OncoArendi Therapeutics będzie poszukiwać potencjalne leki oparte o mRNA. Spółka biotechnologiczna z GPW przedstawiła strategię na lata 2021–2025
Dalsza dynamiczne budowanie wartości OncoArendi Therapeutics to priorytet zarządu. Filarem właśnie przyjętej nowej strategii polskiej spółki biotechnologicznej jest dalsze rozwijanie dotychczasowych aktywów oraz wejście w nowy obszar badań nad potencjalnymi lekami opartymi o mRNA.
OncoArendi Therapeutics celuje w miliardowe wyceny i nie są to kwoty bynajmniej wyrażone w krajowej walucie. Wzrost wartości spółki ma byś oparty o trzy filary. Maksymalizację przepływów finansowych z rozpoczętej współpracy partneringowej z firmą Galapagos, budowanie wartości pozostałych projektów opartych o małocząsteczkowe potencjalne leki oraz wejście w zupełnie nowy obszar badań nad potencjalnymi lekami opartymi o mRNA.
Poglądowa potencjalna zmiana wyceny OncoArendi w latach 2020 - 2025
Zarząd przygotował poglądową grafikę co i jak ma dokładać się do wzrostu wyceny spółki w czasie. Wszystkie elementy są oczywiście obarczone ryzykiem, ale mają się na nie składać Galapagos, SMP (pozostałe leki małocząsteczkowe w portfolio spółki) oraz SMR ( czyli nowy obszar działań oparty o bardzo gorący obecnie obszar potencjalnych leków opartych o mRNA.
Zobacz także: „Po transakcji z Galapagos, OATD-02 jest naszym najbardziej zaawansowanym projektem” - relacja z czatu z zarządem OncoArendi Therapeutics
Potencjalne leki oparte o mRNA
Jak wynika z poglądowej grafiki zmiany wartości OncoArendi Therapeutics w czasie w długim terminie największy wzrost zarząd spółki upatruje w nowym obszarze badań na potencjalnymi lekami opartymi o mRNA.
Jest to bardzo gorący obecnie obszar partneringu, który następuje na wczesnym etapie. Większość komercjalizowanych projektów w tym obszarze, jest sprzedawana na etapie discovery. Leki mRNA mają przewagę nad innymi małocząsteczkowymi substancjami, że działają już na etapie mRNA. To pozwala lepiej i szybciej zaadresować wiele niedostępnych obecnie obszarów. OncoArendi Therapeutics zamierza rozbudowywać swoje kompetencje w tym obszarze przy wsparciu już posiadanych. Pomimo, że projekt startuje od zera, zarząd spółki zakłada, że relatywnie szybko będzie w stanie osiągnąć okno transakcyjne w tym obszarze ze względu na to, że cały rozwój technologii jest na wczesnym etapie.
Zobacz także: Nie tylko Gilead opracowuje lek na COVID-19. Jakie spółki biotechnologiczne jeszcze pracują nad szczepionką na koronawirusa?
Finansowanie z grantów, gotówki i kolejnych przepływów finansowych
W trakcie konferencji zarząd spółki jasno zadeklarował, że przynajmniej w perspektywie dwóch lat nie należy spodziewać się emisji akcji. Dotychczasowe zasoby finansowe spółki w postaci posiadanych grantów, potencjalnych nowych grantów na platformę mRNA i inne projekty, posiadanej gotówki i kolejnych przepływów finansowych związanych z potencjalnymi kolejnymi milestonami z umowy z Galapagos w zupełności wystarczą na planowane inwestycje. W tym czasie spółka spodziewa się znacznych postępów swojego pipelinu projektów we wszystkich obszarach.
Pipeline projektów badawczych OncoArendi Therapeutics
Kluczowe projekty jak OATD-02 czy YKL-40 mają w tym okresie osiągnąć potencjalne okno transakcyjne. W przypadku OATD-02 otworzy się ono już w Q1 2022, a w przypadku YKL-40 w Q4 2022 roku.
Polska spółka nie wyklucza w przyszłości sięgnąć również po finansowanie dłużne na prowadzone badania. Dalsze postępy badań ze skomercjalizowanych projektów z Galapagos powinny generować kolejne milestony. Realizacja i finansowanie nowych inwestycji jest efektem tego, że finansowanie najbardziej zaawansowanego projektu spółki OATD-01 jest obecnie finansowane przez Galapagos. Ewentualne emisje akcji w przyszłości mogą być przeznaczone na finansowanie postępów badań w obszarze mRNA gdy projekty będą się kierowały w kierunku fazy przedklinicznej i klinicznej badań.