Pepco planuje debiut na GPW. To będzie największa IPO na giełdzie w tym roku
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
19 kwi 2021, 16:35

Pepco planuje debiut na GPW. To może być największe IPO na giełdzie w tym roku

Pepco Group, właściciel sieci PEPCO, Poundland i Dealz planuje zadebiutować na giełdzie. Jak podała agencja Reuters'a, spółka ostatecznie wybrała giełdę w Warszawie. Rozważany był też parkiet londyński.

Pepco jest częścią konglomeratu Steinhoff. Na koniec 2020 r. sieć składała się łącznie ze 3218 sklepów, w tym 1000 w Polsce. Spółka planuje otworzyć w tym roku kilkaset nowych lokalizacji na terenie Europy. Około 200 sklepów ma być prowadzone pod marką PEPCO, a kolejne 50 pod marką Dealz i 20 pod marką Poundland – podaje Reuters.

Miliardowa wycena i oferta akcji

Według źródeł agencji Reuters'a, spółka jest wyceniana obecnie na ok. 5 mld euro (6 mld dolarów). Jej debiut na GPW może być największym wydarzeniem w tym roku pod względem wielkości oferty.

Z kolei brytyjska telewizja informacyjna Sky News podała, że oferta Pepco Group może wynieść nawet 4,5 mld euro (5,4 mld dolarów). Byłaby to prawdopodobnie największa oferta akcji w tym roku na giełdzie, a być może w całej historii, o ile faktycznie oferta sięgnęłaby podanej kwoty. Dla porównania, zeszłoroczna oferta Allegro zamknęła się w kwocie 9,2 mld zł, czyli ok. 2 mld euro. Niestety sama firma odmawia na razie komentowania planów debiutu.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.