Forestlight Games z grupy PlayWay prowadzi ofertę akcji. W planach debiut na NewConnect jeszcze na jesieni
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
21 cze 2021, 13:01

Forestlight Games z grupy PlayWay prowadzi ofertę akcji. W planach debiut na NewConnect jeszcze na jesieni

Do 2 lipca trwa oferta akcji Forestlight Games, dewelopera gier z grupy PlayWay. Spółka planuje debiut na NewConnect na jesieni tego roku. Środki z oferty publicznej posłużą finalizacji autorskich produkcji, ich marketing oraz stworzenie portów projektów.

Flagowym projektem studia jest gra The Pope: Power&Sin. Gra cieszy się dużym zainteresowaniem graczy. Spółka planuje jeszcze w tym roku udostępnić prolog gry lub jej demo. Jest to ambitna produkcja inspirowana życiem Rodrigo de Borja, który pełnił funkcję papieża jako Alexander VI. Gracz będzie mógł wcielić się w rolę papieża i walczyć o duchową i polityczną niezależność od pogan oraz odnowę administracyjnych struktur kościelnych. Będzie to gra fabularna z elementami strategii i RPG.

„Głosu głównej postaci użyczy Tomaso Thellung, włoski aktor i producent teatralny. – Papież Aleksander VI będzie barwną, wielowymiarową, kontrowersyjną postacią ,,ubraną’’ w ciekawy i często zaskakujący scenariusz, pozwalający na budowanie fabuły z wątkami pobocznymi. Ufam, że projekt zdobędzie szerokie grono fanów” – mówi Tomasz Mazur, prezes zarządu Forestlight Games.

Ponadto, Forestlight pracuje nad kilkoma mniejszymi autorskimi produkcjami. W tym roku premierę będzie miała gra Wedding Designer. Inne tytuły, nad którymi pracuje studio to Rollercoaster Mechanic, Lost Viking: Kingdom of Women, Lifeguard Simulator. Pierwsze dwa zostaną wydane do końca tego roku.

Wedding_Designer

Forestlight ma już za sobą premierę gry Electro Ride: The Neon Racing, która była nominowana do nagrody Best Indie Game na Digital Dragons.

„Wierzymy, że IPO pozwoli nam także na finalizację produkcji i działań marketingowych do autorskich gier Forestlight Games oraz stworzenie portów do projektów takich jak: The Pope: Power & Sin, Rollercoaster Mechanic, Camper Flipper oraz Lifeguard Simulator. Przy ostatnim tytule współpracujemy z doświadczonymi ratownikami, którzy dostarczają nam cennej wiedzy eksperckiej. Wszystko po to, aby finalnie gra była jak najbardziej realistyczna” – dodaje Tomasz Mazur.

Gry Forestlight Games

Zobacz także: Czat z zarządem Forestlight Games 23 czerwca godz. 10:00

Model biznesowy

Forestlight stawia na produkcję mniejszych projektów, ale realizowanych w tym samym czasie. Rozkłada w ten sposób ryzyko niepowodzenia, a niższe budżety, to niższe potencjalne straty.

Ponadto, Forestlight, przez spółkę zależną Pixel Trapps, jest obecny na rynku gier mobilnych. Pixel Trapps także zamierza przeprowadzić debiut na giełdzie, ale nie wcześniej niż w 2022 r. Gry studia zostaną też przeniesione na platformy wirtualnej rzeczywistości. W tym celu Forestlight zawarł umowę z Epic VR. Pierwszym tytułem, który ma być portowany na urządzenia VR będzie gra Dolphine Trainer VR, której premierę zaplanowano na III kwartał tego roku.

Dolphin_Trainer_VR

Zobacz także: „The Pope: Power&Sin ma najlepsze przyjęcie wśród naszych wszystkich tytułów” – rozmowa z Tomaszem Mazurem, prezesem Forestlight Games

Sposobem na dywersyfikację biznesu jest też dział wydawniczy. Forestlight planuje wydawać zewnętrzne produkcje.

Spółkę wspiera jej akcjonariusz, grupa PlayWay (ok. 50% akcji). Zaś na czele stoi Tomasz Mazur, który jest związany z branżą gier od 30 lat. Zaczynał od założenia spółki Mirage Media, która po połączeniu z IPS Computer Group została przekształcona w Cenegę. Później Mazur założył Forestlight Games i tym samym powrócił do produkcji gier.

Zobacz także: „Nie ma przepisu na sukces gry, ale istnieją metody, aby ograniczyć ryzyko porażki” - Tomasz Mazur, prezes Forestlight Games

Oferta akcji Forestlight Games i debiut na NewConnect

Spółka zamierza pozyskać do 3 mln zł na zwiększenie budżetów produkcyjnych oraz budżetów marketingowych własnych produkcji. Część środków zostanie przeznaczona na pre-produkcję wersji demo dwóch niezapowiedzianych jeszcze tytułów oraz rozwój technologii multiplayer w nowych projektach.

„Rozpoczynamy dziś bardzo ważny etap rozwoju naszego studia. Do 2 lipca będą przyjmowane zapisy w ramach publicznej emisji akcji Forestlight Games. Proces ten poprzedza nasze plany związane z debiutem Forestlight Games na rynku NewConnect. Rozpoczęcie procedury dołączenia do grona spółek publicznych planujemy niezwłocznie po zakończeniu oferty” – mówi Tomasz Mazur.

Zapisy na akcje Forestlight Games już trwają i zakończą się 2 lipca. Cena emisyjna została ustalona w wysokości 12,50 zł za akcję. Przekłada się to na wycenę całej spółki w wysokości 35,8 mln zł.

Proces inwestycyjny koordynuje Prosper Capital Dom Maklerski we współpracy z NWAI Dom Maklerski oraz Noble Securities. Szczegóły oferty dostępne są na stronie spółki i domu maklerskiego.  

Po zakończeniu oferty akcji, spółka rozpocznie procedurę ubiegania się o wprowadzenie na rynek NewConnect. Zarząd liczy, że debiut nastąpi jeszcze na jesieni tego roku.

Zobacz także: Debiuty, oferty publiczne, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.