Cała gra w energetyce toczy się o to, jaka będzie cena energii dla konsumenta - relacja z 7. dnia Capital Market Week
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
10 gru 2020, 18:17

„Cała gra w energetyce toczy się o to, jaka będzie cena nośnika energii dla konsumenta" – relacja z 7. dnia Capital Market Week

Cała gra w energetyce toczy się o to, jaka będzie cena nośnika energii dla konsumenta – stwierdził Adam Sikorski z UNIMOT. Zysk przeznaczamy na dalszy stabilny rozwój i dokapitalizowanie spółek portfelowych - powiedział Łukasz Gralec , prezes Erato Energy w czasie 7. dnia CMW Online.

Dywidendę płaciliśmy zawsze i będziemy ją płacili - stwierdził prezes EKOPOL Górnośląski Holding Andrzej Piecuch. Rozwijamy się w ciąż niesamowicie mocno w segmencie klienta indywidualnego – podkreślił Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy. Skokowy wzrost wyników jest efektem rozpoczęcia działalności zakładu w Chełmie - powiedział prezes Grupy Recykl, Maciej Jasiewicz. Aspirujemy do pozycji krajowego lidera na rynku energetyki odnawialnej - zaznaczył prezes ELQ Krzysztof Zawadzki. Rynek VR dynamicznie się rozwija, ale w ostatnich miesiącach przeżywa prawdziwy boom - dodał CEO Immersion Piotr Baczyński. Zapraszamy do relacji z czwartego dnia Capital Market Week Online.

9 grudnia odbył się siódmy i ostatni dzień Capital Market Week Santa Claus Rally. Mogliśmy posłuchać prezentacji Łukasza Gralca i Krzysztofa Kłysza (Erato Energy), Adama Sikorskiego (UNIMOT), Andrzeja Piecucha (EKOPOL Górnośląski Holding), Dawida Zielińskiego (Columbus Energy), Macieja Jasiewicza i Zbigniewa Fleszara (Grupa Recykl), Krzysztofa Zawadzkiego i Marcina Sołtysiaka (ELQ) oraz Bartosza Rosłońskiego i Piotra Baczyńskiego (Immersion Games) W wydarzeniu wzięło udział blisko 1000 inwestorów.

Gralec: Zysk przeznaczamy na dalszy stabilny rozwój i dokapitalizowanie spółek portfelowych

Przedstawiciele zarządu Łukasz Gralec i Kszysztof Kłysz przestawili łączące się spółki Errato Energy oraz Tech Invest Group.

Tech Invest Group, spółka notowana na NewConnect prowadzi działalność inwestycyjną w innowacyjne spółki nowych technologii. Natomiast Errato Energy działa w branży odnawialnych źródeł energii. Errato zostało przejęte przez Tech Invest Group. Niedługo Tech Invest Group zmieni nazwę na Errato Energy.

Spółka prowadzi podstawową działalność w branży OZE i dalej się tym będzie zajmować. Errato specjalizuje się w instalacjach fotowoltaicznych do 50 KW.

„Posiadając gotowe struktury sprzedażowe i organizacyjne, chcielibyśmy się skupić na poszerzeniu kanałów dystrybucji i dotrzeć do nowych potencjalnych klientów” - powiedział prezes Łukasz Gralec.

„Cały czas będziemy też wyszukiwać i finansować podmioty we wczesnej fazie rozwoju, aby czerpać z tego efektywną korzyść i zysk” - dodał.

Na koniec prezes opowiedział o planach na 2021 r. rozszerzenia oferty o magazyny energii, pompy ciepła oraz stacje ładowania dla samochodów elektrycznych.

Sikorski: Cała gra w energetyce toczy się o to, jaka będzie cena nośnika energii dla konsumenta

Prezes Adam Sikorski przedstawił UNIMOT, spółkę działającą już od 28 lat na rynku handlu paliwami i energią.

„Jesteśmy największym niezależnym importerem paliw w Polsce. Mamy zdywersyfikowany i komplementarny z naciskiem na „komplementarny” biznes. Nasi klienci potrzebują energii w różnej formie i my dokładnie to im dostarczamy” - powiedział Sikorskiego

Wskazał, że wciąż paliwa płynne są fundamentem biznesu UNIMOT, ale nie tylko one.

„Jasne że fundamentem są paliwa płynne. jesteśmy w tym naprawdę bardzo mocni, Wierzymy że one przez wiele lat będą bardzo ważne” - powiedział prezes.

„Energia elektryczna gra z fotowoltaiką, co jest teraz modą, ale u nas nie jest modą tylko fundamentem, który budujemy i który będziemy rozwijać mocno w następnych latach” - dodał.

