Pure Biologics szykuje się na debiut na GPW. Spółka biotechnologiczna przygotowuje się do emisji akcji
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
28 maj 2020, 10:17

Pure Biologics szykuje się do emisji akcji i przejścia z NewConnect na GPW. To będzie 6. spółka biotechnologiczna na głównym parkiecie

Biotechnologiczna spółka z Wrocławia, Pure Biologics zapowiedziała emisją akcji i przejście z NewConnect na GPW. To będzie 6. spółka z tej branży notowana na GPW.

Pure Biologics to biotechnologiczna spółka z Wrocławia wyspecjalizowana w rozwoju innowacyjnych projektów biologicznych. Posiada w swoim portfelu zarówno projekty potencjalnych innowacyjnych leków biologicznych, potencjalnych leków opartych o aptamery jak również rozwija swoje urządzenia medyczne. Zdywersyfikowane portfolio projektów innowacyjnych uzupełniają dwie platformy usługowe selekcji przeciwciał i aptamerów, która są w stanie generować stabilny przychód dla spółki.

Zobacz także: Biotechnologia kontra gaming na giełdzie - największe podobieństwa i różnice - Łukasz Kosiarski, Pekao Investment Banking

Kapitał na wkład własny do grantów

Wyceniana na giełdzie na 100 mln zł spółka planuje wyemitować do 600 000 akcji. Przy obecnym kursie akcji, wynoszącym około 61 zł oznacza to około 40 mln zł. To kwota kapitału potrzebna spółce jako wkład własny do pozyskanych przez nią grantów. W tej chwili Pure Biologics realizuje projekty badawcze o wartości 140,46 mln zł, z czego 104,47 mln zł stanowią dotacje na badania i rozwój. Dodatkowy kapitał pozwoli na realizację pipline’u projektów i da możliwość do pozyskiwania kolejnych.

Aktualny stan realizowanych projektów przez Pure Biologics

Tabela dotacji

Zobacz także: Akcje Pure Biologics najwyżej w historii. Biotechnologiczna spółka z New Connect rozwija działalność usługową i innowacyjną

Kurs akcji blisko historycznych szczytów

Notowania Pure Biologics od debiutu na NewConnect w 2018 roku wzrosły o ponad 170%. Spółka w tym czasie znacząco rozwinęła swoje portfolio projektów badawczych, które do tej pory nie napotkały większych przeszkód. Pozycja gotówkowa spółki, głównie dzięki wypłaconym przedpłatom od NCBiR, jest stabilna. Na koniec marca 2020 roku spółka posiadała 9,25 mln złotych środków pieniężnych, a po tej dacie otrzymała kolejne przedpłaty od NCBiR o wartości 3,5 mln zł.

Kurs akcji Pure Biologics od debiutu na NewConnect

Pure Biologics

Zarząd Pure Biologics w ostatnich miesiącach dokonał szeregu ruchów przygotowujących spółkę do publicznej oferty akcji. Uchwalony został program motywacyjny dla kluczowych pracowników z akcji własnych założycieli spółki. Ponadto, zawarli oni lock-up na swoje akcje do 31 grudnia 2021 roku.

Zobacz także: Ryvu będzie rozwijać nowe leki ze spółką zależną od Gilead Sciences, która prowadzi najbardziej zaawansowane prace nad lekiem na koronawirusa

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.