Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

Wkrótce rusza gra giełdowa Turbo Wyzwanie. Można inwestować też w zagraniczne spółki, podpowiadamy jakie

W poniedziałek, 6 listopada 2023 r., rozpocznie się kolejna edycja gry Turbo Wyzwanie prowadzonej na platformie ING Bank N.V., największego emitenta certyfikatów Turbo na Giełdzie Papierów Wartościowych. Warto dodać, że trwa obecnie tryb testowy rozgrywki, który może pomóc zainteresowanym inwestorom wdrożyć się do gry. To również doskonała okazja, aby zgłębić tajniki inwestycji w certyfikaty Turbo.

Na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych istnieją możliwości inwestycyjne, pozwalające inwestorom angażować się między innymi w topowe spółki technologiczne notowane w indeksie Nasdaq100.

W ofercie ING jest kilka certyfikatów, które dają takie możliwości. Dostępne instrumenty opierają się na akcjach czołowych amerykańskich firm technologicznych, takich jak Tesla, Apple, Nvidia, Amazon i Alphabet (Google).

Ponadto, dzięki certyfikatom Turbo, można uzyskać ekspozycję na kurs akcji kilku niemieckich podmiotów, m.in. Deutsche Bank, czy Volkswagen. Co ciekawe, są również certyfikaty odzwierciedlające kurs akcji polskiego InPostu, którego akcje są notowane w Amsterdamie.

Niebawem start gry giełdowej Turbo Wyzwanie. Inwestuj wirtualne 100 tys. zł i wygraj realne nagrody

Sytuacja techniczna zagranicznych spółek, dla których dostępne są certyfikaty Turbo

W ramach przygotowania do startującej w najbliższy poniedziałek Gry Inwestycyjnej, prezentujemy poniżej przegląd kursów akcji zagranicznych spółek, dla których dostępne są certyfikaty Turbo. Mamy nadzieję, że będzie to pomocna informacja przy wyborze odpowiedniej strategii.

INPOST

BMW bez rozgłosu rozwija swoje auta elektryczne. Akcje spółki mogą wzrosnąć ponad 40%, uważają analitycy 

AMAZONALPHABETTESLA

 Tesla rozczarowała Wall Street. Elon Musk ostrzega przed przyszłością i wskazuje kluczowe zagrożenia

NVIDIAAPPLE

Warren Buffett i jego fascynacja Apple: strategiczna inwestycja na lata 

DEUTSCHEBANK

Bill Ackman to nowy król obligacji na Wall Street. Jego tweet wstrząsnął najpłynniejszym rynkiem świata

Certyfikaty Turbo to przydatne narzędzie – dźwignia pozwala na większą ekspozycję na zyski, bariera ogranicza straty

Jak pokazuje powyższa lista, spółki, których akcje są instrumentami bazowymi certyfikatów, należą do największych i najbardziej rozpoznawanych globalnych marek. Klienci korzystają z ich produktów na całym świecie, co sprawia, że te innowacyjne podmioty stają się jeszcze atrakcyjniejsze. W planach ING jest kontynuacja rozwoju oferty dostępnych spółek amerykańskich, co ma dać inwestorom na GPW dostęp do szerokiej gamy możliwości inwestycyjnych z całego świata.

Z punktu widzenia rozpoczynającej się Gry Inwestycyjnej, certyfikaty Turbo na zagraniczne podmioty to okazja do uzyskania ekspozycji poza rynek akcji notowanych na GPW, czy rynek popularnych surowców. To także szansa na tak istotną w grze dodatkową zmienność, potrzebną do osiągnięcia ponadprzeciętnych stóp zwrotu.

Jak zwiększyć szanse na wygraną w Turbo Wyzwaniu – garść porad na temat gry inwestycyjnej ING

Szczegółowe informacje na temat zasad działania i mechanizmów certyfikatów Turbo można znaleźć w naszym artykule zatytułowanym Certyfikaty Turbo: jak inwestować z lewarem, ale bez margin call. Zaprezentowaliśmy w nim, jak funkcjonują certyfikaty Turbo oraz jakie są z nimi związane korzyści i ryzyka.

Ponadto, dla naszych czytelników przygotowaliśmy także specjalny podcast Jak inwestować z lewarem, ale bez margin call - Bartosz Sańpruch, Grupa ING - Podcast 21% rocznie jak inwestować, gdzie w jeszcze większych szczegółach omawiamy wszystkie istotne aspekty inwestowania w certyfikaty Turbo.

Więcej informacji o certyfikatach Turbo i ich budowie można również znaleźć na dedykowanej stronie: www.ingturbo.pl/akademia, a Grze Inwestycyjnej pod adresem https://www.grainwestycyjna.pl/.

Materiał powstał we współpracy z partnerem.

udostępnij: