Gra Unsolved dalej przebija oczekiwania analityków. Cena docelowa Artifex Mundi w górę
Obrazek użytkownika Tymoteusz Turski
04 gru 2023, 07:23

Gra Unsolved dalej przebija oczekiwania analityków. Cena docelowa Artifex Mundi w górę

Artfiex Mundi jest jednym z największych zwycięzców tego roku w polskim sektorze gamingowym. Mimo bardzo słabego sentymentu do producentów gier na rodzimym rynku, analitycy widzą w spółce dalej perspektywy wzrostu, a także szansę na pierwszy podział rekordowymi zyskami z inwestorami.

Aby na bieżąco otrzymywać raporty analityczne, zapisz się do newslettera Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego GPW.

Analitycy z DM BDM w swojej najnowszej rekomendacji podnieśli cenę docelową Artfiex Mundi do 24,8 zł (wcześniejsza: 22,8 zł). To oznacza przy obecnej wycenie rynkowej ok. 34% potencjał do wzrostu. Tym samym analitycy podtrzymali rekomendację KUPUJ. Całą analizę można przeczytać tutaj.

Zobacz także: Analitycy podnoszą cenę docelową dla akcji Mostostal Zabrze. Przyszłość spółki zależeć będzie od skuteczności w negocjacjach

Niesprzyjające otoczenie powstrzymuje wzrost wydatków marketingowych

W poprzedniej rekomendacji analitycy zakładali spadek CPI (Cost per Install) na przełomie 3 i 4 kwartału 2023 r. Dzięki temu spółka mogłaby powrócić do zwiększenia wydatków marketingowych, jednocześnie pozyskując coraz więcej nowych klientów.

Jednakże otoczenie wysokich kosztów reklamowych utrzymało się dłużej w branżach online, trwając od połowy sierpnia do początku października. To spowodowało, że spółka zrezygnowała ze zwiększania budżetu reklamowego. Biorąc pod uwagę zbliżający się okres świąteczny, który pociąga za sobą zwiększone koszty reklam, analitycy przewidują, że spółka dalej będzie ograniczać wydatki na UA (User Acquisition), a zwiększy je dopiero w 2024 r.

To oczywiście będzie skutkowało spadkiem przychodów ze względu na mniejszą liczbę nowo pozyskanych klientów. Z drugiej strony analitycy podkreślają, że taki scenariusz pozwolił w ostatnich miesiącach uzyskać przez spółkę rekordową marżę pierwszą (ok. 3,3-3,4 mln zł/miesiąc). Tym samym przewidują oni w 4q23 rekordowy poziom skoryg. EBITDA wynoszący 9,8 mln zł (+210% r/r oraz +26% q/q).

Kurs akcji Artifex Mundi

Artifex Mundi rekomendacja

„Unsolved” mocniejsza od oczekiwań

„Unsolved” pozostaje dalej najważniejszym czynnikiem generującym przychody spółki. Jednocześnie odczyty z aplikacji mimo osłabienia wydatków na CPI okazały się wyższe od oczekiwań analityków.

Ich zdaniem zdywersyfikowanie przez spółkę kanałów marketingowych oraz wciąż poprawiające się wskaźniki KPI (Key Performance Indicator) sugerują, że wpływ CPI na wyniki „Unsolved” będzie mniejszy w listopadzie i grudniu tego roku niż miało to miejsce w 2022 r.

Do tego aplikację wciąż czeka najważniejsza zmiana, czyli przemienienie ją w swoistą „metagrę”. Analitycy zakładają, że ten proces rozpocznie się w 2 połowie 2024 r. Nowe funkcjonalności mają być tam wprowadzane stopniowo, co pozwoli na regularny, rozłożony na wiele kwartałów, wzrost efektywności aplikacji mierzonej wskaźnikami KPI.

Prognozy na następny rok mocno w górę

To wszystko sprawia, że podniesione zostały prognozy na 2024 r. Analitycy spodziewają się obecnie 114,7 mln zł przychodów w następnym roku (+39% r/r i +16% w stosunku do poprzedniej rekomendacji), wyniku EBITDA wynoszącego 39,9 mln zł (+33% r/r i +7% w stosunku do poprzedniej rekomendacji) oraz zysku netto w wysokości 29,2 mln zł (+46% r/r oraz +10% w stosunku do poprzedniej rekomendacji).

Co więcej spółka osiągnie w tym roku rekordowy zysk netto (już za same pierwsze 3 kwartały spółka osiągnęła wyższy wynik niż w całym rekordowym 2021 r.). To zdaniem analityków daje szansę na to, że Artifex Mundi po raz pierwszy podzieli się zyskami z akcjonariuszami. W ich ocenie potencjalna dywidenda może wynieść ok. 0,6 zł, co daje stopę dywidendy ok. 3,5%.
 

Prognozy na lata 23-25 Artifex Mundi

Źródło: DM BDM

Zobacz także: Ferro przebija oczekiwania za 3 kwartał 2023. Analitycy DM BOŚ podnoszą cenę docelową

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.