Zainwestuj w park handlowy. Rusza kampania loan crowdfundingowa na współfinansowanie nieruchomości handlowej
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
14 cze 2021, 10:01

Zainwestuj w park handlowy. Rusza kampania loan crowdfundingowa na współfinansowanie nieruchomości handlowej

Od kilku lat zyskują na popularności. Mieszkańcy dużych, jak również małych miast i miejscowości coraz chętniej wybierają zakupy w parku handlowym, niż tłok, korki i brak miejsc parkingowych przy dużych galeriach handlowych. Na finansowanie takiej inwestycji trwa kampania crowdfundingowa na platformie Smartfunds.

Boom na budowę parków handlowych trwa. Nie dawno pisaliśmy, że pod koniec I kwartału 2021 roku do użytku oddano 93 tys. mkw. powierzchni handlowej.

Jeżeli posiadasz wolne min. 10 tys. zł możesz zainwestować w budowę nieruchomości handlowej realizowanej przez Rock Capital, polskiej spółki która, specjalizuje się w parkach handlowych.

We wtorek, 15 czerwca 2021 roku o godz. 20:00 zapraszamy na webinar z wiceprezesem zarządu Rock Capital, Jakubem Linką. Podczas spotkania zostaną omówione szczegóły kampanii crowdfundingowej oraz plany rozwoju spółki. Inwestorzy będą mogli zadawać pytania podczas webinaru.

W co i jak można zainwestować?

Rock Capital zachęca do wzięcia udziału w kampanii loan crowdfundingowej na platformie Smartfunds. Kampania dotyczy współfinansowania budowy nieruchomości handlowej, która jest przez nich realizowana.

Zainwestuj w Park Handlowy

Inwestycja dotyczy projektu Nowogard, a jej celem jest dokończenie budowy obiektu handlowo-usługowego o powierzchni 1700 m2 w miejscowości Nowogard. Rock Capital zabezpiecza inwestycję na hipotece i majątku spółki. Inwestycja ma formę oprocentowanej pożyczki na realizację projektu. Kiedy projekt zostanie zrealizowana, inwestorzy otrzymają zwrot zainwestowanej kwoty oraz ustalonej kwoty odsetek.

rock capital nowogard

Szacunkowo projekt jest już zrealizowany w 75%, a spółka do tego momentu pozyskała inwestora na kwotę 2,5 mln zł. Maksymalny cel kampanii to 4,5 mln zł, minimalna wartość zaangażowania pojedynczego inwestora to 10 tys. zł, Rock Capital zobowiązuje się do spłaty inwestycji oprocentowanej w skali roku na 7,1% w okresie od 3 do 12 miesięcy. Spółka pozyska fundusze do spłaty ze sprzedaży zrealizowanej już nieruchomości do inwestora instytucjonalnego.

„Realizacja projektu parku handlowego w Nowogardzie idzie zgodnie z planem. Pomimo pandemii i trudnej zimy prace budowlane wykonywane są zgodnie z założonym harmonogramem, aktualnie jesteśmy na ostatnich etapach związanych z wykańczaniem wnętrz, elewacji i zagospodarowania terenu wokół obiektu. W czerwcu planowane jest otwarcie dla klientów sklepu Biedronka, natomiast w lipcu sklepu KIK oraz marketu budowlanego, który powstaje naprzeciwko inwestycji” - mówi Jakub Linka, wiceprezes zarządu RockCapital

Parametry kampanii

parapetry rock capital

Źródło: Rock Capital

Otwarcie całego parku handlowego w Nowogardzie planowane jest na III kwartał br. podpisana jest już umowa z pierwszymi najemcami, będą to duże i znane sieci handlowe jak Biedronka oraz KIK.

Wizualizacja parku handlowego w Nowogardzie

nowogard biedronka kik

Źródło: Rock Capital

Zobacz także: Nevomo zainteresowało Sebastiana Kulczyka. Polski start-up wybuduje tor kolei magnetycznej na terenie Grupy CIECH

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.