Premiery gier spółek z NewConnect jeszcze w 2020 rok
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
10 sie 2020, 06:15

Kalendarz premier gier spółek z NewConnect jeszcze w 2020. 11 producentów zapewni inwestorom rozrywkę

Czas na kolejne zestawienie premier gier od polskich spółek, tym razem notowanych na rynku NewConnect.

W zeszłym tygodniu przygotowaliśmy listę premier gier od spółek notowanych na rynku głównym GPW. Natomiast dzisiaj prezentujemy zestawienie kilkunastu firm, które na ten rok przygotowują jeszcze kilka ciekawych tytułów. Wśród nich mamy takie produkcje, jak The Medium od krakowskiego Bloober Team, Lust from Beyond od studia Movie Games czy też Ghostrunner od One More Level.

Zobacz także: Szykuje się gorąca jesień i zima w polskim gamingu. 8 spółek z GPW, które przygotowują premiery mocnych tytułów

Bloober Team: specjalista od horrorów

O krakowskim studiu jest ostatnio głośno za sprawą gry The Medium, dotychczas największej produkcji Bloober Team. Tytuł został już dwukrotnie zaprezentowany podczas eventów Xboxa Series X i jest jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na konsolę nowej generacji. Grę wyróżnia symultaniczna rozgrywka na dwóch ekranach.

To nie jedyny wyróżnik polskiego horroru. „The Medium to horror psychologiczny z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, opatentowanym systemem rozgrywki w podwójnej rzeczywistości i oryginalną ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę” - czytamy na Steamie. Gra The Medium ukaże się jeszcze pod koniec 2020 roku. Bloober Team już rozpoczął sprzedaż pre-orderów. Na Steamie wersja na PC kosztuje 161,99 zł, z uwzględnieniem 10% zniżki.

The Medium

Gra The Medium została zapowiedziana w 2013 roku, kiedy notowania spółki znajdowały się na poziomie 7-8 zł. Aktualnie cena za akcję Bloobera wynosi 210 zł. Spółka na koniec 2020 roku planuje również premierę odświeżonej wersji Observera, czyli Observer: System Redux. Krakowskie studio chce wykorzystać wszystkie możliwości konsol nowej generacji.

Zobacz także: Bloober Team rozpoczął sprzedaż pre-orderów The Medium. Polska gra jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji na Xbox Series X

CreativeForge Games: premiery bez opóźnień

CreativeForge Games zapowiedział kilka ważnych tytułów, których premiera odbędzie się w 2021 roku. Jednak na ten rok spółka ma dwa asy w rękawie: Aircraft Carrier Survival oraz House Flipper City. Nie znamy dokładnych dat premier, jednak prezes Piotr Karbowski podczas piątkowego czatu inwestorskiego, zapowiedział, że nie ma żadnych opóźnień.

„HFC odbierane jest bardzo pozytywnie nie tylko przez osoby odwiedzające stronę STEAM oraz wewnętrzny zespół testerski. Gra wywołuje bardzo duże zainteresowanie dużych światowych wydawców” – mówił Piotr Karbowski, prezes CreativeForge Games.

Draw Distance: uniwersum Vampire: The Masquerade

Od dłuższego czasu Draw Distance skupia się na produkcji gier Vampire: The Masquerade, opartych na licencjonowanym uniwersum od Paradox Interactive. W grudniu 2019 roku odbyła się premiera Vampire: The Masquerade - Coteries of New York w wersji na PC, która w niecały tydzień zwróciła koszty produkcji i marketingu. Jeszcze w III kwartale 2020 roku ukaże się tytuł Vampire: The Masquerade – Shadows of New York. Dodatek będzie przeznaczony zarówno na PC jak i konsole.

„Vampire: The Masquerade – Shadows of New York to produkcja z popularnego gatunku visual novel, osadzona w bogatym uniwersum Vampire: The Masquerade. Gra jest zwięzłym, samodzielnym dodatkiem, pozwalającym wcielić się w nową protagonistkę i spojrzeć na wydarzenia fabularne zaprezentowane w podstawowej wersji gry z zupełnie nowej perspektywy” – czytamy w komunikacie spółki.

Dopiero na 2021 roku spółka szykuje premierę sequelu swojego najpopularniejszego tytułu, czyli Serial Cleaner.

Vampire_ The Masquerade – Shadows of New York

Zobacz także: Premiera gry Vampire: The Masquerade – Shadows of New York w Q3 2020

Forever Entertainment: hity na Nintendo Switch

Tegoroczna, udana premiera gry Panzer Dragoon: Remake to był dopiero początek sukcesów Forever Entertainment. Już niebawem ukaże się wersja gry na PC. Pozostając przy remakach, które stanowią nową działalność gdyńskiej spółki, gracze mogą liczyć jeszcze na takie tytuły jak Panzer Dragoon Zwei: Remake oraz House of the Dead: Remake. Jak na razie nie jest znana data premiery.

Jednak warto pamiętać, że Forever Entertainment lubi zaskakiwać. W końcu nie była znana data premiery pierwszego Panzera, a spółka zdecydowała się ją wydać w trybie shadow drop.

