Wyniki finansowe za III kwartał 2021/2022 Grupy AMBRA – czat z zarządem spółki

Cavatina Holding

Obrazek użytkownika Czaty
11 maj 2022, 07:00

Wyniki finansowe za III kwartał 2021/2022 Grupy AMBRA – czat z zarządem spółki

Grupa Ambra prowadzi działalność na rynku wina już od 30 lat. Spółka jest największym producentem, importerem oraz dystrybutorem win w Polsce. W swojej strategii zakłada rozwój popularnych marek tj. FRESCO, CIN&CIN czy DORATO, ale również zwiększenie pozycji rynkowej na rynku win i alkoholi premium tj. whisky, brandy czy wódki premium.

Spółka jest notowana na Głównym Rynku GPW od 2005 roku. To jedna z nielicznych firm, która regularnie dzieli się zyskiem z akcjonariuszami. W I półroczu 2021/2022 roku Grupa odnotowałą wzrost przychodów o 20,2%. Najszybciej w tym okresie rosła sprzedaż win musujących – o 31,2%, a liderami były marki DORATO, ZAREA i MUCHA SEKT. Przychody ze sprzedaży na największym rynku działalności Grupy, czyli w Polsce wzrosły o 17,4% - ponad czterokrotnie przewyższając wzrost rynku wina, który w tym okresie wyniósł 4,1%.

Już 11 maja spółka opublikuje raport finansowy za III kwartał 2021/2022 roku. O wynikach za ten okres oraz perspektywach rozwoju na rynku wina będzie można porozmawiać z prezesem zarządu spółki, Robertem Ogórem oraz wiceprezesem zarządu, Piotrem Kaźmierczakiem. Spotkanie odbędzie się w środę, 11 maja 2022 r. o godz. 14:30.

Już teraz zapraszamy do zadawania pytań

Spotkanie rozpocznie się w środę, 11 maja 2022 r. o godz. 14:30. Możliwość zadawania pytań została już uruchomiona.

Kliknij tutaj, aby zadać pytanie na czacie

Materiały, które warto przeczytać przed czatem

Zostaw swój e-mail: przypomnimy Ci o zbliżającym się czacie, na kilka minut przed jego rozpoczęciem

Śledź Strefę Inwestorów w Google News

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.