Akcje Vivid Games zdrożały o 40% w 5 sesji, to efekt udanej premiery gry Space Pioneer | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
11 cze 2018, 14:17

Akcje Vivid Games zdrożały o 40% w 5 sesji, to efekt udanej premiery gry Space Pioneer

Inwestorzy rzucili się na walory Vivid Games - producenta gier na urządzenia mobilne. Kurs spółki od początku roku rósł na zasadzie „sky is the limit”, a ostatnie sesje to potwierdzają. Przyszedł bowiem sukces gry Space Pioneer, pierwszej z trzech planowanych tegorocznych premier.

Producenci gier są na fali. Hossa na ich akcjach trwa w najlepsze, omija tylko pojedyncze spółki. Jedną z najmocniej rosnących spółek gamingowych w tym roku na GPW jest Vivid Games, firma produkująca gry na urządzenia mobilne.

O niezwykłym zainteresowaniu akcjami Vivid Games pisaliśmy już pod koniec kwietnia. Jednak to zainteresowanie nie słabnie. W tym roku wycena Vivid Games poszła w górę już o ponad 150%, do 159 mln zł. Tym samym walor jest na trzecim miejscu, jeśli chodzi o stopę zwrotu od początku roku (za IQP +204% oraz Eurohold +184%).
 

Notowania Vivid Games – 1 rok

viv 1r

Źródło: Strefa Inwestorów

Zobacz także: Akcje Vivid Games wzrosły od początku stycznia o 70%. Spółka chce wyjść z cienia Real Boxing i zapowiada 3 premiery gier w tym roku

Jest sukces Space Pioneer – pierwszej tegorocznej premiery

Szczególnie mocno akcje Vivid Games podrożały 8 czerwca. O około 40%. Tym samym producent gier mobilnych jest najmocniej rosnącą spółką na GPW w trakcie ostatnich 5 sesji, obok PMPG.
 

Notowania Vivid Games – 1 miesiąc

viv 1 m

Źródło: Strefa Inwestorów

Co się stało? To chyba nie jest przypadek, że tego samego dnia spółka Vivid Games zamieściła na swojej stronie informację o udanej premierze gry Space Pioneer w sklepie Apple App Store.

„W pierwszym tygodniu dystrybucji gra zajęła wysokie pozycje w rankingach sklepu Apple App Store plasując się w TOP10 najczęściej pobieranych gier RPG w ponad 100 krajach. Pocket Gamer przyznał grze wyróżnienie „Silver Award”, a Touch Arcade ocenę 5/5 oraz wyróżnienie tytułem gry tygodnia. Recenzje podkreślają wysoki poziom dopracowania, artystyczną oprawę wizualną, wciągającą rozgrywkę, oraz intuicyjność obsługi. Gracze przyjęli grę z nie mniejszym entuzjazmem” – pochwaliła się spółka Vivid Games.

Ocena gry Space Pioneer, która umożliwia strzelanie do kosmitów, jest bliska maksymalnej.
 

ocena

W tym tygodniu rozpocznie się promocja gry na platformie Android. Space Pioneer pojawi się w sklepie Google Play oraz Samsung Galaxy Apps.
 

Vivid Games ma w planie jeszcze dwie premiery gier

To może nie być koniec „pompki” na akcjach Vivid Games. Spółka ma w planach jeszcze dwie premiery w tym roku: Metal Fist (czerwiec 2018) oraz Gravity Rider (sierpień 2018).

Władze spółki Vivid Games szczególnie duże nadzieje wiążą z produkcją Metal Fist. Bijatyki cieszą się zazwyczaj wielkim powodzeniem wśród graczy. Zresztą, wielki sukces na którym urosła spółka Vivid Games to była właśnie bijatyka: Real Boxing.
 

Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games, nie ukrywa, że Metal Fist ma być flagowym produktem:

- Na niego poświęciliśmy najwięcej czasu, ale nie deprecjonujemy pozostałych, są równie ważne, bo proces ich doskonalenia także przebiegł pomyślnie. Szacujemy, że wpływ na wyniki z każdej z tych produkcji będzie się kształtował na podobnym poziomie. Gry będą dostępne na dwóch platformach, IOS i Android. Liczymy, że na obydwu będą generować podobne przychody, co jest zasadniczą zmianą, bo dotychczas zdecydowanie większą zyskowność zapewniał nam iOS – mówił Kościelny.

Vivid Games po cichu wyrasta na kolejnego bohatera sektora gamingowego znad Wisły. Na razie dał sowicie zarobić akcjonariuszom. Ciekawe, jak wypadną premiery kolejnych dwóch gier. Spółka jak powietrza potrzebuje sukcesu na miarę Real Boxing. Czy Metal Fist będzie wielkim hitem? Ciepłe przyjęcie przez rynek gry Space Pioneer pokazuje, że jest taka szansa.

Zobacz także: Producenci gier w portfelach TFI. Fundusze inwestycyjne redukują pozycje na CD PROJEKT, 11bit studios i innymi spółkach gamingowych

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.