Oferta akcji Movie Games Mobile. Co warto wiedzieć o spółce
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
26 lis 2020, 08:22

Oferta akcji Movie Games Mobile. Co warto wiedzieć o spółce?

Movie Games Mobile to ramię Movie Games odpowiedzialne za tworzenie gier na telefony i tablety. Spółka prowadzi emisję akcji o wartości do 2,5 mln zł. Pozyskane środki mają zostać przeznaczone na produkcję i marketing 4 portowanych tytułów w ciągu najbliższych lat.

Spółka należy do grupy Movie Games, która jest jej większościowym akcjonariuszem. Będzie odpowiadać za tworzenie wersji mobilnych najważniejszych tytułów grupy. W dalszej perspektywie Movie Games Mobile (MGM) ma także w planach świadczenie usług dla innych spółek, ale też rozważa tworzenie gier opartych o własne IP.

Najważniejszym celem powołania osobnej spółki odpowiedzialnej za gry mobilne jest chęć wykorzystania w pełni szans na monetyzację najbardziej perspektywicznych tytułów grupy i wydłużenie ich cyklu życia. Na rynku większość podmiotów portujących gry specjalizuje się w tematach na konsole, a niewiele zajmuje się przenoszeniem tytułów na telefony komórkowe. Dlatego też grupa Movie Games mówi o dużym potencjale rozwoju nowej spółki zależnej.

„Wraz z rosnącą liczbą ciekawych IP, w szczególności po sukcesie Drug Dealer Simulator, pojawiał się pomysł na wydłużenie cyklu życia produkcji grupy, zwiększenie możliwości ich monetyzacji, w przez to wykreowania większej wartości dla akcjonariuszy. Tworzenie mobilnych wersji gier na PC czy konsole jest naturalną drogą do osiągnięcia tego celu. Nie bez znaczenia były też sygnały docierające do nas od społeczności skupionych wokół tytułów wydawanych przez MG z prośbami o stworzenie możliwości rozgrywki na urządzeniach przenośnych” - mówi prezes studia Movie Games Mobile, Kamil Gaworecki.

Zobacz także: „Impulsem do powstania True Games jest sukces jaki osiągnął Drug Dealer Simulator” - mówi Michał Małolat Kapliński

W pierwszej kolejności wersje mobilne tytułów Movie Games

Movie Games Mobile na początku prowadzić będzie jeden projekt na raz. Ale już teraz ma zakontraktowane cztery tytuły powiązane z Movie Games.

gry_movie_games_mobile

Pierwszą tworzoną grą w wersji mobilnej będzie Drug Dealer Simulator. Ten tytuł w wersji na PC sprzedał się w 200-500 tys. sztuk (według SteamSpy). Studio już rozpoczęło pracę nad wersją gry mobilnej. Zakończenie planowane jest na przełom I i II kwartału 2021 r. Następnym tytułem będzie obiecująca gra Alaskan Truck Simulator od Road Studio (także z grupy Movie Games). Obecnie na wishlistę gry zapisało się ok. 150 tys. użytkowników. Pracę nad wersją mobilną tytuł ruszą w pierwszym kwartale 2021 r. a ich zakończenie planowane jest na III kw. 2021 r.

W następnej kolejności studio skupi się na grach American Motorcycle Simulator i Gangster Simulator (True Games). Zakończenie prac nad tymi projektami jest przewidziane na, odpowiednio: IV kwartał 2021 r. i I kwartał 2022 r.

Studio Movie Games Mobile ma zapewniony pipeline projektów na najbliższe kilka lat.

„Spółka ma zapewniony pipeline produkcyjny na kilka najbliższych lat, z uwagi na dostęp do istniejących i powstających IP spółek z grupy i może zająć się konwertowaniem na urządzenia mobilne najciekawszych pozycji w ofercie MG SA. Na dzisiaj MGM ma podpisane umowy portingowe na 4 gry; Drug Dealer Simulator, Alaskan Truck Simulator, American Motorcycle Simulator i Gangster Simulator. Liczymy, że jest to dopiero początek współpracy ze spółkami z rodziny Movie Games” - dodaje Gaworecki.

Zobacz także: 23 spółki, które planują debiut na GPW lub NewConnect w najbliższych miesiącach

Model biznesowy w realiach rynku gier mobilnych

Jak wiadomo, rynek gier, a w szczególności gier mobilnych charakteryzuje się wyjątkowo wysoką konkurencyjnością. Jednak Movie Games Mobile ma kilka mocnych przewag nad innymi producentami gier mobilnych.

