Movie Games rozpoczyna proces przejścia na głównym rynku GPW
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
19 sie 2020, 07:00

Movie Games rozpoczyna proces przejścia na główny rynek GPW, do którego biznesowo i operacyjnie w pełni dojrzało

Movie Games właśnie zrealizowało ważny krok do zmiany rynku notowań z NewConnect na główny parkiet GPW. Rada nadzorcza spółki zaakceptowała rekomendację zarządu w sprawie przeniesienia notowań. Pod względem biznesowym spółka dojrzała do głównego parkietu już dawno temu.

Ten rok należy do Movie Games. Spółka dynamicznie się rozwija i NewConnect stał się dla niej za mały. Od czasu debiutu na na małej giełdzie, w grudniu 2018 r., kapitalizacja Movie Games wzrosła z 51 mln zł do 325 mln zł.
 

Kurs akcji Movie Games od debiutu na NewConnect

Movie Games (1)

„Ostatnie sukcesy wydawnicze oraz atrakcyjne portfolio przełożyły się na wzrost wyceny spółki oraz zainteresowania inwestorów. W szczególności w ostatnich tygodniach widzimy większe zainteresowanie zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, dla których obecność na rynku regulowanym jest istotna. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, przyspieszamy proces zmiany rynku notowań” – skomentował Mateusz Wcześniak, prezes Movie Games.

Zobacz także: Movie Games coraz bliżej Głównego Rynku GPW 

Sukces „Drug Dealer Simulator” i ambitne plany na jesień 2020 r.

Movie Games specjalizuje się w produkcjach niskobudżetowych gier, które wykazują duży potencjał komercyjnym oraz zbierają wysokie oceny od graczy. Strategia spółki zakłada, koncentrację na grach, których produkcja nie pociąga za sobą znaczących kosztów i przez to minimalizowane jest ryzyko związane z brakiem zwrotu z zainwestowanych środków.

Ma za sobą już znaczną liczbę projektów, ale głośno o spółce stało się po debiucie gry „Drug Dealer Simulator”. Udana tegoroczna premiera pozwoliła też na wypłatę pierwszej dywidendy w historii spółki. Według szacunkowych wyników spółka w II kwartale 2020 wygenerowała 6 ,14 mln zł przychodu i 3,9 mln zł zysku netto. Tym samym Movie Games dołączył do wciąż nielicznego grona dywidendowych spółek gamingowych, która notuje dodatnie przepływy z działalności operacyjnej, czyli sprzedaży gier, przewyższającej nakłady na ich produkcję.

Obecnie Movie Games pracuje nad ukończeniem projektu prowadzonego na licencji kanału telewizyjnego Discovery, gry „Alaskan Truck Simulator”. Premiera gry planowana jest na IV kwartale 2020 r. Najbliżej debiutu, bo już 24 września, jest „Lust from Beyond”, kontynuacja „Lust for Darkness”. Jest to horror inspirowany twórczością m.in. Lovecrafta oraz Beksińskiego.
 


W tym roku mają zadebiutować jeszcze „Plane Mechanic Simulator”, „Mythbusters”, „Car Wash Simulator”, „Restaurant Flipper” i „Save The Forest”. Spółka zapowiada też premiery kolejnych produkcji i rozbudowę portfolio do kilkudziesięciu tytułów.

To nie wszystko, gdyż Movie Games rozbudowuje grupę kapitałową o zewnętrzne studia gamingowe, które także mają w portfolio zaplanowane premiery jeszcze na ten rok. Premierę na przełomie 3 i 4 kwartału 2020 r. ma mieć „Total Alarm” studia Pixel Crow. Ponadto w tym roku mogą zadebiutować też gry studia DRAGO entertainment, tytuły „Gas Station Simulator”, „Food Track Simulator” i „Red Frost”.

