Oceny i recenzje gry Frostpunk są zagranicą jeszcze lepsze niż w Polsce. Akcje 11 bit studios przy historycznych maksimach | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
24 kwi 2018, 13:13

Oceny i recenzje gry Frostpunk są zagranicą jeszcze lepsze niż w Polsce. Akcje 11 bit studios przy historycznych maksimach

Polskie recenzje nowej produkcji 11 bit studios były w większości bardzo pozytywne. Z równie dobrym, a nawet można rzec lepszym przyjęciem spotkała się gra zagranicą. Oto wybrane oceny i recenzje gry Forstpunk.

Wczoraj pisaliśmy o pierwszych recenzjach gry Frostpunk, które pojawiały się na polskich serwisach gamingowych. W większości opinie o nowej produkcji 11 bit studios były pozytywne. Recenzenci docenili, zarówno fabułę gry, jak i jej warstwę audiowizualną.

Zobacz także: Premiera Frostpunk od 11 bit studios już jutro: sprawdzamy jakie są pierwsze oceny i recenzje gry

Teraz przyszedł czas na zagranicę. Bo sukces Frostpunka zależy głównie od jego wyników sprzedaży w innych krajach niż Polska. Dlatego tak ważne są zagraniczne oceny nowej produkcji 11 bit studios.

Frostpunk na Metacritic z 16 recenzjami i średnią ocen 87 pkt

Metacritic to kultowa amerykańska strona internetowa, gdzie zamieszczane są recenzje m.in. gier komputerowych. Frostpunk zebrał już 16 ocen krytyków (serwisów branżowych) – wszystkie pozytywne. Jego średnia ocen wynosi teraz 87 pkt. Pojawiły się także pierwsze opinie użytkowników serwisu. W skali 10 punktowej, Frostpunk otrzymuje od graczy średnią ocenę 8,8.
 

Średnia ocen Frostpunk na Metacritic

metacritic średnie coeny

Co dokładnie o nowej grze 11 bit studios piszą poszczególne serwisy branżowe?

Strategygamer.com daje Frostpunk najwyższą ocenę

Ocena w serwisie: 5/5

Ocena w Metacritic: 100/100

Ta recenzja jest zdecydowanie pozytywna. Charles Ellis wystawia nowej produkcji warszawskiego studia najwyższą ocenę i docenia pomysł na fabułę gry Frostpunk. Jego zdaniem siłą gry jest konieczność dokonywania trudnych wyborów.

- To co sprawia, że Frostpunk jest wyjątkowy, to wybory. Każdy wybór ma znaczenie i liczy się każda podjęta decyzja – wskazuje Charles Ellis w serwisie strategygamer.com.

Jednocześnie z każdą chwilą gracz jest coraz bardziej zaangażowany, nie tyle w budowę miasta, co w ochronę ludzi. Dlatego tak trudno oderwać się od Frostpunka. Co więcej, autor recenzji dostrzega także różnorodność i złożoność dostępnych scenariuszy gry.

- Nigdy wcześniej w żadnej grze nie dbałem o ludzi pod swoją komendą tak jak we Frostpunku – dodaje Charles Ellis.

PCgamer.com „Frostpunk ma niezwykły styl i grafikę”

Ocena w serwisie: 89/100

Ocena w Metacritic: 89/100

Pochlebną recenzję wydał także serwis PC Gamer. Frostpunk na 100 możliwych pkt dostał aż 89. Taka ocena to jasny sygnał, że według PC Gamer, nowa produkcja 11 bit studios to świetna gra.

- Frostpunk to trzymająca w napięciu, wciągająca i często stresująca survival’owa gra strategiczna, pełna trudnych, czasami nie przemyślanych. Trudno się gra, ale jeszcze trudniej przestać to robić. – wskazał Christopher Livingston w serwisie PC Gamer.

GameInformer.com „Graczy dopada zwątpienie i żal, co jest największym triumfem Frostpunka”

Ocena w Metacritic: 88/100

Pozytywną ocenę wydał także Game Informer, czyli największy magazyn o grach komputerowych w Stanach Zjednoczonych. Matt Bertz docenia bezlitosną, intrygującą i wciągającą fabułę gry, która polega na podejmowaniu trudnych wyborów. Zadanie jakie stawia przed graczem Frostpunk nie jest łatwe, ale na pewno niezapomniane.

Autor recenzji zwraca jednak uwagę, że w grze nie wszystkie kwestie są wystarczająco dobrze wytłumaczone. Przykładowo jak poszczególne budynki powinny być sytuowane, żeby uniknąć negatywnych konsekwencji dla miasta. Ponadto jego zdaniem scenariusze gry powinny być bardziej różnorodne.

- Większa różnorodność w grze zmniejszyłaby pewną monotonię; teraz, jedyną motywacją, żeby zagrać w nią ponownie jest tylko osiągnięcie lepszego wyniku lub wybranie nowej ideologii [prowadzenia rządów] – tłumaczy Matt Bertz w serwisie Game Informer.

Jednak koniec końców recenzja jest pozytywna, a gra warta uwagi.

Większość ocen wysoka z małymi wyjątkami

Do tej pory opinie wystawione przez serwisy branżowe są w większości pozytywne. Krytycy docenili pracę zespołu 11 bit studios, stąd tak wysoka średnia ocen na Metacritic. Nieco mniej punktów Frostpunk dostał m.in. od włoskiej redakcji everyeye.it – 75, oraz od COGconnected – 78.

Światowa premiera gry odbędzie się punktualnie o godzinie 15.00 czasu polskiego. Gra została bardzo wysoko oceniona i doceniona przez krytyków. Kurs akcji 11 bit studios balansuje w okolicy historycznych maksimów. Od tej pory wpływ na jego zmianę będą miały ewentualne informacje o liczbie sprzedanych kopii i wyniki finansowe.
 


Poniżej przedstawiamy zestawienie wszystkich 16 ocen Frostpunka wystawionych przez serwisy branżowe w serwisie Metacritic.

Strategy Gamer100
Softpedia95
Eurogamer Italy90
Twinfinite90
GameSpace90
PC Gamer89
Game Informer88
The Games Machine88
Meristation87
GameCrate85
CGMagazine85
IGN Spain85
PCGamesN80
Multiplayer.it80
COGconnected78
everyeye.it75

Niektórzy recenzenci twierdzą nawet, że Frostpunk jest o wiele lepszy od poprzedniej gry warszawskiego studia, czyli This War of Mine. Takie opinie dają nadzieję, że 11 bit studios odniesie jeszcze większy sukces niż dotychczas. Teraz pozostaje tylko czekać na opublikowanie przez spółkę pierwszych wyników sprzedażowych Frostpunka.

Zobacz także: Frostpunk, nowa gra 11 BIT studios, z większym potencjałem, niż This War of Mine

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.