Pokreślił też, że UNIMOT jest znany z dywidendy i zamierza dalej pozostać spółką dywidendową przeznaczając minimum 30% zysku na wypłaty.

Na koniec dyrektor do spraw relacji inwestorskich Joanna Siedlaczek zapowiedziała start i przedstawiła program lojalnościowy dla akcjonariuszy UNIMOT KLUB+.

Zobacz także: „Podtrzymujemy prognozę EBITDA skorygowanej” - relacja z czatu z zarządem Grupy UNIMOT 

Piecuch: Dywidendę płaciliśmy zawsze i będziemy ją płacili

Andrzej Pecuch, prezes i założyciel Ekopol Górnośląski Holding opowiedział o historii i rozwoju firmy od 1989 r.

„Jesteśmy firmą, która niczego nie przejęła. Wszystko, co stworzyliśmy, to stworzyliśmy rękami akcjonariuszy, którzy wraz z nami ją budowali” - podkreślił Pecuch.

Spółka opiera się na trzech nogach biznesu, o których ze szczegółami opowiedział prezes. Pierwszą z nich jest sprzedaż paliw klientowi docelowemu. Drugą, technologia mikrostacje.pl, która została stworzona przez polskich inżynierów. Jest to system do zarządzania i kontroli gospodarką oraz flotą samochodową, parkiem maszyn, kierowcami i operatorami.

„Na dzień dzisiejszy mamy kolosalny przyrost klientów, wdrażamy ok. 10 technologii miesięcznie” - powiedział prezes o rozwoju gałęzi technologicznej

Trzecim filarem jest przetwórstwo blach cienkich, z której spółka się wywodzi.

Prezes przedstawił też plany rozwoju biznesu o budowę farm fotowoltaicznych, na które spółka ma własny pomysł. Na koniec podkreślił, że Ekopol jest spółką dywidendową i będzie dalej wypłacać dywidendy.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 12 lat. Zamierza przejść na główny rynek GPW na przełomie 2021 i 2022 r.

Zieliński: Rozwijamy się w ciąż niesamowicie mocno w segmencie klienta indywidualnego

Prezes Columbus Energy, Dawid Zieliński opowiedział o perspektywach rozwoju spółki i całej branży.

„Widzimy trend i tendencję konsolidacji na rynku wokół największych graczy” - podkreślił Zieliński i dodał „Widzę nandal dobre perspektywy rozwoju rynku”.

Zwrócił uwagę, że rynek ewoluuje w kierunku klientów biznesowych.

„Uważamy, że rynek B2B będzie się bardzo mocno rozwijał - szybciej niż rynek klientów indywidualnych w przyszłym roku” - wyjaśnił prezes.

Opowiedział też o szybkim rozwoju rynku fotowoltaicznego, na którym Columbus działa od roku.

„Mamy ambicję, by w 3 lata wybudować 1 GW mocy. Liczę na to, że w ciągu tych trzech lat staniemy się zauważalnym graczem pod względem mocy wytwórczej” - dodał.

Zobacz także: Columbus został członkiem European Clean Hydrogen Alliance 

Jasiewicz: Skokowy wzrost wyników jest efektem rozpoczęcia działalności zakładu w Chełmie

Maciej Jasiewicz i Zbigniew Fleszar opowiedzieli o planach rozwoju Grupy Recykl, działającej od 2004 r. na rynku zagospodarowania zużytymi oponami.

Ważnym wydarzeniem w spółce było uruchomienie nowego zakładu w Chełmie. Jest to trzeci i największy zakład produkcyjny Grupy Recykl. Niedawno spółka otrzymała pozytywną opinię po kontroli z PARP, który współfinansował projekt.

„To wydarzenie to wydarzenie spowodowało znaczący o 1/3 wzrost skali działalności spółki, co widać w naszych wynikach” - powiedział Jasiewicz

„Skokowy wzrost wyników jest właśnie efektem rozpoczęcia działalności zakładu w Chełmie” - dodał.

Grupa Recykl obecna jest na NewConnect od 2015 r. Spółka rozważa przejście na rynek główny GPW.

„Jesteśmy największym zakładem tego typu w Polsce. Chcemy budować ten biznes na tyle stabilnie, by, oprócz produktów, które już teraz mamy, wejść w produkty bardziej marżowe” - podsumował Fleszar.