Nie jest typową spółką tworzącą gry od zera, a raczej studiem portującym. To sprawia, że pracuje na IP które już zostały sprawdzone na innych platformach. Gracze oczekują ich w wersji mobilnej, co już na starcie daje grono zainteresowanych osób. Zmniejszają się też w ten sposób konieczne nakłady na pozyskiwanie graczy – a właśnie one stanowią jeden z największych kosztów nowych produkcji.

„Wydatki na marketing w naszym przypadku wystąpią, ale będą istotnie mniejsze z uwagi rozpoznawalność stacjonarnych wersji gier, bardzo duże community zbudowane wokół tych produkcji oraz ich wysoką sprzedaż - chociażby DDS, nasza pierwsza produkcja mobilna, sprzedała się w wersji pecetowej według SteamSpy w ilości 200-500 tys. kopii, natomiast wishlist dla Alaskan Truck Simulator zbliża się do poziomu 200 tys. użytkowników. Wiele z tych osób naturalnie sięgnie także po wersje mobilne” - wyjaśnia Gaworecki.

Sam proces portowania już gotowych gier jest prostszy i tańszy niż tworzenie tytułu od zera. Zwiększa to tym samym marżę spółki z udziału w sprzedaży, który otrzyma.

Współpraca z Movie Games zapewnia projekty na co najmniej kilkanaście miesięcy w przód. Do studia mogą być kierowane projekty z całej grupy. Oprócz Road Studio i True Games do spółki mogą trafić w przyszłości projekty m. in. od DRAGO Entertainment, Mill Games, MD Games czy Pixel Crow.

Jednak w planach spółki jest wyjście poza grupę i pozyskanie do portowania projektów zewnętrznych. W przyszłości Movie Games Mobile rozważa też stworzenie własnej gry od podstaw, ale to będzie zależeć od postępów w rozwoju spółki i jej możliwości finansowych.

Gry na bazie pozyskanych IP będą sprzedawane przede wszystkim w modelu premium z możliwością dodatkowej monetyzacji w grze. Zaś w przyszłości gry własne mogą być monetyzowane na różne sposoby, w tym w modelu freemium.

Zobacz także: „Nisza, którą chce zagospodarować Road Studio jest ogromna. Czeska spółka w tym segmencie sprzedała miliony gier” - Mateusz Wcześniak i Maciej Nowak

Praktyka dotycząca wypłaty dywidendy

Jeszcze za wcześnie jest mówić o polityce dywidendowej na obecnym etapie rozwoju Movie Games Mobile. Warto jednak zwróci uwagę w tym miejscu na strukturę akcjonariatu i plany głównego udziałowca.

Movie Games, jako dominujący akcjonariusz, zamierza być beneficjentem w spółce na poziomie dywidendy. Oznacza to, że będzie dążył do jak najszybszego ustalenia regularnych wypłat zysku jak tylko się on pojawi.

Oferta akcji Movie Games Mobile i debiut na NewConnect

Oferta jest prowadzona w trybie subskrypcji prywatnej. Zapisy na akcje spółki potrwają do 10 grudnia. Spółka planuje pozyskać do 2,5 mln zł z przeznaczeniem na produkcję i marketing 4 portowanych tytułów. Na pozyskanie użytkowników i budżet marketingowy pierwszego tytułu, Drug Dealer Simulator zostanie przeznaczone do 25% pozyskanej kwoty.

Część środków może też być przeznaczona na akwizycję zewnętrznych IP (do 8%) lub stworzenie własnego.

„Nie wykluczamy też stworzenia własnego IP. Podstawową działalnością spółki pozostanie jednak porting gier na urządzenia mobilne z uwagi na nasze przewagi konkurencyjne i synergie” - dodaje Gaworecki.

Cena emisyjna oferowanych akcji wynosi 192,31 zł, co przekłada się na wycenę w wysokości 21,7 mln zł.

W następnym kroku Movie Games Mobile zamierza rozpocząć ubieganie się o debiut na NewConnect. Debiut możliwy jest już w 2021 r.

Zobacz także: Movie Games wchodzi w gry mobilne. Powołuje spółkę Movie Games Mobile, która zamierza w przyszłości wejść na NewConnect

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.