Przejdź do treści
Kategoria::
Kategoria

[AKTUALIZOWANE] Zmiana przepisów wiatrakowych po wyborach samorządowych; Rząd sparaliżuje żeglowność Odry nowym parkiem narodowym?; Wniosek o pomoc dla polskich kopalń źle przygotowany

Najważniejsze wypowiedzi dnia ze strony polityków na temat energetyki, przemysłu i klimatu. Wpis jest na bieżąco aktualizowany.


„Za ten obszar (zmiany ustawy odległościowej) odpowiada wiceminister Miłosz Motyka, który nadzoruje prace dotyczące nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Ich wynik chcielibyśmy przedstawić w drugim kwartale br. (czyli po wyborach samorządowych!) Wrócimy do kwestii odległości wiatraków od zabudowań. 700 metrów to czasem zbyt duża odległość, by sektor wiatrowy mógł się rozwijać, dlatego skłaniamy się ku 500 metrom. Będziemy chcieli też uprościć niektóre procesy związane z inwestycjami w energetykę wiatrową” – stwierdza minister klimatu Paulina Hennig – Kloska w rozmowie z Energetyka24.

Zobacz także: Koniec mrożenia cen energii już w lipcu. Minister klimatu sugeruje, że podwyżki mogą oscylować wokół 30-40 proc.

Mikołaj Dorożała, wiceminister klimatu, pytany przez PAP o możliwą lokalizację nowego parku narodowego, wskazał m.in. na województwo zachodniopomorskie. "Są miejsca, gdzie samorządy same chcą powołania parku narodowego i to jest bardzo dobry sygnał. Mam np. na myśli Zachodniopomorskie i koncepcję ochrony tzw. dolnej Odry. Województwo zachodniopomorskie jest absolutnym czempionem tego projektu" - stwierdził.

"Wniosek notyfikacyjny o zgodę na pomoc publiczną dla polskich kopalń był źle przygotowany przez naszych poprzedników. W marcu i kwietniu składamy korekty. Wierzymy, że zdążymy na czas" - stwierdziła podczas spotkania z dziennikarzami minister przemysłu, Marzena Czarnecka.

udostępnij: