Cavtina Group chce wejść mocniej w najem długoterminowy. Otwiera nową spółkę, odpowiedzialną za budowę i obsługę tego rodzaju inwestycji
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
06 cze 2023, 08:30

Cavtina Group chce wejść mocniej w najem długoterminowy. Otwiera spółkę, odpowiedzialną za budowę i obsługę tego rodzaju inwestycji

Cavare, nowa spółka w Cavatina Group obejmie segment PRS, zajmując się budową mieszkań i obsługą portfolio. W ciągu pięciu lat Cavare ma przynieść 10 tys. lokali do najmu długoterminowego.

Cavatina Group poinformowała o utworzeniu nowej spółki, Cavare, która zajmować się będzie budową i obsługą mieszkań w ramach PRS. W grupie obok nowo powstałej Cavare jest notowana na GPW Cavatina Holding (deweloper budowlany) oraz Resi Capital (deweloper mieszkaniowy).

Nowa spółka Cavatiny w ciągu 5 lat ma udostępnić nawet 10 tys. mieszkań do najmu długoterminowego.

Zobacz także: Wyższy podatek PCC dla „hurtowego zakupu mieszkań” i zwolnienie przy zakupie pierwszego mieszkania

Nowa spółka w segmencie PRS

Cavatina Group stworzyła nową spółkę, Cavare będzie odpowiadać za budowę i obsługę mieszkań z segmentu PRS. Według planów, w ciągu 5 lat nowy podmiot ma zapewnić 10 tys. mieszkań gotowych do najmu długoterminowego.

Po sukcesach spółki Resi Capital dewelopera mieszkaniowego, który należy do Cavatina Group, pora na rozwój w segmencie PRS. Cavare ma już zabezpieczone grunty i projekty w największych polskich miastach.

„Na przestrzeni ostatnich dwóch lat spółka Resi Capital mocno wyspecjalizowała się w budowie i sprzedaży mieszkań z segmentów premium i popularnego. Proponowane przez nią projekty w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi cieszą się dużym zainteresowaniem nabywców. Jednak w Cavatina Group nie rezygnujemy z rozwoju portfolio obiektów PRS dostępnych w ramach naszej platformy. Cavare już na starcie ma zabezpieczone grunty i projekty w segmencie mieszkań na wynajem w największych miastach w Polsce” – powiedział Daniel Draga, prezes zarządu Cavatina Group.

Na prezesa Cavare został wyznaczony Bartłomiej Wentlandt, z kolei wiceprezes została Anna Łagowska-Cioch.

Duży potencjał wzrostu PRS

Pomysł stworzenia nowego tworu dedykowanego segmentowi PRS wynika z dużego zainteresowania oraz obłożenia istniejących już inwestycji. Cavare ma te przewagę, że ma już know-how oraz gotową platformę, która pozwoli obsługiwać niemal cały proce najmu.

„Polski, wciąż młody rynek najmu instytucjonalnego, ma duży potencjał wzrostu, o czym świadczy chociażby wysoki poziom obłożenia już funkcjonujących projektów. Mamy zbudowany know-how w zakresie przygotowania i realizacji tego typu inwestycji oraz gotową platformę umożliwiającą przeprowadzenie niemal całego procesu najmu – aż do umowy rezerwacyjnej – zdalnie. Ze startem pierwszych projektów chcemy być gotowi na początku 2024 roku” – zapowiada Bartłomiej Wentlandt.

Co ciekawe przedstawiciele grupy zdecydowały się stworzyć jeszcze jedną spółkę. CTank odpowiadać będzie za proces akwizycji gruntów, analizy i projektowania, ale także za formalności, którą są potrzebne do uruchamiania prac budowlanych. Ctank za działać głównie na zlecenie spółek należących do Cavatina Group, ale istnieje możliwość, podmiot świadczył usługi również dla firm zewnętrznych.

Zobacz także: Trwa ożywienie na rynku kredytów mieszkaniowych. Dynamiczny wzrost to jednak efekt niskiej bazy, wskazuje raport AMRON-SARFiN

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.