Park handlowy Rock Capital w Nowogardzie sfinansowany przez crowdfunding sprzedany inwestorowi
Obrazek użytkownika Wioletta Hass
17 wrz 2021, 08:30

Rock Capital zwrócił inwestorom kapitał z kampanii loan crowdfundingowej i znalazł inwestora na park handlowy w Nowogardzie

Hossa na rynku nieruchomości trwa. Wśród nieruchomości komercyjnych parki handlowe cieszą się dużą popularnością. Najemców kuszą niższe czynsze i ograniczone ryzyko zamknięcia ze względu na lockdown, klientów większe powierzchnie, dostępność miejsc parkingowych oraz samodzielność każdego z lokali.

W czerwcu pisaliśmy o kampanii loan crowdfundingowej Rock Capital, która dotyczyła współfinansowania budowy nieruchomości handlowej w Nowogardzie, realizowanej przez spółkę.

Rock Capital, odpowiadający za realizację inwestycj, pozyskał na jej finansowanie ponad 3 mln zł. W niecały kwartał spółka zwróciła kapitał inwestorom wraz z należnym oprocentowaniem, ponieważ znalazła inwestora zainteresowanego zakupem Parku Handlowego w Nowogardzie.

park handlowy rock capital

Finansowanie społecznościowe Parku Handlowego w Nowogardzie zakończone

Jak potwierdza Jakub Linka z Rock Capital, zainteresowanie kampanią loan crowdfundingową było duże, finalnie inwestycja opiewała na ponad 3 mln zł.

„Zainteresowanie inwestorów chcących uczestniczyć w finansowaniu naszego projektu przy wykorzystaniu loan crowdfundingu było bardzo wysokie i pozytywnie nas zaskoczyło. Łączna inwestycja opiewała na ponad 3 mln złotych i jest to dla nas jasny sygnał, że inwestorzy chcą inwestować razem z nami w sektor nieruchomości komercyjnych i mamy nadzieję że przy każdym kolejnym projekcie będzie ich coraz więcej.”

Jak się dowiedzieliśmy, budowa nieruchomości w Nowogradzie została zakończona, a inwestorzy zostali spłaceni po trzech miesiącach od rozpoczęcia kampanii, zgodnie z jej parametrami. Park handlowy został odebrany przez PINB, a następnie lokale zostały oddane najemcom wśród których znalazła się Biedronka i Kik.

Rock Capital Biedronka

„Warty podkreślenia jest fakt, że cały proces został zakończony w umownych terminach oraz że najemcy rozpoczęli swoją działalność handlową zgodnie z harmonogramem. Nasza inwestycja od początku była tworzona z zamysłem sprzedaży do inwestora końcowego, tym razem transakcja została przeprowadzona z podmiotem krajowym. Cieszy nas, że udało się zakończyć cały proces i podpisać wiążące dokumenty jeszcze przez otwarciem wszystkich sklepów.” - zaznacza Jakub Linka z Rock Capital.

Zobacz także: Biur jest za dużo, a magazynów za mało. Zmiany i trendy na rynku nieruchomości po pandemii

Rock Capital planuje kolejne kampanie

Rock Capital to spółka działająca w obszarze nieruchomości komercyjnych, która specjalizuje się w parkach handlowych. Jak zdradza Jakub Linka, Rock Capital ma wiele projektów w przygotowaniu, jak również w trakcie realizacji.„ Mamy aktualnie szeroki portfel projektów zarówno w fazie przygotowania jak i realizacji, a ich liczba stale się powiększa. Planujemy w najbliższym czasie realizację parku handlowego RockPark Radom i chcielibyśmy również zaprosić do tej inwestycji inwestorów SmartFunds”

Przed spółką pracowita końcówka roku, kolejne projekty do przygotowania, zwiększenie banku ziemi pod kolejne inwestycje.

Zobacz także: „Nowogard jest w tej chwili najbardziej zaawansowanym projektem w naszym portfolio” - relacja czatu z wiceprezesem zarządu Rock Capital

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.