Przejdź do treści
APPLE OPEN AI GOOGLE AI
Kategoria::
Kategoria

Akcje Apple rosną na fali plotek o AI i współpracy z OpenAI.

Akcje Apple mogą być prawdziwą petardą w nadchodzących sesjach po doniesieniach Bloomberga o potencjalnej integracji silnika sztucznej inteligencji Gemini firmy Google z iPhone'ami. Według anonimowych źródeł na które powołuje się agencja, rozmowy na ten temat są w toku, a wdrożenie technologii może nastąpić jeszcze w tym roku.

Spółki zbrojeniowe na giełdzie USA i rynkach europejskich. 16 podmiotów z rekomendacjami analityków

Presja na Apple w kwestii AI

Według informacji przekazanych przez Bloomberg, Apple prowadzi obecnie rozmowy z Google w sprawie wykorzystania silnika sztucznej inteligencji Gemini w swoich urządzeniach. Gemini, zaawansowany pakiet modeli generatywnych, miałby zostać zintegrowany z oprogramowaniem iPhone'a już w bieżącym roku.

To nie pierwszy raz, gdy Apple zbliża się do potentatów technologicznych w poszukiwaniu wsparcia w dziedzinie sztucznej inteligencji. Wcześniej firma rozmawiała z Microsoftem - twórcą OpenAI, będącym pionierem w tej dziedzinie.

W tym roku Apple zmaga się z presją związaną z postrzeganym opóźnieniem w rozwoju sztucznej inteligencji w porównaniu do innych gigantów technologicznych. Partnerstwo z Google może stać się szansą na nadrobienie zaległości, ale jednocześnie rodzi pytania o wewnętrzne postępy Apple w tej dziedzinie. Według Bloomberga, firma pracuje nad własnym oprogramowaniem AI, ale skupia się na jego zastosowaniu w urządzeniach, a nie w chmurze.

Ani Apple, ani Google, ani OpenAI nie skomentowały doniesień Bloomberga. Informacje o potencjalnej współpracy z Google wywołały wzrost notowań Apple o 0,5% przed rozpoczęciem sesji giełdowej. 

Warren Buffett i jego fascynacja Apple: strategiczna inwestycja na lata

Wall Street optymistycznie o Apple: „Wyprzedaż akcji jest przesadzona"

Pomimo spadków notowań w tym roku, analitycy z Wall Street twierdzą, że nadszedł czas na zakup akcji Apple. Opierają swoje optymizm na nadchodzących katalizatorach, które mogą wywołać odbicie.

Akcje Apple straciły 10% od początku roku, pozostając w tyle za innymi gigantami technologicznymi i szerokim rynkiem. Dla porównania, indeks S&P 500 wzrósł o około 8%.

Spadek ten jest wyraźny w porównaniu z 49% wzrostem akcji Apple w 2023 roku. Za główną przyczynę spadku podaje się słabe wyniki sprzedaży iPhone'ów w Chinach, obawy regulacyjne i brak klarownej strategii firmy w zakresie sztucznej inteligencji.

Akcje Apple są dostępne na platformie SaxoTraderGo dostępne pod tym linkiem

Oto GRANOLAS, czyli 14 europejskich gigantów. Analitycy wskazują, że mogą być dużo lepsi od amerykańskich Siedmiu Wspaniałych

Analitycy nie tracą nadziei

Mimo tych obaw, większość analityków z Wall Street pozostaje optymistyczna. Spośród 43 analityków ankietowanych przez FactSet, 25 zaleca „kupno", 13 „trzymanie", a tylko 5 „sprzedaż". Średnia cena docelowa analityków wynosi 199,86 USD.

Amit Daryanani z Evercore ISI uważa, że ​​niedawna wyprzedaż akcji Apple jest przesadzona. W swojej analizie z niedzieli wymienia „wyraźne czynniki, które mogą odblokować wzrost akcji". Daryanani, który ocenia akcje jako „Outperform" z ceną docelową 220 USD, przewiduje integrację generatywnej sztucznej inteligencji z systemem iOS, co ożywi optymizm wśród inwestorów.

Analityk przewiduje również, że Apple wyjdzie poza iPhone'a w swojej strategii AI, włączając duże modele językowe do komputerów Mac i iPadów. Aktualizacja zarówno sprzętu, jak i oprogramowania urządzeń Apple byłaby dużym przedsięwzięciem, wymagającym od użytkowników zakupu nowych modeli.

Tesla i Boeing to najsłabsze akcje w S&P 500. Spółki płacą za błędy sprzed lat

Czekamy na WWDC

Analitycy nie podają konkretnego terminu ogłoszeń dotyczących AI od Apple, ale Wall Street spodziewa się aktualizacji na Worldwide Developers Conference zaplanowanej na czerwiec.

Sprzęt Apple zyskuje również uznanie analityka BofA Securities, Wamsi Mohana. Mohan, który ocenia akcje Apple jako „kupno" z ceną docelową 225 USD, podkreśla zdolność firmy do utrzymania udziału w rynku smartfonów, nawet w obliczu rosnącej międzynarodowej konkurencji. Strategia obniżania cen starszych modeli przy premierze nowych wersji przyciąga nowych klientów i zachęca obecnych do przesiadania się na nowsze modele, napisał w swojej analizie.

„Pomimo wolniejszej sprzedaży jednostkowej, Apple zdołało zwiększyć sprzedaż modeli o wyższej wartości. Naszym zdaniem jest to długoterminowy trend, który zrównoważy potencjalną słabość sprzedaży w Chinach" - podsumował Mohan.

Podsumowując, pomimo spadków notowań, analitycy z Wall Street są optymistycznie nastawieni do Apple. Opierają swoje opinie na nadchodzących katalizatorach, takich jak integracja sztucznej inteligencji i strategii produktowej firmy.

Rozmowy Apple z Google w sprawie sztucznej inteligencji mogą mieć znaczący wpływ na rynek technologiczny. Pozostaje jednak wiele pytań o dalszy rozwój wydarzeń i wpływ tej potencjalnej współpracy na długoterminową strategię Apple w dziedzinie AI.

Microsoft dogonił Apple i stał się jedną z dwóch najdroższych spółek na świecie. Kapitalizacja obu firm zbliża się do 3 bilionów dolarów

RAPORT JAK INWESTOWAĆ ZA GRANICĄ

Opcjonalnie: https://zagranica.strefainwestorow.pl/

Artykuł przygotowany przy wykorzystaniu narzędzi inwestycyjnych Saxo Banku, partnera serwisu Strefa Global Market. Materiał zawiera linki partnerskie, a serwis czerpie z nich korzyści finansowe.

udostępnij: