Jay Smith gwiazda tradingu w UK którą kopiuje 21 tysięcy użytkowników
Obrazek użytkownika Piotr Rosik
08 paź 2020, 06:50

Jay Smith to prawdziwa gwiazda tradingu w UK którą kopiuje 21 tysięcy użytkowników

32-letni Anglik Jay Smith jest kopiowany już przez 21 tys. użytkowników eToro. Stopa zwrotu jego portfela w 2020 roku to 62,6%.

Jaynemesis. Pod tym pseudonimem kryje się 32-letni Anglik Jay Smith, który żyje na południu Wysp Brytyjskich i zajmuje się tradingiem. Na platformie eToro śledzi go już ponad 21 tys. osób o aktywach rzędu 40 mln USD. Czemu? Bo Anglik regularnie zarabia, a stopa zwrotu jego portfela w 2020 roku to już 62,6%.

Miłośnik BTC i nowych technologii

Wygląda na to, że Anglik ma naprawdę duże wyczucie rynku. Na początku września Smith uspokajał śledzących go inwestorów. Mówił, że zniżki, które widać na rynku akcji, to tylko korekta. „Uspokujcie się, nie panikujcie, nie musicie być codziennie na zielono” – przekonywał.

Smitha można obserwować na Twitterze oraz na YouTube. Zwraca uwagę tweet przypięty do jego profilu. Pochodzi on z połowy kwietnia 2013 roku. Smith informuje, że sprzedał akcje Nokii, by kupić bitcoiny. Od tamtego czasu akcje Nokii podrożały o około 65%, a kurs BTC/USD urósł o… około 7 700%!
 


Oto stopy zwrotu, generowane przez Smitha na eToro:

  • 2014: -2%
  • 2015: +40.73%
  • 2016: +75.65%
  • 2017: +340.09%
  • 2018: -53.84%
  • 2019: +52.32%

Na swojej stronie WWW Anglik informuje, że tradingiem zajął się już w wieku 19 lat. W 2012 roku odkrył kryptowaluty i zaczął w nie inwestować, porzucając pracę w firmie zajmującej się e-sportem. „Moim celem jest edukacja jak największej liczby ludzi w zakresie tradingu i inwestowania w nowe technologie. Dlatego moje materiały na Twitch, Youtube i na moim blogu są dostępne za darmo. Transparentność i uczciwość są dla mnie ważne, bo pozwalają zdobyć zaufanie ludzi i budować moją własną społeczność, w której wszyscy mogą się rozwijać” – pisze Anglik.

Zobacz także: XTB rozpoczęło marketingową ofensywę. Kurs akcji mocno w górę

eToro chce zrobić konkurencję Robinhoodowi

Platforma tradingowa eToro umożliwia kopiowanie traderów. Usługa ta nazywa się copytrading. Korzystają z niej miliony inwestorów z całego świata. Obserwują i kopiują ruchy osób z grona Popular Investors – tych, które mają najlepsze wyniki i udostępniają swój rachunek do monitoringu. Platforma płaci im 2,5% od aktywów, które ich śledzą. To oznacza, że Smith – który jest obecnie nr 1 – zarabia dodatkowo 1 mln USD.

eToro działa głównie w Europie, ale planuje wejście na rynek akcji w USA w 2021 roku. To by oznaczało rywalizację z Robinhoodem. Problem w tym, że w USA nie można oferować instrumentów CFD (contracts for difference). Pytanie też o to, jak nadzór finansowy podejdzie do usługi copytrading (na razie eToro oferuje tę usługę w USA w odniesieniu do kryptowalut, co jest oczywiście poza nadzorem). Lewar na eToro jest ograniczony do 5:1, więc z tym nie powinno być problemu.

Zobacz także: Jak Robinhood zarabia na tym, że daje handlować na giełdzie bez opłat

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.