Znamy datę debiutu Live Motion Games z grupy PlayWay. Pierwsze notowania już w tym tygodniu
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
16 cze 2021, 09:13

Znamy datę debiutu Live Motion Games z grupy PlayWay. Pierwsze notowania już w tym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych ustaliła datę wejścia na NewConnect producenta gier Live Motion Games. Spółka zadebiutuje jeszcze w tym tygodniu.

Pierwszy dzień notowań Live Motion Games został ustalony na czwartek 17 czerwca 2021 r. Studio niedawno udostępniło kartę na Steam swojej najnowszej produkcji, gry Uboat Mechanic Simulator.

„Nasz najnowszy projekt umożliwi graczom wcielić się w rolę mechanika łodzi podwodnych. Grę dedykujemy nie tylko fanom podwodnego świata, ale i wszystkim miłośnikom gier wideo” – mówi Michał Kaczmarek, prezes zarządu Live Motion Games.

Studio pracuje obecnie nad kilkunastoma tytułami, które są w różnym stopniu zaawansowania. W planach na ten rok jest wydanie 4 gier.

Zobacz także: Debiut Live Motion Games na NewConnect – czat z prezesem zarządu, Michałem Kaczmarkiem 21 czerwca godz. 12:00

Jednym z tytułów jest Builder Simulator, który pozwoli graczom tworzyć własne projekty budowlane – od podstaw budować domy, sklepy i budynki przemysłowe. Innymi tytułami są gra survivalowa Chernobyl Liquidators oraz Bakery Simulator. Chernobyl Liquidators jest inspirowany prawdziwą historią wybuchu elektrowni w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku. Zaś Bakery Simulator to symulator roli piekarza i prowadzenia piekarni.

Chernobyl_Liquidators_Builders_of_China

„W harmonogramie produkcyjnym na ten rok mamy przewidzianą także premierę gry Fat Ex Courier Simulator. To propozycja dla graczy, którzy chcą wcielić się w rolę kuriera do zadań specjalnych. Użytkownik będzie musiał dostarczyć wiele paczek, pomimo licznych przeciwności losu. Rolę wydawcy pełni Gaming Factory. Niebawem zaprezentujemy więcej szczegółów” – wyjaśnia Kaczmarek.

Zobacz także: Wywiad: „Do momentu debiutu na NewConnect chcemy mieć w portfolio 6 gier” - Michał Kaczmarek, prezes Live Motion Games

Debiut w czwartek 17 czerwca

W marcu tego roku Live Motion Games przeprowadził udaną ofertę publiczną akcji i pozyskał 4 mln zł na produkcję i marketing kolejnych tytułów. Spółka zapowiada pojawienie się czterech z nich na rynku jeszcze w tym roku.

„Zakładamy, że w pierwszej kolejności przekażemy graczom Builder Simulator, przy którym to projekcie pełnimy rolę zarówno producenta, jak i wydawcy” – dodaje Michał Kaczmarek.

Do obrotu na rynku NewConnect trafi łącznie 1 456 500 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i C.

„Jesteśmy gotowi aby zrealizować jeden z naszych kluczowych celów na ten rok, czyli dołączyć do grona spółek publicznych. Miło mi poinformować, że już 17 czerwca Live Motion Games zadebiutuje na NewConnect.” - mówi Michał Kaczmarek.

Live Motion Games będzie kolejną spółką z grupy PlayWay notowaną na NewConnect.

Zobacz także: Live Motion Games zakończył z sukcesem ofertę publiczną. Następny krok: debiut na NewConnect

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.