Premiera Agony, największej produkcji w historii PlayWay, już dzisiaj – oto co wiemy o tej grze | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Anna Mazurek
29 maj 2018, 07:30

Premiera Agony, największej produkcji w historii PlayWay, już dzisiaj – oto co wiemy o tej grze

Agony to gra akcji z kategorii survival horror. Będzie dostępna na platformie Xbox, PC i PS4. Oficjalna premiera – dzisiaj po godzinie 17. Już teraz pojawiają się pierwsze oceny, z których można sporo dowiedzieć się o debiutanckim projekcie bydgoskiego studia Madmind. Oto, czym właściwie jest nowa gra PlayWay.

Cena gry w dniu premiery wyniesie 139,90 zł. Agony będzie wydana aż w 12 wersjach językowych. Do budowy gry wykorzystano silnik Unreal Engine 4. Dzięki temu gracze będą mogli się cieszyć nowoczesnymi efektami graficznymi.

Czym jest gra Agony?

Agony to pierwszoosobowa gra akcji należąca do kategorii survival horror.

Główny bohater traci pamięć i trafia do przerażającego piekła pełnego demonów. Jego zadaniem jest wydostanie się z piekielnych czeluści. W tym celu musi umiejętnie przejmować kontrolę nad umysłami innych postaci. Pomogą mu w tym również mgliste obrazy i wizje Czerwonej Bogini.
 

Pieniądze na produkcję zebrane na Kickstarterze

Na produkcję Agony spółka zebrała ponad 182 tys. USD na platformie crowdfundingowej Kickstarter. Cały projekt wsparło 3 962 osoby.

PlayWay już nie po raz pierwszy korzysta z publicznych internetowych zbiórek pieniędzy. Traktuje crowdfunding jako narzędzie marketingowe. W ten sposób ocenia potencjał gry i buduje bazę  klientów i wyznawców nowej produkcji.

Zobacz także: 5 powodów, dla których PlayWay jest na giełdzie większy niż CI Games i 11bit studios

Debiutancki projekt bydgoskiego studia Madmind

Gra Agony to debiutancka produkcja bydgoskiego studia Madmind założonego w 2016 r. przez Tomasza Dutkiewicza. Studio tworzy doświadczony zespołów deweloperów. Pracowali nad takimi tytułami jak: The Division, Witcher 3, Sniper: Ghost Warrior 2 czy Alien Rage.

- Agony od ponad dwóch lat była tworzona zgodnie z autorskim pomysłem i wizją zespołu Madmind Studio. Nie każdemu koncepcja tej gry przypadnie do gustu, ale zespół trzyma się jej konsekwentnie, budując przy tym rzeszę wiernych fanów. Co ważne, to właśnie ta wizja doprowadziła do udanej akcji Kickstarter, zgromadzenia znaczącej ilości zapisów na Steam Wishlist, oraz do zbudowania dużego zainteresowania grą w światowych mediach – czytamy w materiałach prasowych PlayWay.

Agony – pierwsze wrażenia i oceny

Nowa produkcja PlayWay od samego początku wzbudza duże emocje i zainteresowanie graczy. To zasługa m.in. kampanii prowadzonej na Kickstarterze, która zakończyła się tam dużym sukcesem.
 

kikcstarter(1)

Źródło: kickstarter.com

Agony było pokazywane na poznańskich targach gamingowych – Poznań Game Arena. To właśnie podczas tego wydarzenia potencjał gry docenił serwis destructoid.com. To był ich zdecydowany faworyt. Odwiedzili stoisko bydgoskiego studia Madmind aż dwa razy.

Nowa gra PlayWay została także umieszczona w zestawieniu najlepszych 10 nowych gier zaprezentowanych na targach Gamescom 2016 stworzonym przez kanał gameranx na Youtube. Swojego zachwytu nie kryje również serwis Gamology.

Ponadto duże oczekiwania wobec Agony ma serwis GryOnline.pl, który zwraca szczególną uwagę na grafikę i wywołujące ciarki na plecach demony.

Do tej pory oficjalny trailer na kanale gry z 2016 roku obejrzało 700 tys. osób. Dużym zainteresowaniem cieszą się Gameplaye i przykładowe rozgrywki gry. Wishlista oczekujących na grę przekroczyła 200 tys. użytkowników. To bez wątpienia najambitniejsza produkcja w dotychczasowej historii PlayWay, która pokaże czy spółka jest w stanie wyjść zdecydowanie poza dotychczasowy format, z którego jest znana, czyli symulatorów.    

Zespół Madmind Studio cały czas pracuje nad nową produkcją i wprowadza zmiany. Jeśli Agony okaże się sukcesem, to kurs PlayWay prawdopodobnie będzie atakował kolejne szczyty notowań. Spółka jeszcze dzisiaj roześle grę do mediów (YouTube & Twitch). Pozostaje więc czekać na pierwsze recenzje gry.

Zobacz także: Kim jest Krzysztof Kostowski - założyciel i główny akcjonariusz PlayWay

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.