Cena akcji InPost ustalona na 25 zł zamiast 33 zł. Integer.pl pozyskał 121 mln zł ze sprzedaży akcji | StrefaInwestorow.pl
Obrazek użytkownika Paweł Biedrzycki
25 wrz 2015, 09:45

Cena akcji InPost ustalona na 25 zł zamiast 33 zł. Integer.pl pozyskał 121 mln zł ze sprzedaży akcji

Grupa Integer.pl z sukcesem uplasowała w ramach Pierwszej Oferty Publicznej akcje swojej pocztowo-logistycznej spółki InPost pozyskując ze sprzedaży akcji 121,356 mln zł. Do sprzedaży trafiło 4,85 mln akcji, które stanowią 42 % kapitału zakładowego. W transzy dla inwestorów indywidualnych przydzielonych zostało 847 tys. akcji - 17,4% sprzedawanych akcji - a redukcja zapisów w tej transzy wyniosła 27,9 %. Inwestorzy instytucjonalni objęli 82,6 % sprzedawanych akcji.

Ostateczna cena akcji oferowanych w IPO InPost S.A. została ustalona na 25 zł.

Deklarację zakupu do 20% oferowanych akcji złożył w trakcie budowy księgi popytu Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Zapisy na akcje złożyło także kilkunastu inwestorów instytucjonalnych z Polski i z zagranicy.

W trakcie roadshow spotkaliśmy się zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi inwestorami instytucjonalnymi. Nasi rozmówcy dużą uwagę zwracali na fakt, że jesteśmy spółką z dobrą bazą, na budowę której już ponieśliśmy największe nakłady. Zbudowaliśmy ogólnopolską sieć placówek, która teraz umożliwia nam poszerzenie dotarcia z usługami do wszystkich grup klientów. Mamy więc komfort działania na przygotowanych wcześniej fundamentach, które umożliwią nam realizację kolejnych wyzwań – mówi Sebastian Anioł, Prezes Zarządu InPost S.A.

InPost chce się dzielić swoim sukcesem z akcjonariuszami. Zarząd InPostu będzie rekomendował wypłatę minimum 50% zysku netto na dywidendę poczynając już od tego roku.

Ponad 121 mln zł pozyskane w Pierwszej Ofercie Publicznej trafi do właściciela InPostu, Grupy Integer.pl, który przeznaczy je na dalszy rozwój działalności paczkomatowej.

Od dzisiaj startują zapisy w transzy dla Inwestorów Instytucjonalnych, które potrwają do 29 września 2015 r. Przewidywany termin debiutu InPost na Giełdzie to 9 października.

Źródło: Emitent / Informacja prasowa.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.