Premiera zwiastunu gry Dream of Gods od Sylen Studio
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
08 lip 2020, 15:39

Sylen Studio prezentuje najnowszy zwiastun flagowego projektu, gry Dream of Gods. Premiera na początku 2021 roku

Sylen Studio zaprezentowało najnowszy zwiastun fabularny gry Dream of Gods, która zadebiutuje we wczesnym dostępie już w styczniu 2021 roku.

Dream of Gods to flagowy projekt spółki, nad którym prace trwają od 2017 roku. Tytuł cieszy się dużym zainteresowaniem wśród graczy – jest 5. grą pod względem liczby użytkowników na Facebooku. Początkowo prawa do tytułu miała spółka E-Games, jednak Sylen Studio wspólnie z funduszem Gravier Venture Capital odkupiło je.

Premiera gry we wczesnym dostępie odbędzie się 15 stycznia 2021 roku. Dzięki wykupieniu praw od E-Games, zwiększono docelową liczbę platform, na które zostanie wydane Dream of Gods. Oprócz wersji na PC, przewidziano również wydanie gry na konsole, w tym Nintendo Switch.

„Wyróżnia nas zaangażowanie graczy, zbudowane community. Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród gamerów na całym świecie. Co jest tego powodem? Myślę, że wielką społeczność zawdzięczamy dzięki odwołaniu się do niszowych mitologii tj. indonezyjskiej, meksykańskiej i celtyckiej” - komentuje Dawid Mytych, prezes zarządu Sylen Studio. „Naturalnie gracze z tych rejonów świata utożsamiają się ze swoją kulturą i chcą wcielić się w odpowiednich bogów. Aktualnie profil DoG na FB lubi ok. 214 tys. osób, co daje nam pozycję nr 5 wśród najpopularniejszych polskich gier na tym portalu społecznościowym” - dodaje.
 

Zobacz także: „Jeszcze przed premierą gry Dream of Gods zgromadziliśmy ogromne community graczy, co jest ewenementem” - relacja z czatu z Sylen Studio

Dream of Gods i hologramy w świecie gier

Sylen Studio w swoim portfolio ma flagowy projekt, jakim jest Dream of Gods. Prace nad tytułem trwają od 2017 roku, a premiera gry w trybie „early access” odbędzie się w połowie stycznia 2021 roku. Jak zapowiada prezes spółki, Dariusz Mytych na wydanie pełnej wersji gry będzie potrzebne około pół roku, aby spełnić oczekiwania graczy.

Dream of Gods będzie grą kilku gatunków – MOBA, RTS czy battle royale. Fabuła przenosi gracza do mitologicznego świata, w którym bogowie budzą się i szykują zemstę na ludzkości. W wyniku konfliktu ze społeczeństwem na Ziemię zstępują bogowie z różnych mitologii. Gracz będzie mógł wcielić się w bóstwo lub w bohatera.

Początkowo nad grą pracowała spółka E-Games, jednak Sylen Studio wspólnie z Gravier Venture Capital wykupił prawa do tytułu. Aktualnie nad grą pracuje 17 osób, a kilka z nich związanych jest z produkcją Dream of Gods od początku.

Głównym wyróżnikiem tytułu jest liczba zainteresowanych graczy produkcją. Na Facebooku jest już 214 tys. osób oczekujących na Dream of Gods. Wkrótce zostanie zaprezentowany pierwszy gameplay.

Sylen Studio ma ambitne plany dotyczące świata gier, ponieważ chce wprowadzić do niego hologramy. W tym celu rozpoczął realizację dwóch projektów, a docelowo wykorzystanie technologii ma znaleźć zastosowanie w e-sporcie.

„Projekt Vision to pionierski hardware, który będzie emitował hologramy do świata rzeczywistego. Gracz będzie mógł bezpośrednio kontrolować wytworzony awatar-hologram, który będzie postacią w grze. Docelowo zamierzamy dotrzeć z tym projektem do świata e-sportu. Wprowadzi on element autentycznej dynamiki do rozgrywek, co pozwoli wreszcie nadać e-sportowi należną mu rangę i docelowo wprowadzić go jako sport równy innym dyscyplinom olimpijskim. Projekt Vision jest obecnie na początkowym etapie. Pierwszym projektem, w którym chcemy go zastosować będzie Dream of Gods, co będzie w pewnym sensie PoC tego projektu” - opowiada prezes Sylen Studio.

Zobacz także: Sylen Studio, niezależne studio gamingowe, rozważa emisję akcji oraz debiut na NewConnect

Gra w uniwersum książki fantasy

Dream of Gods to nie jedyna produkcja w portfolio spółki. Ostatnio Sylen Studio poinformowało o podjęciu współpracy z pisarzem Michałem Gołkowskim, który jest autorem książki „Komornik”. Spółka stworzy grę RPG osadzoną w uniwersum powieści fantasy. Premiera produkcji została zaplanowana na 2023 rok.

„Szukaliśmy dobrze rozbudowanego uniwersum, które będzie pasowało do medium jakim jest gra. W naszej opinii twórczość Michała Gołkowskiego nadaje się idealnie do egranizacji, dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę. Zachęcam wszystkich do przeczytania jego twórczości i przeniesienia się w ten niesamowity świat. Dodatkowo Michał Gołkowski jest znaną osobą, która będzie aktywnie uczestniczyła w działaniach promocyjnych gry. Gra Komornik będzie miała premierę w 2023 r. i dostępna będzie na PC, Xbox i PS” - mówi Dariusz Mytych.

Nad grą będzie pracować zdecydowanie większy zespół niż w przypadku Dream of Gods. Spółka planuje stworzenie 40-osobowego teamu, a budżet gry będzie wynosił około 10 mln zł. Sylen Studio ma licencję do stworzenia gry lub gier na podstawie uniwersum z trylogii „Komornik”.

W związku z większym budżetem, Sylen Studio planuje prywatną emisję akcji. Pozyskane z niej środki zostaną przeznaczone na produkcję gry Komornik. Ponadto, spółka chce zadebiutować na NewConnect w 2021 roku.

Zobacz także: Sylen Studio podpisało umowę ze znanym pisarzem fantasy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.