Fani konsol Nintendo Switch nie powinni się nudzić, ponieważ do końca roku gdyńska spółka ma zaplanowane kilka ciekawych premier. Jeszcze w III kwartale powinny zostać wydane jedne z popularniejszych gier – Green Hell oraz Drug Dealer Simulator. Pełna lista premier znajduje się TUTAJ.

Zobacz także: Nintendo Switch bije rekordy popularności. Które polskie spółki gamingowe mogą na tym skorzystać?

Klabater: przed nami kilka premier do końca roku

Klabater ma już za sobą kilka premier z portfolio wydawniczego w tym roku m.in. Help Will Come Tommorrow. Spółka będzie również wydawcą gry This is the Zodiac Speaking od studia Punch Punk Games. Aktualnie trwa kampania crowdfungingowa na Kickstarterze. Premiera gry została zaplanowana na 24 września 2020 roku.

Jeszcze w 2020 roku spółka planuje premierę własnego projektu, czyli Moonshiners The Game. Jak podkreśla Michał Gembicki nowy tytuł będzie mieć podobną grupę odbiorców co zeszłoroczny Crossroads Inn.

„The Moonshiners to będzie druga gra z gatunku Tycoon, którą wyprodukujemy i wydamy w Klabaterze. Mechaniką oraz stylem prowadzenia rozgrywki, gra będzie bardzo zbliżona do Crossroads Inn, dlatego uważam, że powinna trafić w gusta i oczekiwania naszej społeczności graczy. Do tworzenia Moonshiners zdecydowaliśmy się wykorzystać silnik Unity, tak uniwersalne i popularne narzędzie do tworzenia gier pozwoli nam uniknąć kłopotów, z którymi mierzyliśmy się przy produkcji Crossroads Inn opartego o silnik autorski” - mówił Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

A jeśli mowa o Crossroads Inn to już 22 października Klabater zaplanował premierę Crossroads Inn Aniversary Edition. Ponadto, jeszcze w sierpniu ukaże się Heliborne Enhanced Edition.

Zobacz także: Klabater przełamał maksima z IPO. Spółka przygotowuje drugą własną grę, którą wyda jeszcze w tym roku

Moonlit: symulator składania modeli

Spółka Moonlit jeszcze w ten weekend zaprezentowała grę Model Builer na azjatyckich targach G-Fusion Live Show. Pozwoliło to polskiej firmie na dotarcie do większej liczby odbiorców swojego tytułu, którego premiera jest zaplanowana na IV kwartał 2020 rok. Gra ukaże się w wersji na PC.

Symulator budowania modeli od Moonlit zostanie również zaprezentowany na innych targach. Spółka planuje pokazać tytuł zarówno na japońskim Tokyo Games Show oraz polskim Indie Showcase, który odbędzie się w ramach festiwalu Digital Dragons. Moonlit pracuje również nad grą Dog Trainer, jednak jej premiera jest planowana dopiero na przełomie 2021/2022 roku.

Model Builder

Zobacz także: Moonlit pokaże Model Buildera na G-Fusion Live Show w Azji

Movie Games: pasmo sukcesów warszawskiej spółki

To może być rok Movie Games. Po ogromnym sukcesie gry Drug Dealer Simulator, warszawska spółka ogłosiła powstanie nowego studio na czele z raperem „Małolatem” oraz podpisała umowy inwestycyjne z raperem „Sokołem” i piłkarzem Robertem Lewandowskim. A jak prezentuje się kalendarz premier na koniec 2020 roku? Jak na razie znamy datę dzienną debiutu Lust from Beyond, czyli okultystycznego horroru. Zostanie on wydany już 24 września.

Kalendarium Movie Games znajduje się TUTAJ. Według niego jeszcze w tym roku powinny zadebiutować następujące gry – Plane Mechanic Simulator, Mythbusters, Car Wash Simulator, Restaurant Flipper oraz Save The Forest.

Spółka zależna, Road Studio planuje premierę gry Alaskan Truck Simulator na IV kwartał 2020 roku. „W tej chwili pracujemy nad kolejnymi trailerami do Alaskan Truck Simulator, które mają zwiększyć jeszcze zainteresowanie tytułem. Pracujemy też nad grafiką w samej grze, aby miała wyższą jakość niż początkowo była założona. Na ten moment celujemy z premierą w IV kwartał 2020 roku” – zapowiadał Maciej Nowak, prezes spółki Road Studio.

One More Level: cyberpunkowy Ghostrunner

O Ghostrunnerze jest już głośno od roku. Polski tytuł cieszył się ogromnym zainteresowaniem m.in. podczas zeszłorocznego Gamescomu. Producentem jest One More Level, natomiast wydawcą spółka od niedawna notowana na GPW, czyli All in! Games. Polska firma podjęła również współpracę z międzynarodowym wydawcą, 505 Games. Premiera cyberpunkowego Ghostrunnera powinna odbyć się w IV kwartale 2020 roku.

