Pure Biologics coraz bliżej debiutu na GPW. Spółka potwierdza, że złożyła prospekt emisyjny w KNF
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
03 sie 2020, 17:11

Pure Biologics coraz bliżej debiutu na GPW. Spółka potwierdza, że złożyła prospekt emisyjny w KNF

Pure Biologics zamierza przejść na główny rynek GPW i przeprowadzić emisję publiczną akcji. Będzie 6. spółką z branży biotechnologicznej na rynku regulowanym.

Zarząd Pure Biologics poinformował o złożeniu wniosku o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka zamierza przeprowadzić emisję akcji i jednocześnie przenieść notowania na główny rynek GPW z NewConnect.

Pure Biologics specjalizuje się w prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych w obszarze leków biologicznych, testów diagnostycznych i wyrobów medycznych o zastosowaniu terapeutycznym. W portfolio spółki znajdują się projekty innowacyjnych leków biologicznych oraz leków opartych o aptamery. Ponadto Pure Biologics dywersyfikuje ryzykowną działalność badawczą rozwijając własne urządzenia medyczne i świadcząc płatne usługi poprzez własne platformy do selekcji przeciwciał i aptamerów.

Zobacz także: Widzieliśmy jak powstaje potencjalny innowacyjny polski lek biologiczny na raka. Byliśmy w Pure Biologics, spółce biotechnologicznej z NewConnect [WIDEO]

Emisja do 600 tys. akcji

W złożonym prospekcie emisyjnym, oprócz chęci przeniesienia notowań na rynek regulowany GPW, jest też zapis o ofercie publicznej do 600 tys. akcji. Przy obecnej wycenie spółki na poziomie 189 mln zł i cenie jednej akcji w wysokości 114 zł, wycena nowej emisji sięgnęłaby 68 mln zł.

Pure Biologics zamierza przeznaczyć pozyskany kapitał na uzupełnienie wkładu własnego do pozyskanych przez nią grantów badawczych. Obecnie spółka prowadzi 7 projektów dofinansowanych z dotacji na łączną kwotę 140 mln zł, z czego 104 mln zł pochodzi z grantów, a pozostały kapitał ma być właśnie uzupełniony m.in. ze środków z emisji akcji.

Zobacz także: Polska biotechnologia dojrzewa, a wraz z nią inwestorzy. Pierwsze publikacje posterów z badań wywołują zmiany kursów akcji

Kurs akcji mocno w górę

Od czasu ogłoszenia w maju planów związanych z emisją akcji i przeniesieniem notowań na rynek regulowany, kurs akcji Pure Biologics mocno wzrósł. Obecnie znajduje się o ok. 90% wyżej w porównaniu z wyceną z końca maja.

Licząc od debiutu na NewConnect wycena spółki zwiększyła się 5-krotnie. Od 11 grudnia 2018 r. cena akcji wzrosła aż o 397%. W tym czasie sama spółka znacząco się rozwinęła. Zwiększyła portfolio projektów i pozyskała wiele dotacji na ich rozwój.

Kurs akcji Pure Biologics od debiutu na NewConnect

Pure Biologics

Pure Biologics będzie 6. spółką z branży biotechnologicznej notowaną na głównym rynku GPW. Jej wycena, licząc przy aktualnym kursie akcji, będzie jedną z najniższych na podstawowym parkiecie. Najbardziej zbliżoną kapitalizację do Pure Biologics ma OncoArendi (190 mln zł). Pozostałe podmioty z sektora są wyceniane znacznie wyżej.

Zobacz także: Ryvu Therapeutics jest już warte ponad 1 mld zł. Pomysł na innowacyjny lek spółki pozyskał 220 mln zł finansowania od inwestorów branżowych 

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.