DRAGO entertainment zmierza na NewConnect. Debiut możliwy jeszcze w drugiej połowie 2020
Obrazek użytkownika Wiadomości
05 mar 2020, 10:45

DRAGO entertainment zmierza na NewConnect. Debiut możliwy jeszcze w drugiej połowie 2020

Producent i deweloper gier – DRAGO entertainment, rozpoczyna proces przekształcenia w spółkę akcyjną. To kolejny krok w drodze dewelopera na rynek NewConnect. W grudniu spółka z sukcesem zakończyła kampanię crowdfundingową, z której pozyskała od inwestorów ponad 1,3 mln zł. Środki zostaną przeznaczone m.in. na produkcję pięciu symulatorów oraz dopracowanie i wydanie gry typu FPS/survival w klimacie post-apokaliptycznym – FrostFall. Studio chce dołączyć do grona spółek publicznych w drugiej połowie 2020 roku.

- Konsekwentnie realizujemy plan wejścia na rynek NewConnect. Właśnie rozpoczęliśmy proces przekształcenia DRAGO entertainment ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w spółkę akcyjną. To niezbędne, aby móc dołączyć do grona spółek publicznych. Dodatkowo zawarliśmy umowę na pełnienie funkcji Autoryzowanego Doradcy w procesie upublicznienia na rynku NewConnect ze spółką INC S.A. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

DRAGO entertainment, jako deweloper gier, doświadczenie w branży zdobywał realizując gry na zlecenie. W 2018 roku spółka podjęła decyzję o tworzeniu własnych, autorskich gier, co było głównym powodem rozpoczęcia kampanii crowdfundingowej. – Kampania zakończyła się dla nas dużym sukcesem. Pozyskaliśmy od inwestorów ponad 1,3 mln zł. Umożliwi nam to realizację tegorocznego planu, jakim jest produkcja pięciu gier z gatunku symulatorów oraz większej gry – FrostFall, FPS/survival w klimacie post-apokaliptycznym. Gra ta zaprezentuje ciekawe rozwiązania technologiczne, które mogą zaskoczyć niejednego gracza. Jeśli w grze spadnie śnieg, a następnie wyjdzie słońce, gracz będzie mógł zaobserwować jego roztapianie się – dodaje Joanna Tynor.

Zobacz także: DRAGO entertainment z sukcesem kończy kampanię crowdfundingową. Spółka pozyskała od inwestorów ponad 1,3 mln zł

Wśród zaplanowanych przez spółkę tytułów są także bardzo ostatnio popularne na rynku globalnym symulatory: Gas Station Simulator, Food Truck Simulator, Airport Contraband, Detective Simulator oraz Paparazzi Simulator. Wszystkie wymienione gry zostały już zapowiedziane na platformie Steam i cieszą się zainteresowaniem potencjalnych graczy. Dwa z nich znalazły się w krótkim czasie od zapowiedzi wśród najbardziej oczekiwanych gier, tj. na Top Wishlist Steam. Szczegóły dotyczące poszczególnych premier będą podawana przez spółkę na bieżąco.

Wydawcą wszystkich tytułów studia jest Movie Games, spółka notowana na NewConnect, która jest jednocześnie jednym z udziałowców DRAGO entertainment.

- Współpraca z DRAGO entertainment, w zakresie przygotowania i wprowadzenia spółki do obrotu na rynku NewConnect, to kolejny już projekt gamingowy, który realizujemy w tym roku. Naszym wspólnym celem jest szybka finalizacja procesu i wprowadzenie akcji do obrotu jeszcze w drugiej połowie 2020 roku – komentuje Sebastian Huczek, wiceprezes INC SA.

DRAGO entertainment, powstała w 1998 roku w Krakowie. Przez pierwsze lata działalności spółka koncentrowała się na tworzeniu innowacyjnych projektów na zlecenie, które w większości finansowane były przez międzynarodowych wydawców gier. Spółka wzmacniała kompetencje zespołu i budowała profesjonalny team oraz opracowywała własne tytuły, by w 2018 roku podjąć decyzję o przyjęciu nowej strategii i skoncentrowaniu się na produkcji własnych gier. W ten sposób, w grudniu 2018 roku na rynku światowym zadebiutowała gra spółki – Treasure Hunter Simulator. Wydawcą tytułu jest notowana na NewConnect spółka Movie Games. Koszty produkcji, zwróciły się w pierwszej dobie po premierze gry.

Obecnie DRAGO entertainment pracuje nad pięcioma własnymi symulatorami oraz jedną grą średniobudżetową.

Grupa INC oferuje kompleksowe usługi doradcze w obszarze rynku kapitałowego. W szczególności Grupa specjalizuje się w finansowaniu innowacyjnych podmiotów z branży technologicznej, gamingowej oraz life‑science. Dom Maklerski INC prowadził wiele pierwotnych i wtórnych emisji publicznych i prywatnych papierów wartościowych na Rynku Głównym GPW, NewConnect oraz Catalyst. Grupa INC posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie doradztwa na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw, m.in. w zakresie pełnienia funkcji Autoryzowanego Doradcy rynku NewConnect.

Zobacz także: FrostFall autorstwa DRAGO entertainment na TOP Wishlist platformy Steam

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.