Zobacz także: Kalendarz premier gier spółek z NewConnect jeszcze w 2020. 11 producentów zapewni inwestorom rozrywkę 

Rozbudowa grupy kapitałowej i prestiżowa współpraca z Lewandowskim

Obecnie Movie Games zatrudnia kilkadziesiąt osób i pracuje nad kilkunastoma projektami. Zespoły deweloperskie są rozłożone w kilku lokalizacjach w Polsce. Ponadto Movie Games idzie drogą jednego z głównych akcjonariuszy spółki czyli, PlayWay, i tak samo jak spółka Krzysztofa Kostowskiego, buduje własną grupę kapitałową. Zakładane przez Movie Games spółki zależne mają bardzo skonkretyzowany obszar prowadzonej działalności i docelowo mają zadebiutować na giełdzie.

Wspomniana wyżej spółka Pixel Crow założona została przez Movie Games i legendę polskiego gamedevu, Macieja Miąsika. Pracuje obecnie nad ukończeniem gry „Total Alarm” i dwóch kolejnych projektów. Movie Games jest też udziałowcem w DRAGO entertaiment, spółki obecnej na rynku gamingowym od kilkunastu lat i planującej debiut na NewConnect. Z założenia Pixel Crow ma realizować gry zupełnie inne niż samo Movie Games.

Ponadto Movie Games ma udziały w MD Games, specjalizującej się w portowaniu gier m.in na Nintendo Switch. Współpracuje też z raperami Małolatem i Sokołem poprzez spółkę True Games. Ostatnio Movie Games ogłosił też współpracę z Robertem Lewandowskim.

Zobacz także: Robert Lewandowski „wchodzi do gry”. Światowej klasy piłkarz łączy siły z Movie Games 

Do grupy Movie Games należy też spółka Road Studio założona wraz z inwestorem Maciejem Nowakiem, która m zajmować się produkcją i wydawaniem gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Road Studio przejmie od Movie Games realizację projektów „Alaskan Truck Simulator” i „American Motorcycle Simulator”. Studio zamierza zadebiutować na NewConnect w pierwszym półroczu 2021 r. Obecnie jest w trakcie pozyskiwania finansowania na finalizację prac nad kluczowymi projektami.

„Naszą intencją jest wprowadzenie Road Studio na giełdę. Jest to naturalny etap rozwoju spółek z Grupy Movie Games. Prace nad naszymi flagowymi produkcjami nabierają tempa, Alaskan Truck Simulator jest już w finalnej fazie realizacji, a jego premiera odbędzie się jeszcze w tym roku. Trwają również zaawansowane prace nad American Motorcycle Simulator, kompletujemy również zespoły do kolejnych gier. W związku z dynamicznym rozwojem, chcemy pozyskać zewnętrzne finansowanie w wysokości 2-3 milionów złotych, które zamierzamy przeznaczyć na finalizację naszych dwóch flagowych projektów oraz na rozpoczęcie nowych produkcji wpisujących się w portfolio Road Studio” – mówi Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Zobacz także: Road Studio z Grupy Movie Games zamierza zadebiutować na NewConnect w I półroczu 2021 roku 

Przejście Movie Games z NewConnect na GPW

Szybki rozwój grupy kapitałowej, wzrost kapitalizacji i udane premiery, dają zielone światło Movie Games do zmiany rynku. Rynek NewConnect stał się już za mały dla warszawskiego producenta gier. Teraz Movie Games czeka przejście na główny parkiet GPW.

Rada nadzorcza Movie Games już zaakceptowała rekomendację zarządu przeniesienia notowań na główny parkiet GPW. Kolejnym krokiem będzie akceptacja zmiany rynku przez walne zgromadzenie akcjonariuszy zapowiedziane na 23 września.

„Nasza ostatnia aktywność, w tym zawarcie nowych umów o współpracy oraz publikacje w międzynarodowych mediach obiły się szerokim echem również wśród zagranicznych inwestorów, którzy zainteresowali się spółką” – dodaje Mateusz Wcześniak.

Przy okazji zmiany rynku, Movie Games nie planuje emisji i oferty publicznej akcji.

Zobacz także: „Nisza, którą chce zagospodarować Road Studio jest ogromna. Czeska spółka w tym segmencie sprzedała miliony gier” - Mateusz Wcześniak i Maciej Nowak

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.