„Projekt Ghostrunner prowadzimy od samego początku. Jest to produkt stworzony w bardzo szybkim tempie, już na zeszłorocznym Gamescomie prezentowaliśmy pierwsze demo gry. Chcemy, aby ukazała się ona jednocześnie w wersji na PC i konsole. Podjęliśmy współpracę z międzynarodowym partnerem, jakim jest 505 Games. Został on uznany najlepszy wydawcą 2019 roku według Metacritic. Aktualnie jesteśmy w trakcie doprecyzowania daty premiery. Naszym założeniem było, aby gra ukazała się przed debiutem Cyberpunk 2077” – mówił Piotr Żygadło, prezes All in! Games.

Ghostrunner

Zobacz także: „Przyjęło się mówić, że COVID-19 nie uderzył w rynek gier, a moim zdaniem kryzys nadejdzie za rok lub 2 lata” - Piotr Żygadło, All in! Games

Ovid Works: powieści Franza Kafki jako gra

Już 12 sierpnia odbędzie się premiera gry Metamorphosis, opartej na twórczości Franza Kafki. Ovid Works pod koniec lipca zadebiutował na rynku NewConnect. Wydawcą najnowszej gry studia jest All in! Games. Charakteryzuje go rozgrywka z perspektywy pierwszej osoby, a właściwie z perspektywy insekta, w którego zamienia się bohater. Produkcja będzie osadzona w latach 20. XX wieku.

„Metamorhosis to nasza obecnie flagowa produkcja. Mamy wobec niej wysokie oczekiwania i wierzymy, że przypadnie do gustu szerokiemu gronu graczy. Gra opowiada historię niezwykłej podróży głównego bohatera prze magiczny, ręcznie malowany świat Metamorfozy przy muzyce skomponowanej przez Mikołaja Stroińskiego i Garry'ego Schymana” – mówił Jacek Dębowski, prezes Ovid Works.

Zobacz także: Notowania Ovid Works, kilka dni po debiucie na NewConnect, wreszcie ruszyły. Kurs akcji rośnie o blisko 250%

SimFabric: wysyp gier w 2020 roku

SimFabric zadebiutował na rynku NewConnect w kwietniu i już planuje przeniesienie notowań na rynek główny GPW. Spółka powołała już podmioty zależne odpowiedzialne za produkcje gier mobilnych oraz przeznaczonych na gogle wirtualnej rzeczywistości. Do końca 2020 roku SimFabric planuje wydanie jeszcze kilku tytułów. Wśród najważniejszych znajduje się m.in. Farm&Fix 2020.

„W tym roku planujemy wydać 6 projektów własnych: Farm&Fix 2020, ElectriX, Mushrooms: Forest Walker, Moon Village, Flipper Mechanic i Cthulhu: Books of Ancients. Jest szansa, że uda się także wydać nasz najnowszy projekt House Designer, ale dla bezpieczeństwa ustaliliśmy, że premiera tego symulatora odbędzie się na przełomie 2020 i 2021” – powiedział zarząd spółki podczas czatu inwestorskiego.

Zobacz także: „Pozytywnie rozwijana współpraca z Koch Media GmbH przyniesie pierwszy projekt AAA z bardzo poważnym budżetem” - relacja z czatu z zarządem SimFabric

Varsav Game Studios: wciel się w rolę giganta

Warszawska spółka pracuje aktualnie nad 3 projektami, a jeden z nich powinien ukazać się jeszcze w tym roku. Mowa o Giants Uprising, gdzie gracz wcieli się w rolę giganta, którego zadaniem jest walka z ludźmi. Sama spółka określa grę jako „hack&crash”, a najważniejsza jest w niej przyjemność z niszczenia otoczenia i walki z różnorodnymi przeciwnikami.

„Początkowo gra ma się ukazać w wersji na PC, a dopiero później planowana jest premiera na konsole nowej generacji oraz urządzenia mobilne. „Obecnie kluczowa część zespołu produkcyjnego jest zaangażowana w prace na projektem Giants Uprising. Po bardzo udanych targach Gamescom w sierpniu 2019 roku podjęliśmy decyzje o istotnym zwiększeniu zakresu gry, jakości zastosowanych w niej modeli 3D i animacji, silnym rozwinięciu mechanik walki i niszczenia otoczenia, a także wątku historii głównego bohatera” – mówił jeszcze w marcu Łukasz Rosiński, członek zarządu spółki.

Giants Uprising

Gaming na NewConnect

Mamy świadomość, że na rynku NewConnect jest znacznie więcej spółek gamingowych. W naszym zestawieniu znajdują się jedne z ważniejszych premier. Jednak pamiętamy również o takich spółkach, jak The Farm 51 czy The Dust. W przypadku tej pierwszej, gracze oraz inwestorzy wciąż czekają na pełne wersje gier World War 3 oraz Chernobylite. Natomiast The Dust pracuje nad grą I, The Inquisitor.

Jeszcze w tym roku na rynku alternatywnym przybędzie kilka spółek gamingowych. Do debiutu szykuje się m.in. Pyramid Games, Kool2Play czy też Punch Punk Games.

Zobacz także: 26 spółek, które planują debiut na GPW lub NewConnect w 2020 i 2021 r. oraz kolejne 10, które rozważa taki scenariusz

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.