Premiery gier spółek z GPW i NewConnect w II kwartale 2021
Obrazek użytkownika Natalia Kieszek
07 kwi 2021, 06:30

Premiery gier w II kwartale 2021: jakie tytuły spółek z GPW i NewConnect trafią do graczy

Kolejny kwartał 2021 roku zaczął się dla polskiego rynku gier mocnym akcentem, bo premierą Outriders od PCF Group. Jakie produkcje spółek z GPW i NewConnect zadebiutują w najbliższych miesiącach?

II kwartał br. rozpoczął się od premiery gry Outriders od studia People Can Fly. Pomimo problemów na starcie z serwerami, polski tytuł zbiera coraz lepsze opinie od graczy. Na ten moment jest to największa premiera na polskim rynku gier w 2021 roku. Choć gracze po cichu liczą, że w tym roku odbędzie się równie duża premiera – drugiej części Dying Light 2, od wrocławskiej spółki Techland.

W najbliższych miesiącach możemy liczyć na kilka premier od polskich deweloperów. Potwierdzoną datę premiery ma już m.in. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 od CI Games oraz The American Amazing Circus od Klabatera. Przyglądamy się bliżej kalendarzom premier polskich spółek. Podkreślamy, że podane daty premier mogą ulec zmianie.

Zobacz także: Premiera Outriders z problemami na starcie, ale gra People Can Fly radzi sobie już coraz lepiej

CI Games: Sniper Ghost Warrior Contracts 2

CI Games rozwija swoją flagową serię gier snajperskich. Na 4 czerwca zaplanowano premierę drugiej części tytułu Sniper Ghost Warrior Contracts. Pierwsza wersja gry zadebiutowała na rynku w listopadzie 2019 roku i do tej pory sprzedano już 1 mln egzemplarzy. CI Games zaplanowało przeprowadzenie kampanii marketingowej znacznie tańszej w porównaniu do pierwszej części. Mimo niższego budżetu prezes spółki, Marek Tymiński, liczy na jej skuteczność.

„Zaplanowaliśmy przeprowadzenie znacznie skuteczniejszej kampanii reklamowej niż w przypadku naszych poprzednich gier. Łączny budżet kampanii SGWC2 będzie nieco niższy od SGWC, czego powodem jest m.in. brak uczestnictwa w fizycznych targach branżowych, które obecnie się nie odbywają oraz nie przeznaczenia dużej kwoty na jeden trailer CG jak miało to miejsce poprzednio” – mówił Marek Tymiński w wywiadzie dla Strefy Inwestorów.

Tym razem gracz będzie miał okazję przenieść się na tereny Bliskiego Wschodu. Nowa część tytułu zadebiutuje w dniu premiery na konsolach nowej oraz starej generacji. Przedsprzedaż Sniper Ghost Warrior Contracts 2 rozpoczęła się już w marcu, jednak nietypowo, bo jedynie w wersji fizycznej na konsole.
 

Klabater: The Amazing American Circus

Ostatni tytuł z „Cyklu Rewolucyjnego” spółki Klabater zadebiutuje już 20 maja, jednocześnie na PC, Nintendo Switch oraz konsolach starej generacji. The Amazing American Circus to najważniejszy projekt w portfolio warszawskiej spółki. Aby wypromować swój tytuł, zdecydowano o przeprowadzeniu kampanii na Kickstarterze. Dzięki zbiórce na platformie pozyskano ponad 11 tys. EUR.

Jeszcze do niedawno The Amazing American Circus był znany pod nazwą „Cyrk”. Jak sama nazwa wskazuje, Klabater zaprezentuje graczom życie amerykańskich cyrkowców pod koniec XIX wieku. Produkcja będzie połączeniem gry karcianej, symulacyjnej oraz przygodowej. Warszawska spółka postawiła na ciekawy system walki, w którym zadaniem gracza jest zabawianie publiczności podczas występów. Przy produkcji gry zaangażowane jest studio Juggler Games.

Zobacz także: Klabater stawia na własne produkcje. W tym roku spółka przygotowuje premiery The Amazing American Circus oraz Moonshiners The Game

Jujubee: Realpolitiks II w pełnej wersji

Realpolitiks II to jeden z ważniejszych projektów spółki Jujubee. Jest to kontynuacja pierwszej części wydanej w 2017 roku. Premiera wczesnego dostępu odbyła się w połowie listopada 2020 roku. Na razie oceny drugiej części są mieszane. Gracze narzekają, że tytuł od Jujubee nie jest grywalny i wciąż wymaga wielu szlifów. Pełna wersja zadebiutuje na Steamie 12 maja 2021 roku.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, Realpolitiks II to gra strategiczna czasu rzeczywistego. Jeszcze 8 kwietnia Jujubee doda nową aktualizację na Steamie do wersji wczesnego dostępu. Jednak gracze nie będą mogli zachować swoich dotychczasowych osiągnięć. Wydawcą tytułu jest 1C Entertainment.
 

