Deweloper biurowy Cavatina Holding rozpoczyna IPO. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
30 cze 2021, 18:08

Cavatina Holding, największy polski deweloper biurowy, rozpoczyna IPO. KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła w środę 30 czerwca prospekt emisyjny Cavatina Holding, największego polskiego dewelopera biurowego. Spółka rozpoczyna ofertę publiczną akcji i planuje zadebiutować na głównym rynku GPW.

Oferta akcji będzie obejmować wyłącznie akcje nowej emisji. Szczegóły IPO oraz cele emisyjne zostaną podane w prospekcie emisyjnym, którego publikacja planowana jest na 1 lipca.

"Oferta publiczna i wejście na GPW będą kolejnym milowym krokiem w naszym rozwoju, który umożliwi nam realizację planu osiągnięcia do końca 2025 r. portfela projektów biurowych o powierzchni 1 mln m kw" - poinformował w komunikacie Rafał Malarz, prezes Cavatina Holding.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding należy do największych deweloperów powierzchni biurowych działających w Polsce. Działa w 7 miastach: w Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bielsku-Białej.

Zarząd zapowiada rekomendowanie wypłaty regularnie dywidendy w wysokości ok. 20-50% zysku netto.

Spółka już jest obecna na rynku Catalyst na GPW.

Zobacz także: Debiuty, artykuły, analizy IPO w Strefie Inwestorów

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.