Zobacz także: Grupa Recykl spodziewa się w '21 wzrostu przychodów dzięki nowym produktom 

Zawadzki: Aspirujemy do pozycji krajowego lidera na rynku energetyki odnawialnej

Krzysztof Zawadzki prezes zarządu i Marcin Sołtysiak doradca zarządu i większościowy akcjonariusz przedstawili spółkę ELQ SA. Spółka od ponad 45 lata produkuje wysokiej jakości stacje transformatorowe. Od 2018 jest tez generalnym wykonawcą farm fotowoltaicznych.

ELQ opiera się na czterech segmentach działalności: produkcji stacji transformatorowych, budowy farm fotowoltaicznych i wiatrowych, posiada kompetencje w zakresie dewelopowania projektów OZE i świadczy usługi doradztwa technicznego związanego z doborem urządzeń energetycznych.

Przedstawiciele zarządu zaznaczyli, że istotną przewagą ELQ jest skupienie w jednym miejscu wszystkich niezbędnych usług i oferty produktowej dla inwestora.

„To jest ewenementem na rynku i jest dobre dla inwestora - ma jeden podmiot, który obsłuży go od początku do końca” - wyjaśnił Sołtysiak.

„Aspirujemy do pozycji krajowego lidera na rynku energetyki odnawialnej. Chcemy wykorzystać dobry moment fotowoltaiki” - podsumował Zawadzki.

ELQ jest notowana od 2016 r. na rynku NewConnect.

Baczyński: Rynek VR dynamicznie się rozwija, ale w ostatnich miesiącach przeżywa prawdziwy boom

W ostatniej prezentacji Bartosz Rosłoński i Piotr Baczyński przedstawili Immersion Games – spółkę wywodzącą się z grupy Immersion.

„Immersion jest na rynku VR od 2014 r. Jesteśmy jedną z pierwszych tego typu spółek na świecie. Mamy zespół 40 ekspertów VR i jest to jeden z najbardziej doświadczonych team-ów na świecie w tym obszarze” - powiedział Baczyński, prezes Immersion.

Immersion współpracuje i współpracowała z wieloma dużymi podmiotami takimi jak McDonalds, Coca Cola, Bayer HBO i wiele innych tworząc gry i aplikacje dla nich.

„Praktycznie wszystkie projekty które wykonaliśmy do tej pory były tworzone w technologii gier komputerowych – silnikach gier. Bardzo wiele projektów było właśnie grami. Więc Immersion games nie powstała jako nowa spółka, ale wywodzi się z zespołu firmy Immersion – jednej z najbardziej doświadczonych firm w produktach VR na świecie” – wyjaśnił Baczyński

Następnie prezes Bartosz Rosłoński przedstawił projekty Immersion Games i jej plany wydawnicze. Obecnie spółka pracuje równocześnie nad trzema tytułami. Planuje wydawać trzy gry rocznie w budżetach ok. 1,5 mln zł na grę. Spółka obecnie prowadzi też rozmowy dotyczące portingu jednej z popularnych gier PC.

„To co nas wyróżnia to są kluczowe partnerstwa i relacje z producentami sprzętu VR, w tym z Oculus-em. Jedna z naszych gier dostała się już na sklep Oculus Quest” - powiedział prezes Immersion Games, Bartosz Rosłoński.

Spółka zamierza pozyskać w ciągu najbliższego miesiąca 2,5 mln zł w rundzie finansowania przed wejściem na NewConnect na rozwój projektów. Wejście na giełdę Immersion Games planuje na przełomie III i IV kwartału 2021 r.

Zobacz także: „Chcemy wykorzystywać nasze relacje z Oculusem, który aktywnie wspiera nasze projekty pod kątem zarówno technologicznym i koncepcyjnym” - mówi Bartosz Rosłoński, CEO Immersion Games

Zakończył się tydzień Capital Market Week

Przez siedem dni zaprezentowały się spółki z różnych branż. W wydarzeniu skierowanym głównie do inwestorów indywidualnych oraz przedstawicieli TFI, VC, PE, domów maklerskich wzięły udział spółki: R22, Grupa INC, Grupa PlayWay, UNIMOT, Ekopol Górnośląski Holding, Movie Games, Quercus TFI, Columbus, Grupa Recykl, Ultimate Games, CreativeForge Games, Cherrypick Games, Road Studio, DRAGO entertainment, Immersion Games, Noobz from Poland, Pixel Crow, Forestlight Games, Genomtec, Medinice, Holo4Labs, Sunday Energy, DeGenerals, Plantwear, Earot Energy, ELQ, Skriware, MedApp, Noctiluca, Ryvu Therapeutics, Selvita, Gaming Factory, Skinwallet, The Dust, Game Island, Arena.pl, Passus, Detalion Games, Live Motion Games.

Serdecznie dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom i przedstawicielom spółek. Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z każdego dnia oraz nagraniami VIDEO:

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.