Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Nvidia korzysta na gorączce AI. Spółka po sesji pochwali się wynikami za IV kwartał

Nvidia to jedna ze spółek, której akcje mocno skorzystały na gorączce AI. W środę po zamknięciu amerykańskiego parkietu producent procesorów graficznych opublikuje wyniki. 


Google odpowiada na ChatGPT i uruchomi Bard. Sztuczna inteligencja rozgrzewa Wall Street, akcje z tego sektora zyskują nawet 800%!

Nvidia jest wiodącym producentem chipów używanych w grach wideo, sztucznej inteligencji i aplikacjach cloud computing wewnątrz sprzętu PC i serwerowego.

Konsensus szacunków Wall Street wskazuje na 6,02 mld USD przychodów za ostatni kwartał. Szacunki na następny kwartał wskazują na 6,31 miliarda dolarów.

nvidia

Zuckerberg nie chce już przepalać pieniędzy Meta, bo to irytuje akcjonariuszy. Wprowadza płatne konta zweryfikowane na Facebooku

Nvidia korzysta na gorączce AI

Właśnie przez świat przetacza się kolejna rewolucja technologiczna. Giganci tacy jak Alphabet (GOOGL) i Microsoft (MSFT) prowadzą wyścig w implikowaniu sztucznej inteligencji do swoich produktów.

Obietnica skokowego wzrostu przychodów z AI dla Nvidii może zająć trochę czasu. We wtorek analityk Wedbush Matt Bryson potwierdził swoją neutralną ocenę akcji producenta chipów oraz cenę docelową dla akcji w wysokości 175 USD. Analityk również wskazuje, że ogólnie rynek PC słabnie podobnie jak popyt w Chinach. 

Najnowszy raport Saxo Bank: które branże wyjdą obronną ręką z kryzysu? Od boomu technologicznego do supercyklu surowcowego

Perspektywy sprzedaży komputerów PC pogarszały się w ciągu ostatnich kilku kwartałów. Według firmy badawczej IDC, światowa sprzedaż komputerów PC spadła w grudniu o 28% w porównaniu z rokiem ubiegłym, po 15% spadku rok do roku w kwartale wrześniowym. IDC powołuje się na ciągłe odreagowywanie boomu z czasów pandemii.

Porsche może stać się europejską Teslą. Akcje niemieckiego producenta samochodów wzrosły od debiutu 40%

udostępnij: