Debiut Dr Irena Eris na GPW. Spółka rozpoczyna IPO
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
19 cze 2023, 14:37

Dr Irena Eris rozpoczyna ofertę publiczną. Jest to pierwsze od 1,5 roku IPO na GPW

W poniedziałek, 19 czerwca, Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Dr Irena Eris, polskiego producenta kosmetyków. Grupa zamierza pozyskać środki na dalszą realizację strategii. Tym samym rozpoczyna się pierwsze, po 1,5 roku przerwy, IPO na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Dr Irena Eris specjalizuje się produkcji kosmetyków, które odpowiadały za 78% łącznych przychodów grupy w 2022 r. Jest właścicielem znanych na świecie marek: Dr Irena Eris, Pharmaceris, Emotopic, Lirene i Under Twenty. Ponadto grupa rozwija działalność Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris oraz Dr Irena Eris Beauty Partner.

Drugim segmentem działalności Dr Irena Eris są usługi hotelarskie premium. Stanowiły one 22% przychodów w 2022 r. Grupa jest operatorem trzech hoteli pod marką Hotele SPA Dr Irena Eris.

Oferta akcji Dr Irena Eris

Spółka zamierza pozyskać z oferty akcji środki na realizację strategii, a następnie zadebiutować na głównym rynku GPW. Oferta już się rozpoczęła, choć grupa nie podała jeszcze szczegółowego harmonogramu i okresu zapisu na akcje dla inwestorów indywidualnych.

Celem Dr Irena Eris jest zebranie środków na realizację strategii spółki. Gotówka posłuży przede wszystkim na zwiększenie skali działalności w segmencie kosmetycznym. Dr Irena Eris zamierza tego dokonać poprzez przez przejęcia producentów kosmetyków w kraju i za granicą oraz rozszerzenie działalności eksportowej .

„Kluczowe będzie dla nas - w ciągu najbliższych dwóch lat - dalsze zwiększanie skali działalności i rozwój segmentu kosmetycznego poprzez przejęcia w Polsce lub za granicą, interesuje nas tutaj szczególnie Europa Centralna. Chcemy także dalej umacniać eksport skupiając się m.in. na USA, Włoszech i Kanadzie. Będziemy również rozwijać efektywność w ramach tego segmentu m.in. poprzez automatyzację procesów i rozwój własnych kanałów e-commerce” - wyjaśnia Paweł Orfinger, prezes zarządu Dr Irena Eris.

Zobacz także: Scanway, spółka z sektora kosmicznego, prowadzi emisję akcji i zapowiada debiut na NewConnect. Co warto wiedzieć 

Pierwsze IPO na GPW od 1,5 roku

Zapowiadany, po przeprowadzeniu oferty akcji, debiut będzie pierwszym po bardzo długiej przerwie. Ostatnie IPO na GPW miało miejsce w grudniu 2021 r. i zakończyło się debiutem STS Holding na głównym rynku.

Poprzez cały 2022 i połowę 2023 r. na warszawską giełdę wchodziły tylko spółki przeniesione z NewConnect. Niektóre z kolejną ofertą akcji.

Oferta publiczna i debiut Dr Irena Eris mają szansę przełamać tę złą passę na giełdzie i mają szansę na pokazanie innym spółkom, że na rynek wróciło zainteresowanie debiutami.

Zobacz także: Debiuty, IPO, artykuły i analizy w Strefie Inwestorów 

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.