Akcje Pure Biologics najwyżej w historii. Biotechnologiczna spółka z New Connect rozwija działalność usługową i innowacyjną

Akcje Pure Biologics najwyżej w historii. Biotechnologiczna spółka z New Connect rozwija działalność usługową i innowacyjną

Kurs akcji biotechnologicznej spółki z Wrocławia wzrósł na wczorajszej sesji o ponad 30 %. Spółka w ostatnim czasie pozyskała kapitał na dalszy rozwój innowacyjnych cząsteczek biologicznych, a w jej akcjonariacie pojawił się znany inwestor.

10 mln zł na dalszy rozwój innowacyjnych projektów

Na początku kwietnia spółka Pure Biologics z sukcesem przeprowadziła ofertę emisji akcji w ramach której pozyskała nieco ponad 10 mln zł na dalszy rozwój innowacyjnych cząsteczek biologicznych. Kapitał zostanie wykorzystany jako wkład własny do pozyskanych już przez spółkę grantów na badania i rozwój. Łącznie do tej pory firma z Wrocławia pozyskała ponad 75,6 mln zł dofinansowania do realizowanych projektów w ramach grantów.

Po emisji akcji, w gronie akcjonariuszy Pure Biologics, znalazł się m.in. znany z Neuci czy Selvity dr Tadeusz Wesołowski, który również zasilił radę nadzorczą spółki.

Pure Bilogics akcje

Kurs akcji Pure Biologics znajduje się obecnie na najwyższym poziomie w historii, a wycena rynkowa całej firmy przekroczyła 70 mln zł

Zobacz także: Nagroda Nobla z medycyny 2018 przyznana za to, nad czym pracują dwie polskie spółki biotechnologiczne

Projekty innowacyjne Pure Biologics

Do tej pory Pure Biologics rozwijało innowacyjną działalność w dwóch obszarach. W ramach platformy Apta Pheresis spółka rozwija nowy terapeutyczny wyrób medyczny. Mowa o wykorzystaniu zjawiska plazmaferezy, czyli filtrowania krwi z czynników chorobotwórczych. W tym celu naukowcy z Wrocławia wykorzystują szybko rozwijającą się technologię opartą o wykorzystanie aptamerów.

Drugim obszarem badawczym jest rozwój innowacyjnych leków biologicznych. Program Pure Body ukierunkowany jest na rozwój innowacyjnych leków opartych na przeciwciałach działających w obszarze immunoonkologii. Pure Biologics dysponuje pełnymi kompetencjami w zakresie rozwoju innowacyjnego leku biologicznego od pomysłu do zakończenia badań przedklinicznych i prowadzi je w najbardziej obiecującym obszarze onkologii.

Zobacz także: Polska firma Pure Biologics rozwija terapię filtrowania krwi z patologicznych cząsteczek. Chce w tym celu wykorzystać nową, szybko rozwijającą się technologię 

Obszar usług kontraktowych

Pure Biologics oferuje również usługi innym spółkom w ramach zleceń kontraktowych. Jednym z dużych kontrahentów spółki w obszarze przeciwciał jest giełdowa Celon Pharma. Biotechnologiczna spółka z Wrocławia jest liderem na polskim rynku w zakresie technologii selekcji in vitro przeciwciał i aptamerów i jest także jednym z niewielu podmiotów komercyjnych zajmujących się tym zagadnieniem w Europie. Usługi kontraktowe stanowią stabilny strumień przychodów dla spółki, który firma wykorzystuje jako kapitał do rozwoju innowacyjnych projektów.

Po udanej emisji akcji Pure Biologics może przyspieszyć rozwój projektów innowacyjnych. Spółka pozyskała kapitał na i może ubiegać się o kolejne granty na kolejne platformy badawcze.

Zobacz także: Na New Connect zadebiutowała spółka rozwijająca projekty, których pionierzy otrzymali nie jedną, a dwie Nagrody Nobla w tym roku

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.