GPW ustaliła kiedy nastąpi debiut Huuuge Games
Obrazek użytkownika Piotr Kwestarz
15 lut 2021, 20:50

Wiemy kiedy nastąpi debiut Huuuge Games. Akcje spółki zadebiutuj na GPW w tym tygodniu

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu akcje Huuuge Inc. i wyznaczyła datę debiutu. Będzie to trzeci debiut na głównym rynku w tym roku.

Tak jak założono w prospekcie emisyjnym, debiut Huuuge Games nastąpi w piątek 19 lutego 2021 r., ale UWAGA: Giełda postanowiła, że faza notowań ciągłych dla spółki rozpocznie się od godziny 9:30. Wcześniej, między 8:30 a 9:30, nastąpi faza przed otwarciem.

Zobacz także: Debiut Huuuge Games. Analiza IPO. Co warto wiedzieć o największym gamingowym IPO na GPW

Gigantyczne zainteresowanie w największej ofercie wśród spółek gamingowych

Oferta nowych akcji oraz już istniejących należących do dotychczasowych akcjonariuszy była największą spośród spółek gamingowych wchodzących na GPW. Całość oferty sięgnęła 1,67 mld zł, a wycena Huuuge wyniosła 4,2 mld zł.

Spółka zdecydowała się na ustalenie ceny ostatecznej na poziomie 50 zł za akcję, czyli w wysokości pierwotnie zakładanej ceny maksymalnej. Zainteresowanie ofertą było znaczące. W obu transzach złożono zapisy przekraczające dostępną pulę akcji. W transzy inwestorów indywidualnych redukcja wyniosła aż 97%.

Zobacz także: Gigantyczna redukcja w zapisach na akcje Huuuge Games

Debiut Huuuge w piątek 19 lutego od 9:30 na głównym rynku GPW

To już będzie trzeci debiut na rynku głównym GPW. Wcześniej na giełdę wszedł Answear oraz Photon Energy. Huuuge Games, tak jak planował, rozpocznie notowania akcji w dniu 19 lutego. Faza notowań ciągłych rozpocznie się od godziny 9:30.

Giełda Papierów Wartościowych dopuściła do obrotu wszystkie akcje już istniejące oraz akcje nowej emisji. Oznacza to, że, w przypadku Huuuge, nie będą notowane prawa do akcji nowej emisji, a od razu akcje.

Zobacz także: 5 spółek, które planują debiut na głównym rynku GPW w 2021 r.

Zapisz się na darmowy newsletter na temat IPO na GPW, aby otrzymywać najnowsze analizy

Sprawdź więcej artykułów i analiz

Więcej praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie, takiej jak analizy, artykuły, czy portfele edukacyjne, znajdziesz w części premium serwisu StrefaInwestorow.pl. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.