uwagę na niezwykle ciekawy segment producentów gier typu indie premium. W tym obszarze spodziewa się bowiem w najbliższym czasie największych zaskoczeń i fali spółek podążających za sukcesami jakie w tym obszarze już osiągnął Creepy Jar i 11 bit studios.

Zobacz także: Nowa strategia CD PROJEKT zakłada mocniejsze wejście w online i tworzenie równoległe gier AAA od 2022 roku

W co i jak inwestować w długim terminie?

W trakcie prawie 30-minutowej rozmowy Biedrzycki zdradził też na jakie sektory stawia na polskiej giełdzie w długim terminie. Jednym z nich jest oczywiście biotechnologia, a drugim szeroko pojęty sektor z ekspozycją na minimalizację produkcji CO2 w środowisku. Redaktor naczelny Strefy stwierdził, że na wspomniany obszar należy patrzeć szerzej niż przez pryzmat jedynie fotowoltaiki i OZE, jego zdaniem czujni inwestorzy z otwartą głową na pewno w najbliższych latach znajdą w tym obszarze wiele okazji inwestycyjnych, które przyniosą ponadprzeciętne zyski.

Zobacz także: Spółki OZE i związane z energią odnawialną z GPW i NewConnect, które mogą zyskać na transformacji energetycznej Polski

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.