Realpolitiks II

United Label: Eldest Souls

Eldest Souls będzie drugą premierą od United Label. Została ona zaplanowana na II kwartał 2021 roku. Produkcja brytyjskiej firmy Fallen Flag Studio zadebiutuje jednocześnie na wszystkich kluczowych platformach, z uwzględnieniem konsol nowej generacji. Eldest Souls to gra typu soulslike, która skupia się na walkach z bossami. Tytuł łączy dynamiczną rozgrywkę z grafiką stworzoną w technologii pixel-art.

„Pozostało kilka miesięcy do premiery gry Eldest Souls. Będzie to nasz pierwszy tytuł wydany jednocześnie na wszystkie kluczowe platformy. Liczymy na spory sukces komercyjny, patrząc chociażby na sam gatunek soulslike, który obecnie jest niezwykle popularny wśród graczy, walory artystyczne gry, a także jej kluczowe elementy: mnogość kombinacji dróg rozwoju postaci, liczne sposoby walki oraz rosnący poziom trudności kolejnych przeciwników. Produkcję do swojej wishlisty dodało na ten moment około 95 tys. graczy w serwisie Steam, co potwierdza duże zainteresowanie tytułem” – zapowiadał Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Zobacz także: Gra Röki od United Label kolejny raz nominowana w międzynarodowym konkursie. Rozdanie nagród BAFTA Games Awards już jutro

Premiery PlayWay

Premiery od spółek z grupy PlayWay zdecydowanie pozytywnie zaskoczyły w I kwartale 2021 roku. Mowa o Mr. Prepper oraz The Tenants, które spotkały się ze świetnym odbiorem graczy. W najbliższych miesiącach spółka Krzysztofa Kostowskiego przygotowuje kilka kolejnych premier. Gracze wciąż czekają na premiery kluczowych tytułów jak Builders of Egypt czy Bum Simulator.
 

kalendarz premier PLW

Źródło: PlayWay

Niewykluczone, że w tym kwartale odbędzie się premiera Aircraft Carrier Survival od Creative ForgeGames. Został już bowiem wydany bardzo dobrze przyjęty Prolog tytułu, a ostatnia praktyka spółek wskazuje, że zazwyczaj w przeciągu kilku tygodniu po prologu odbywa się premiera tytułu. Na razie na karcie samej gry nie ma konkretnej daty premiery tylko widnieje Coming Soon.

Zobacz także: Marzec miesiącem premier od PlayWaya. Dzisiaj we wczesnym dostępie debiutuje gra The Tenants

Premiery Gaming Factory

Gaming Factory to kolejna spółka, która na 2021 rok ma zaplanowane kilkanaście premier. Podczas czatu inwestorskiego z prezesem zarządu, Mateuszem Adamkiewiczem, dowiedzieliśmy się, które gry najszybciej pojawią się na rynku.

„W pierwszej kolejności należy spodziewać się premier Castle Flipper, Foodtruck Arena, Farming Life, ZooKeeper, Lost Viking: Kingdom of Women, Woodzone, czy Bakery Simulator. Chodzi o II-III kwartał tego roku. W dalszej kolejności liczymy na wydanie 2-3 projektów, gdzie jesteśmy współwydawcą z Ultimate Games. Oczywiście mam tu na myśli wersje PC, do tego dojdą porty na konsole” – komentował Mateusz Adamkiewicz podczas zeszłotygodniowego czatu.

Najważniejszą i największa produkcją Gaming Factory jest Dinos Reborn. Jednak aktualnie produkcja gry jest na wczesnym etapie, a pierwsze materiały z produkcji zostaną zaprezentowane za pół roku.

Zobacz także: „Od momentu powstania Gaming Factory w 2017 roku zawsze dzieliliśmy się z akcjonariuszami dywidendą” - relacja czatu z prezesem, Mateuszem Adamkiewiczem

Oczywiście spółek na warszawskiej giełdzie jest zdecydowanie więcej, a gracze mogą liczyć na premiery również mniejszych produkcji. Nie mniej ważnym wydarzeniem może być też prezentacja tajemniczego projektu od 11 bit studios, która została zaplanowana na II kwartał 2021 roku.

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.